Blefaroplastyka – zabieg pod oczy

Blefaroplastyka to zabieg chirurgii plastycznej, który masowo stosują chirurdzy estetyczni w USA. Jest to metoda której największą zaletą jest usunięcie niechcianych worków i opuchlizn pod oczami na zawsze. Opuchnięcia takie dodają każdej twarzy niemało lat.

Cera bowiem z wiekiem traci swoją elastyczność, a mięśnie słabną. W ten sposób wokół oczu może pojawić się luźna skóra, która marszczy się na powiekach i opada. Tłuszcz, który gromadzi się w oczodołach, z czasem przesuwa się i wypełnia worki wokół powiek. Problem opadniętych, nabrzmiałych powiek rozwiązuje zwykle blefaroplastyka – ingerencja chirurgiczna, w czasie której powieka zostaje otwarta w części wewnętrznej lub zewnętrznej, aby odessać tłuszcz oraz usunąć nadmierne ilości skóry.

Wadą blefaroplastyki może być jej inwazyjny charakter, cena, oraz możliwość powikłań. W Polsce metoda ta też zyskała swoich entuzjastów. Mimo ceny około 4-5 tysięcy złotych za zabieg są chętni do poddania się temu zabiegowi również w naszym kraju.

Zobacz  jak wygląda zabieg – TUTAJ

Każda metoda inwazyjna niesie jednak za sobą pewne ryzyko powikłań. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na to kto będzie przeprowadzał ewentualny zabieg. Popytać Osoby, które są już po tym zabiegu. Ryzyko jest zawsze więc na pewno nie wszyscy się na nią zdecydują.

Jakie są przyczyny opuchlizny pod oczami?

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami często pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Duże, nabrzmiałe kieszonki skórne pod oczami oszpecają twarz, dlatego każdy, komu przytrafiła się ta przypadłość, chciałby się jej pozbyć. Do niedawna było to możliwe tylko operacyjnie.

Inną przyczyną powstawania obrzęków jest gromadzenie się wody w tkankach. Płyn może się gromadzić z różnych powodów, najczęściej jest to złe krążenie krwi i podwyższona przepuszczalność naczyń włoskowatych.

Blefaroplastyka jest więc tym zabiegiem, który rozwiąże problem opuchniętych oczu na zawsze. To inwazyjna metoda, którą mogą rozważać osoby, które nie boją się ryzyka i dysponują odpowiednią kwotą gotówki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.