Kolagen rybi czy zasługuje na Twoją uwagę

Kolagen rybi jest najbliższy kolagenowi człowieka. Tak wykazały szczegółowe badania pod mikroskopem, a wiem o tym dlatego, że to odkrycie wydarzyło się w Polsce. Od tego czasu kolagen rybi zainteresował producentów kosmetyków. Zastosowanie kolagenu na skórę przynosi efekty w postaci wyraźnej poprawy jej jakości. Często zadajesz pytania : jaki kolagen zastosować na zmarszczki, jak stosować rybi kolagen do twarzy. Czy kolagen rybi mi pomoże?

Kolagen rybi
kolagen rybi

Jak pozyskano kolagen rybi

Już sama nazwa wskazuje, że kolagen naturalny pozyskano z ryb. A w zasadzie z rybich skór. Porównanie analityczne budowy ludzkiej skóry i rybich skór doprowadziło do niezwykłego odkrycia. Ich łańcuchy aminokwasowe są niemal identyczne. Teraz trzeba było tylko opracować metodę pozyskania kolagenu naturalnego z rybich skór. Nie jest to proces łatwy. Cała trudność polega na tym, by zachować żywy kolagen i zamknąć go w butelce. Ze wszystkimi walorami jakie są, w żywej jeszcze rybie. A przede wszystkim, by był aktywny biologicznie. Tylko taki kolagen mógł być ewentualnie zastosowany na regenerację naszej skóry. I taką metodę opatentowali Polacy. Od 2003 roku wytwarzamy w Polsce, jako jedyni dotąd na świecie żel kolagenowy, który w zetknięciu się z naszą skórą penetruje ją i wnika do skóry właściwej. W ten właśnie sposób Polacy opracowali sposób i odpowiedzieli na pytanie: jak uzupełnić kolagen w skórze. Właśnie znaleźli odpowiedź,

Czy kolagen jest ważny

Kolagen naturalny jest białkiem, proteiną, która znajduje się w całym ciele człowieka. Jest wszędzie, to nasza główna proteina budulcowa. Jej nadmiar powoduje, że nasza tkanka łączna jest w doskonałym stanie i czujemy się wspaniale. Wolni od sztywności mięśni, stawów i pomarszczonej skóry. Kolagen stabilizuje wszystkie organy wewnętrzne. Spaja całe nasze ciało. Jest w mięśniach, oku, stawach, włosach, a najwięcej jest go w naszej skórze.

 • Dlaczego akurat kolagen jest strategicznym białkiem dla zdrowego wyglądu skóry?
 • Dlaczego jest tak istotny dla ogólnej kondycji naszego ciała?

Jak uzupełniać kolagen

Kolagen stał się popularnym słowem dopiero w XXI wieku. Poprzednio używali go tylko biolodzy, jak chcieli określić to niezwykle ważne białko. Odkąd kolagenu zaczęto używać powszechnie w kremach, żelach czy kolagen w tabletkach, samo słowo kolagen stało się powszechne. Są to formy kolagenu w postaci hydrolizatów, co znaczy, że nie są aktywne biologicznie, ponieważ do ich produkcji zastosowano rozgotowane skóry świńskie lub bydlęce. Tak pozyskany kolagen nie jest w stanie wpłynąć na Twoją skórę, ponieważ nie ma możliwości przenikania przez naskórek. To nie są peptydy, które są aktywnym nośnikiem do skóry, bo jedynym takim nośnikiem okazał się kolagen pozyskany z rybich skór.

Kolagen to białko niezwykłe

Do tej pory odkryto i nazwano około 30 postaci kolagenu. To białko, które występuje zawsze w organizmach żywych. Jego głównymi cechami są: odporność na rozerwanie, i niezwykła sprężystość. To dlatego tworzy wraz z elastyną podporę skóry, dzięki czemu skóra jest napięta i sprężysta, ponieważ nie zawdzięcza tych cech i właściwości swoim składnikom, a sposobowi ich ułożenia. Kolagen to skręcona nić, zwana helisą. Pojedyńcza nitka kolagenu powstaje w naszym DNA, ma około tysiąca cząsteczek, a głównymi aminokwasami , ciągle powtarzającymi się to glicyna, prolina, hydroksyprolina i hydroksylizyna. Występują w układzie G-X-Y, gdzie G oznacza glicynę, a X-Y pozostałe. Takie triady aminokwasów tworzą dopiero silnie poskręcane, pojedyncze włókno kolagenu. To naturalna postać każdego białka, najważniejsze co wyróżnia kolagen to fakt, że jest lewoskrętny. W odróżnieniu od wszystkich białek, które sa prawoskrętne.

Jak powstaje trójhelisa kolagenowa

Pojedyńcze włókno kolagenu, utkane z aminokwasów to dopiero początek powstawania tego wyjątkowego białka. By powstał kolagen w naszych tkankach musi przejść kolejne fazy budowy.

Proces ten można podzielić na dwa etapy.

Pierwszy etap. Pojedyńcza nić kolagenu zostaje poddana działaniu enzymom. Efektem tego działania jest powstanie tzw. trójhelisy, która jest niczym innym tylko silnie splecionymi ze sobą trzema pojedyńczymi nićmi kolagenu o tej samej budowie. Taka postać kolagenu nazywamy już prokolagenem.

Kolejny etap odbywa się już na zewnątrz komórki. Najważniejsze w tym etapie działania enzymów to to, że zabezpieczają trójhelisę przed rozplątaniem. Tworzą się kolejne wyższe stadia budowy tzw. wiązania krzyżowe. To tropokolagen, który przechodzi w postać fibryli. Fibryle zaczynają układać się we włókna kolagenu, a włókna te przeplatają się już między sobą. Powstaje gęsta sieć, utkana z włókien kolagenowych. To odporna na rozciąganie postać rusztowania naszej skóry i sieci stabilizującej nasze organy wewnętrzne. Taka sieć kolagenowa odpowiada za sprawne działanie całego naszego organizmu. Oczywiście sieć jest odporna na rozpuszczanie się w wodzie.

Dlaczego kolagen rybi

Nie ma czegoś takiego jak kolagen roślinny czy kolagen syntetyczny. Prawdziwy kolagen występuje tylko w naczelnych organizmach żywych, a ponieważ kolagen jest słowem popularnym, wymyślono te inne postaci kolagenu, ale tylko na użytek marketingowy, ponieważ są one pozbawione większego sensu biologicznego.

Hydrat kolagenu z rybich skór powstaje tylko w Polsce. Do tej pory nikomu na świecie, nie udało się powtórzyć polskiej metody pozyskania kolagenu rybiego, ponieważ nie jest to proces łatwy. Kolagen rybi jest swoją budową zbliżony do kolagenu człowieka, ale to nie wszystko. Skóra człowieka nie odrzuca kolagenu rybiego jako „ciała obcego”, przyjmuje go jako swoje. To dlatego producenci kosmetyków z bydlęcych i świńskich skór szybko wycofali się z produkcji, pewnie w obawie o ewentualne konsekwencje zdrowotne Konsumentów. Na polu pozostał tylko kolagen rybi.

Pozyskujemy rybi kolagen do żeli, kremów i kosmetyków

Wyizolowane z rybich skór molekuły kolagenowe przyłączają cząsteczki wody, jako, że to w środowisku ryb jest takie naturalne. Rybi kolagen nie jest tak mocno usieciowany jak u człowieka, nie ma takiej potrzeby biologicznej, a więc ten fakt wykorzystali twórcy polskiego kolagenu. Najważniejsze zadanie polegało na rozbiciu siatki kolagenu rybiego, do formy włókien tropokolagenu, a właśnie to się udało, ponieważ zastosowano przy pozyskaniu odpowiednie do tego procesu kwasy organiczne.

Jak Colway wykorzystał polski patent na kolagen rybi

Marka Colway to rdzennie polska firma, która opiera swoje produkty na kolagenie rybim. To największy obecnie dystrybutor i lider rynku kolagenowego. Pierwsze produkty Colway dostarczył swoim Klientom w roku 2004. Pierwsza oferta firmy była dość skromna, bo dotyczyła 3 rodzajów kolagenu naturalnego. Pierwszymi produktami na rynku kolagenowym w Polsce były: kolagen naturalny Platinum, kolagen naturalny Silver i kolagen naturalny Graphite. Mimo tak skromnej oferty to właśnie te produkty położyły podwaliny pod ogromny sukces Colway. Pierwsi Klienci dostrzegli ogromny potencjał produktów z aktywnym kolagenem rybim. Ale najważniejsze tak naprawdę było jedno:

te produkty fantastycznie działają!

są niezwykle skuteczne!

rozwiązałem swój problem. To niesamowite!

Takie są o Colway opinie użytkowników kolagenu rybiego. Myślę, że warto przyjrzeć się tym produktom i spróbować na sobie ich mocy. Jeżeli chcesz poznać wszystkie produkty marki Colway, zapraszam Cię do zapoznania się z pełną ofertą – LINK

kolagen rybi
Tak zmieniał się nasz kolagen na przestrzeni 15 lat. Powstały całe linie produktów opartych o kolagen rybi. Innowacyjne suplementy, w tym dzisiaj już klasyk: kolagen w tabletkach Colvita uzupełniają ofertę Colway. Zobacz, bo naprawde warto!Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. 21 września 2019

  […] Słowo to stało sie w ostatnim czasie bardzo popularne. Kremy kolagenowe, kolagen w tabletkach, kolagen rybi do twarzy w żelu, czy wreszcie kolagen do picia. Jest wiele informacji na ten temat. To nic […]

 2. 5 października 2019

  […] kolagenu w Twojej skórze, bez niej:możesz zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji skóry, żaden kolagen do twarzy nie zadziała tak mocno, by napiąć Twoje włókna kolagenu. Witamina C jest jednym z elementów […]

 3. 6 października 2019

  […] od 15 lat jest liderem produktów z polskim kolagenem rybim. Mając na uwadze konieczność dodatkowych porcji witaminy D dla Twojej pociechy, połączyliśmy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.