Kolagen na włosy

Przenikanie kolagenu przez warstwy naskórka Twojej skóry wykorzystano doskonale na pielęgnację do włosów, dłoni, stóp i paznokci.

Dlaczego mam słabe i matowe włosy?

Włosy składają się głównie z białka. Niedobór białka we włosach powoduje to, że włosy stają się cienkie, łamliwe i kruche. Zaczynają wypadać.

Za zły stan włosów odpowiedzialne są cebulki znajdujące się w skórze głowy, które nie dostarczają włosom odpowiedniej ilości białka w postaci kolagenu. Kolagen to główny składnik włosów. Jego niedobór we włosach powoduje ich coraz gorszy stan.

Jak poprawić kondycje moich włosów?

Chcąc zapobiec tym procesom wystarczy dostarczyć dodatkową porcję kolagenu do cebulek włosowych, za pomocą naczyń krwionośnych u podstawy nasady włosów. To tam rodzi się nowy włos. Jeżeli cebulka będzie dostawała odpowiednią ilość białka kolagenowego, wyrośnie z niej zdrowy włos. Włosy zwiększą swoją objętość i przestaną wypadać.

Niemal natychmiast, dodatkowa ilość kolagenu w cebulkach włosów zlikwiduje łupież na zawsze. Tak zawsze działa zwiększenie dawki kolagenu do włosów. Na włosach widać najszybciej jak skutecznie działa kolagen. Sukces pięknych włosów tkwi więc w dostarczaniu cebulkom włosów środków odżywczych w postaci białka kolagenowego, które zawiera niezbędne aminokwasy, które na trwale odżywiają włosy.Cebulki dobrze odżywione rodzą gęste, zdrowe włosy.

Kolagen na włosy zalecany jest też mężczyznom obciążonym genetycznie łysieniem. Regularne stosowanie kolagenu na włosy opóźni na pewno proces łysienia i wypadania włosów.

Co źle wpływa na kondycje włosów?

Włosy składają się głównie z białka zwanego kolagenem. Największym wrogiem kolagenu jest promieniowanie UV. Promienie słoneczne i promienie ultrafioletowe w solarium bardzo niszczą kolagen, a zatem i włosy. Chcąc zachować włosy w dobrej kondycji wystrzegaj się wysuszania włosów. Podczas opalania możesz włosy przykryć wilgotnym ręcznikiem. Unikaj używania lokówki, prostownicy do włosów i częstych ondulacji i farbowania włosów.

Co zrobić by mieć piękne i zdrowe włosy?

Są bardzo proste rozwiązania. Wystarczy zwiększyć dawkę kolagenu w swoim krwio- obiegu poprzez zażywanie tabletek z kolagenem, które z kolei zaopatrzą  cebulki włosów w aminokwasy zawarte w białkach kolagenowych. Tak odżywione włosy będą miały zawsze zdrowy wygląd.

Trzeba uważać na podróbki. Kolagen żeby był skuteczny na włosy musi pochodzić z natury. Najbliższy ludzkiemu kolagenowi jest kolagen pozyskiwany w Polsce ze skór rybich. Jego DNA nie różni się od naszego, dlatego jest skuteczny. Trzeba uważać na podróbki, które zawierają kolagen tylko w nazwie, a są to żelatyna, lub hydrolizat kolagenu bydlęcego.

Drugim bardzo dobrym sposobem jest dostarczanie kolagenu ze skór rybich bezpośrednio na włosy. Kolagen ten jest w formie żelu i wystarczy po umyciu głowy, na wilgotne jeszcze włosy nałożyć kolagen i wmasować go w skórę głowy, owinąć włosy ręcznikiem, odczekać 15 minut i nie spłukiwać włosów. Przez 10-15 minut cały kolagen wchłonie się we włosy.

Plukanka na wlosy z kolagenem. Do 1 litra wody wlewamy dwie, trzy dawki kolagenu i płuczemy w niej włosy. Nie spłukujemy kolagenu, zostawiamy do wyschnięcia.

Kolagen w żelu pozyskiwany ze skór ryb jest naturalnym produktem do włosów. Przede wszystkim powstrzymuje wypadanie włosów. Po zastosowaniu kolagenu rybiego:

  • włosy przestają wypadać garściami,
  • miejsca (placki) skóry głowy regenerują się, pojawiają się włosy
  • uzupełniasz naturalny kolagen w strukturze włosów
  • włosy stają się puszyste,
  • cebulki włosów regenerują się, rosną z nich zdrowe włosy
  • włosy są lśniące, mają zdrowy wygląd,
  • włosy łatwo się układają,
  • zanika łupież.

Kolagen Naturalny, który jest przeznaczony do pielęgnacji włosów ma nazwę kolagen Naturalny Graphite. Jest to koncentrat żelu kolagenowego. Jest bardzo wydajny. Pojemność 50 ml wystarczy na 3-4 miesiące stosowania jako kolagen do włosów. Kolagen Naturalny Graphite stosujemy też na dłonie, paznokcie, stopy.

 Pielęgnacja dłoni – kolagenem polega na wmasowywaniu żelu kilka razy dziennie w mokrą skórę dłoni.

Pielęgnacja paznokci – utrzymuje płytkę w idealnym stanie. Na płytkę paznokcia  aplikujemy kolagen bez żadnych ograniczeń. Nalewamy wody do miseczki,  wpuszczamy 1 dawkę kolagenu i moczymy paznokcie przez około 10 minut w  roztworze.

Stopy pielęgnujemy nakładając żel kolagenowy na mokrą skórę. Wmasowujemy kolagen w skórę zrogowaciałą i popękane pięty. Regeneracja stóp jest natychmiastowa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.