Kolagen na stawy i bolące kolana?
Kolagen na stawy – najczęściej zadawane pytania?
To sprawa bardzo indywidualna. Z naszych doświadczeń wynika, że kolagen na stawy aplikujesz do czasu, aż wyraźnie poprawi się, powróci pełen zakres ruchomości stawów (kolanowych, barkowych) lub znikną ewentualne dolegliwości bólowe. Oczywiście nie zawsze tak to działa i rezultaty są zawsze takie same. Ale w przypadku problemów warto spróbować. Jeżeli dolegliwości powrócą, co oczywiście się zdarza – powtarzamy aplikacje kolagenu na stawy kolanowe, barkowe, aż do wyraźnej poprawy. Myślę, że takie minimum to 4 miesiące codziennej suplementacji
Kolagen pozyskiwany z rybich skór stosowany w kapsułkach lub saszetkach przynosi zadowalające rezultaty. W przeszłości próbowano stosować kolagen ze skór świńskich czy wołowych, ale efekty były żadne. Kolagen naturalny rybi jest bardzo zbliżony swoim DNA do budowy kolagenu ludzkiego. Ta cecha pozwala na uzyskanie dodatkowych porcji aminokwasów budulcowych do odbudowy tkanki chrzęstnej i łącznej. Panuje też pełna zgodność imunnologiczna. Wydaje się więc najbardziej odpowiednim jako kolagen na stawy. Stosowany jest na bolące kolana czy na stawy kolanowe
Oczywiście tak. Naturalny kolagen na stawy może przybierać różne formy. Także płynne. Aktywny kolagen jest wtedy wytwarzany w formie proszku, po procesie tzw. liofilizacji. Może być mieszany np. z witaminą C, która jest niezbędna przy działaniu kolagenu na stawy i konfekcjonowany jako saszetka. Wystarczy wtedy wsypać zawartość do szklanki, dobrze rozpuścić zawartość, mieszając i aplikować kolagen na stawy w formie płynnej
Odpowiedż na to pytanie jest bardzo indywidualna, bo każdy z nas jest inny. Nasze doświadczenie pokazuje, że kolagen stosowany na stawy w większości przypadków poprawia ich zdolności ruchowe. Ale który z kolagenów jest najlepszy? Dla każdego z nas najlepszym kolagenem jest ten, .. który nam pomógł. Na pewno główną wskazówką jest to, by szukać produktów z kolagenem rybim. To on gwarantuje ewentualne powodzenie kuracji. Dlatego, że jego budowa bardzo przypomina budowę naszego kolagenu, jest też najlepiej przez nas przyswajany. Daje największe szanse na poprawę. Czy będzie to kolagen na stawy w tabletkach, kolagen do picia czy kolagen w saszetkach to już sam musisz zdecydować wg własnych preferencji
Odpowiedź jest prosta: ten najbardziej skuteczny. Kolagen naturalny pozyskany z rybich skór przynosi (biorąc pod uwagę nasze obserwacje) najlepsze rezultaty wśród użytkowników kolagenu. 4 miesiące codziennej suplementacji kolagenem rybim da Ci odpowiedź na pytanie czy ten kolagen rybi jest na stawy. W większości przypadków sprawdza sie wyśmienicie, ale bez spróbowania na sobie nie uzyskasz prawdziwej odpowiedzi. My zawsze polecamy kolagen rybi, no i oczywiście zwiększone ilości witaminy C – 1000 mg dziennie, która buduje świeży kolagen
Tak. Właściwości przenikania kolagenu rybiego przez skórę można doskonale wykorzystać w walce z bolącymi kolanami i brakiem ruchomości poszczególnych stawów. Naturalny kolagen rybi nie tylko pomaga odbudować kolagen w skórze twarzy, ale także może wspomagać kondycje stawów. Nasze obserwacje mówią, że kolagen w żelu na stawy, zastosowany bezpośrednio na skórę, w miejsca gdzie są problemy przynosi niemal natychmiastową ulgę i bardzo wspomaga ruchomość stawów. Można 3-4 razy dziennie aplikować kolagen na wilgotną skórę, w miejscach gdzie występuje problem. Wystarczy zdecydowanymi okrężnymi ruchami wmasowywać, wklepywać żel kolagenowy w skórę, w miejscach bolących. Doskonały sposób na drobne kontuzje, skręcenia kostki, urazy treningowe, biegowe.
Co na stawy?
Kolagen na stawy. Czy to może pomóc? Bolące stawy i kolana wprowadzają dużą dysfunkcje w codziennym życiu. Uniemożliwiają często normalne funkcjonowanie.
Jakie są przyczyny dysfunkcji?
Główki kości są pokryte chrząstką szklistą i błoną stawową. Chrząstka szklista jest mocno utwardzona i odporna na ścieranie. Kości łączą się w miejscu zwanym łożyskiem, gdzie wytwarzana jest tzw. maź smarująca, odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie łożyska kości tak by nie ocierały one o siebie i się nie niszczyły.
Czy kolagen jest w stawach
Chrząstka szklista jest bardzo twarda i ma możliwości remineralizacji tzn. odbudowy jej powierzchni. W półprzezroczystej, mleczno-lśniącej istocie międzykomórkowej znajdują się liczne grupy chondrocytów, a między nimi – włókna kolagenowe, ułożone najczęściej nieregularnie. Brak lub niedobór mazi smarującej prowadzi do ocierania się powierzchni kości, dochodzi do ścierania się główek kości i powstaje nieprzyjemne uczucie bólu.
Jakie są cechy wspólne dysfunkcji ?
1.Obniżenie produkcji kolagenu przez organizm,
2. choroby, które niszczą główki kości,
3. brak minerałów w organizmie prowadzą do dysfunkcji ich pracy.
Kolagen wpływa, ale na jakie stawy
Dotyczy to stawów kolanowych, łokci, bioder, kości. Brak minerałów dostarczanych do organizmu jest rekompensowany poprzez wybieranie potrzebnych do życia minerałów m.innymi wapnia, magnezu z kości. Powstają braki w kościach, niszczeniu ulega chrząstka szklista ochraniająca główki kości. Maż smarująca łożysko kości to głównie kolagen. Jego niedobory mogą powodować coraz mniejszy poślizg i smarowanie.
Jakie są możliwości uniknięcia dysfunkcji stawów
Profilaktycznie jest to codzienne uzupełnianie brakujących minerałów i kolagenu. Tylko wystarczająca ilość minerałów kostnych i kolagenu pozwoli na utrzymanie stawów i kości bez większej dysfunkcji. Szczególnie narażeni są ludzie bardzo aktywni fizycznie, Osoby starsze, po kontuzjach, chorobach, z dysfunkcją genetyczną stawów.
Nasze propozycje: kolagen rybi w kapsułkach, do picia, kolagen z witaminą C na Twoje stawy
Wtedy zapotrzebowanie organizmu na kolagen się zwiększa, bo przy wysiłku fizycznym kolagen zużywa się w większej ilości i zaczyna go brakować. Z kolei im człowiek starszy, tym produkcja kolagenu przez nasz organizm zmniejsza się. Średnio o 3% rocznie, ale z wiekiem ten ubytek i brak kolagenu jest coraz większy.
Stąd zmarszczki,
suchość skóry,
dolegliwości dysfunkcyjne narządów ruchu,
sztywnienie mięśni,
deformacja powięzi,
osłabienie tkanki łącznej, ścięgien i przyczepów mięśniowych.
Czy kolagen na stawy pozyskasz z diety
Warto więc zainteresować się dietą bogatą w kolagen i minerały. Codzienne spożywanie odpowiedniej ilości naturalnego kolagenu, minerałów i witamin. Takie podejście do codziennej diety wydłuży sprawność naszych stawów i uchroni nas przed bolesną dysfunkcją. Wygodną formą uzupełniania kolagenu, witamin i minerałów jest suplementacja diety odpowiednimi preparatami.
Kapsułki z kolagenem naturalnym, naturalnymi minerałami i witaminami są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Pamiętajmy tylko o sprawdzaniu składu suplementów i kupujmy kolagen w tabletkach, suplementy i minerały u sprawdzonych i zaufanych dostawców produktów wysokiej jakości.
Więcej artykułów tematycznych:
2 komentarze
[…] Kolagen na stawy – masz bóle? Przeczytaj dlaczego >> […]
[…] kolagen na stawy >>> […]