Witamina C – brałaś/eś dziś rano

Witamina C

Witamina C jest niezbędna przy budowie nowych włókien kolagenu, powszechnie wiemy też, że wspomaga naszą odpornośc. Ma wiele innych funkcji fizjologicznych w Twoim organiźmie, ale jest jeszcze coś, coś tak bardzo ważnego, że o to właśnie chciałbym Ciebie dziś o poranku zapytać:

Czy brałaś/eś dziś rano witaminę C

Witamina C jest jednym z głównych Twoich antyutleniaczy. Bez antyutleniaczy Twój organizm jest bezbronny, miliony wolnych rodników atakują codziennie Twoje błony komórkowe. Chcą się dostać do zdrowych komórek, 

Witamina C, a wolne rodniki

Najpierw powiedzmy sobie, co to są te nieszczęsne wolne rodniki

…”Otóż nazywamy tak wolne, „niesparowane” elektrony tlenu, które powstają w organizmie w wyniku przemian metabolicznych. Ich obecność ma związek z mechanizmami obronnymi, ale nadmiar ich zdecydowanie szkodzi. Wolne rodniki obdarzone są ładunkiem ujemnym i dążą do połączenia z cząsteczką dodatnią, a przebieg tej reakcji łączenia cząsteczek nazywamy utlenianiem. 
Efektem takiego działania może być uszkodzenie DNA oraz błon komórkowych. Obecnie uważa się, że może stanowić to początek różnych chorób, a także wpływać na sam proces starzenia się organizmu.

Każdego dnia, w każdej godzinie, minucie i sekundzie, w naszym organizmie zachodzą prawidłowe, fizjologiczne procesy. W czasie tych procesów, jako produkty uboczne powstają wolne rodniki, powstaje ich ogromna ilość, są wykorzystywane przez organizm w innych fizjologicznych przemianach i czynnościach.

Wolne rodniki, kiedy powstaje problem


Problem jednak jest w tym, że często powstaje ich więcej niż organizm potrzebuje, ponadto, sposób naszego życia również może się przyczynić do zwiększenia ilości wolnych rodników w naszych tkankach i komórkach.

Nadmiar wolnych rodników, który nie został wykorzystany przez organizm, jest neutralizowany przez endo i egzogenne antyoksydanty, jeśli znajdują się! w naszych tkankach, płynach i komórkach. Jeśli występuje brak antyoksydantów, wolne rodniki trwale uszkadzają nasze komórki prowadząc do chorób, zmian nowotworowych i szybkiego starzenia organizmu

Choroba nowotworowa ma swój początek w uszkodzeniu aparatu genetycznego komórki. Za takie uszkodzenie, które doprowadza do mutacji komórki obwinia się wolne rodniki. Wiele czynników zwiększających ilość wolnego tlenu, stwarza warunki do rozwoju różnych chorób, w tym także nowotworowych…”

Witamina C – czy to skuteczny antyoksydant

Jak zwalczysz wolne rodniki? Dostarczaj sobie antyoksydanty każdego dnia!, a jak działają antyoksydanty w Twoim organiżmie?

To proste. Wyobraź sobie, że gdy dostarczysz antyoksydanty, one zaczynają pracować dla Ciebie.  Tak jak witamina C. Pamiętasz zabawy szkolne? 
Każdy chłopak szukał swojej partnerki do tańca. Nikt nie lubił tańczyć sam (kiedyś tak naprawdę było). To samo jest z antyoksydantami. Każdy z nich najpierw „namierza” wolny tlen i przystępuje do akcji. „Zaprasza do tańca”, wchodzi z nim w reakcję chemiczną tworzy się związek dubletowy. Wolny rodnik zostaje unieszkodliwiony, zneutralizowany. Następnie wydalony z organizmu. To wszystko!


CO musisz zrobić by chronić swoje komórkiDostarczaj sobie duże ilości antyoksydantów. Każdego dnia. Dlaczego? Bo wolne rodniki powstają w milionach sztuk w Twoim organizmie.

W milionach sztuk…

Dlatego musisz sprzątać swój organizm również każdego dnia.

Które antyoksydanty sa najwydajniejsze


Najlepsze antyoksydanty to witamina A, E i Cnajsilniejsza to astaksantyna, do skutecznych antyutleniaczy zalicza się też bioflawonoidy. Wyłapują nadmiar wolnego tlenu, wchodzą z nim w reakcje, neutralizują i wydalają go z organizmu.

Bez codziennego zabezpieczenia organizmu przed wolnym tlenem pozwalasz na bezkarne grasowanie milionów tych śmieci, które upodobały sobie atak na błony komórkowe, chcąc je uszkodzić, by dostać się do zdrowej komórki.

Witamina C -olway – LINK

Witamina C – przecież jest w pożywieniu!


Jak myślisz co się dzieje jak to się uda? Jak wolny tlen dostanie się do zdrowej komórki,

To „rosyjska ruletka” którą fundujemy sobie każdego dnia, wystawiamy się na nierówną walkę, która zawsze kończy się porażką. Często też słyszę w moich codziennych rozmowach: „no tak, ale ja jem dużo warzyw i owoców i mam dużo witamin codziennie „, 

zawsze pytam: a słyszała Pani/ Pan o pestycydach?

Dzisiejsze owoce i warzywa to już nie jabłuszko z drzewa Dziadka, czy pomidorek od Babci z działki, nie wspominając o ” plastikowej” żywności przemysłu spożywczego  dostępnych w każdym markecie ….

Cywilizacja przyniosła nam wiele udogodnień w życiu: samochody, komputery, telefony komórkowe. Żyje nam się łatwiej, możemy się porozumiewać między sobą (nie chodzić do sąsiada, który jedyny w bloku miał telefon), przemieszczać dowolnie w różne miejsce.

Cywilizacja ma jednak swoją cenę, najwyższą cenę płaci nasze zdrowie i uroda. Ciągła gonitwa, problemy, niewyobrażalny stres codzienny rujnują nasz organizm dzień po dniu.

Musimy się bronić sami, nikt tego za nas nie zrobi, nikt nie dostarczy nam antyutleniaczy do organizmu, musimy to zrobić sami. Osobiście uważam astaksantynę i witaminę C za najlepszy i uniwersalny antyutleniacz. Nie tylko ze względu na eliminacje wolnych rodników.

witamina C-olway
witamina C-olway
astaksantyna
astaksantyna

Dlaczego witamina C

Jest jeszcze coś, zapamiętaj to zdanie: Witamina C bierze czynny udział w narodzinach świeżego kolagenu w Twojej skórze, bez niej:

możesz zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji skóry, żaden kolagen do twarzy nie zadziała tak mocno, by napiąć Twoje włókna kolagenu. Witamina C jest jednym z elementów powstawania trójhelisy, wiązania krzyżowego kolagenu i utkania sieci kolagenowej, która podtrzymuje Twoja skórę

wolne rodniki robią z nami co chcą, siedzisz być może teraz w pracy przy porannej kawie, szykujesz Dzieci do szkoły, a wolne rodniki robią swoje! Tego nie widać, nie słychać, ale walka trwa. Bezustannie.

Zajmuje się kolagenem już dobrych parę lat, dużo słucham wykładów, czytam na ten temat, uczestniczę w seminariach tematycznych, moja wiedza nie jest jakaś ogromna, ale wystarczająca by zapytać Ciebie ponownie:

Zapytam raz jeszcze – czy brałaś/eś dzis rano witaminę C

Witamina C- Colway


Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.