Oczyszczanie skóry

Czy Kolagen NATURALNY stosowany jest na oczyszczanie skóry?

Skóra przez cały dzień jest narażona na zanieczyszczenia z powietrza, kurz, pot.Dodatkowo wszystko to osiada na makijażu tworząc warstwę, którą należy koniecznie usunąć przed snem.

Nieprawidłowo wykonywany demakijaż powoduje szary wygląd skóry. Skóra ponadto nie jest pozbawiona warstwy zrogowaciałego naskórka, co jeszcze więcej pogłębia jej szary wygląd.

Odpowiednia pielęgnacja skóry to głównie prawidłowe oczyszczanie skóry. Błędem jest stosowanie zwykłych mydeł w dzisiejszych czasach. Zwykłe mydło (parabeny) pozbawia skóry ochronnej warstwy tłuszczowej naskórka co prowadzi do wysuszenia i zaczerwienienia, a w konsekwencji do złego wyglądu skóry.

Jak wygląda prawidłowe oczyszczanie skóry?

Skórę prawidłowo należy oczyszczać stosując tzw. syndety. Sa to mieszanki – specjalnie dobrane mieszaniny myjące, wzbogacone o składniki nawilżające i/bądź natłuszczające, żele i płyny hipoalergiczne, które nadto podnoszą odporność skóry na działanie czynników drażniących.

W ich składzie zawsze mile widziane są  – substancje nawilżające, lipidowe, kojące i przeciwzapalne. Przykładem takiego produktu jest żel do mycia twarzy z kolagenem.

Dobry produkt do codziennego oczyszczania skóry i pielęgnacji twarzy:

  • nie zawiera parabenów,
  • mydeł z grupy SLS,
  • zawiera wyciągi roślinne,
  • naturalne ” nawilżacze” skóry.

Taki żel możemy stosować do każdego rodzaju skóry, bez obawy o jej podrażnienie. Żele do mycia o tylko naturalnych składnikach stosują z powodzeniem osoby z podrażnieniem, i zaczerwieniami skóry.

Prawidłowa pielęgnacja skóry wymaga też częstego ( przynajmniej 1 w tygodniu) złuszczania obumarłego naskórka poprzez peeling.

Peeling trzeba dobrać odpowiednio do rodzaju skóry. Najważniejszym codziennym zabiegiem jest jednak prawidłowe oczyszczanie skóry.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.