Krem na rozstępy

krem na rozstepyCzy jest krem – skuteczny sposób na rozstępy?  

Jak powstają rozstępy? – Rozstępy powstają na skutek gwałtownej zmiany wagi lub masy ciała. Skóra ulega gwałtownemu rozciągnięciu i włókna kolagenowe, które tworzą sieć komórek odpowiedzialnych za gładką skórę ulegają rozerwaniu. Włókna kolagenowe to białko, które jest odpowiedzialne za stan naszej skóry. 70% składu ludzkiej skóry to kolagen.

Nadmierne tycie, przyrost wagi ciała w ciąży, wzrost masy ciała poprzez ćwiczenia na siłowni to główne przyczyny porozrywania włókien kolagenowych skóry. Co na rozstępy? – to często zadawane pytanie.

Czy rozstępy można zlikwidować. Co na rozstępy?

Tak, są już kremy na rozstępy, które likwidują lub zmniejszają rozstępy. Należy jednak pamiętać, żeby nie zwlekać z pielęgnacją gdy pojawią się już pierwsze rozstępy. Gdy dowiemy się np. o ciąży warto zastosować odpowiedni krem na rozstępy, żeby działać profilaktycznie i nie doprowadzić do porozrywania włókien kolagenu i elastyny.

Podobnie gdy widzimy, że gwałtownie przybieramy na wadze, bądź nasze mięśnie na skutek ćwiczeń zaczynają się mocno rozwijać warto rozpocząć profilaktykę. Unikniemy w ten sposób, lub zmniejszymy skalę porozrywania włókien i powstania rozstępów.

Czy są skuteczne sposoby na rozstępy w ciąży, rozstępy po ciąży, rozstępy w ogóle?

 

Co robić, gdy już mamy widoczne rozstępy?

Pierwsza i najważniejsza rada to nie czekać. Upływający czas jest tu czynnikiem decydującym. Dlaczego? Porozrywane włókna kolagenowe to są rany skóry. Pod skórą doszło do naruszenia jedności włókien kolagenowych.

Organizm ludzki z każdą raną radzi sobie w ten sam sposób. Chce doprowadzić do zabliźnienia się ran. Nie inaczej jest z rozstępami. Rany skóry mają kolor fioletowy, różowy, czerwony. Ten kolor zaczyna się zmieniać, jeżeli nic nie robimy.

Ostatecznie zabliźnione rany mają kolor perłowy, ale z rozstępami o tym kolorze nie jesteśmy już nic w stanie zrobić. To nie są już rany, ale blizny skóry. Możemy je usunąć już tylko za pomocą chirurgii plastycznej.

Jak możemy usunąć rozstępy?

silver nowy

Rozstępy to inaczej porozrywane włókna kolagenu. Chcąc zlikwidować rozstępy musimy porozrywanym włóknom kolagenowym dać możliwość szybkiej regeneracji. Możliwe to jest poprzez zwiększenie produkcji kolagenu przez nasz organizm, tzw.działanie zewnętrzne na chorą skórę.

Musimy zastosować odpowiedni krem na rozstępy który pobudzi fibroblasty (komórki produkujące ludzki kolagen) do zwiększonej pracy. Większa ilość kolagenu pozwoli na szybką regenerację skóry z rozstępami.

Żelowy balsam na rozstępy z kolagenem poradzi sobie z problemem. Zlikwiduje lub znacznie spłyci, rozstępy stają się mniej widoczne lub znikają.

Najważniejszy jest czas kiedy zaczniemy pielęgnację rozstępów!

Nie wolno zwlekać! Blednące rozstępy to już BLIZNY! Będą już z Tobą zawsze. Pod palcem wyczujesz zaglębienia. Zostaną szpetne znaki na ciele.

Drugim sposobem na likwidacje bądź spłycenie rozstępów jest dostarczenie organizmowi kolagenu od wewnątrz, przyjmując odpowiednie tabletki z kolagenem.

Czy można ujędrnić skórę ( np. brzucha, piersi, na udach)

Rozstępy to nie jedyny problem skóry, który można spróbować rozwiązać przy pomocy polskiego kolagenu. Też na zwisającą skórę brzucha, na ujędrnienie skóry piersi, na skórę na udach, pośladkach. Na blizny, na blizny potrądzikowe, na oparzenia, blizny oparzeniowe. Kolagen ma wiele zastosowań.

Dlaczego tak jest? Bo to stan naszego kolagenu w skórze odpowiada za wygląd skóry na całym ciele. Im bardziej „gęsty” jest nasz kolagen w strukturze skóry tym lepszy jej wygląd. Dlatego tak ważne jest by dbać o kolagen już nawet w wieku 25-30 lat.

Jaki preparat zastosować?

Na rynku jest obecnie wiele kremów reklamujących się jako pomocne w likwidacji rozstępów i kłopotów skóry. Różne kremy, odżywki itp. Naszej skórze z porozrywanymi włóknami kolagenowymi pomoże zwiększenie dawki kolagenu w organizmie. Nasz organizm produkuje kolagen w wystarczającej ilości tylko do 25 roku życia.

Natomiast rozstępy obserwujemy już nawet u nastolatków. To wynik gwałtownego przyrostu wagi w tej grupie wiekowej. Zła dieta, mało ruchu i aktywności fizycznej sprzyjają tym zjawiskom.

Co więc pomoże skórze z rozstępami?

Odpowiedź jest dość prosta. Preparat, który spowoduje zwiększenie poziomu kolagenu w naszym organizmie. Muszą to być preparaty aktywne, zachowujące trójspiralną formę kolagenu, czyli takie, które dostarczą organizmowi kolagen aktywny biologicznie.

Taki kolagen odkryli polscy biochemicy w drodze długoletnich badań nad glonami i rybami morskimi. Kolagen ze skór rybich ma identyczną budowę jak nasz ludzki, dlatego jest doskonale przyswajalny przez organizmy ludzkie i traktowany jak „swój”. Dlatego jest tak skuteczny w walce z problemami skóry, w tym i z rozstępami.

Jak stosować preparaty na rozstępy?

Najpierw musimy się upewnić czy składnik zwany kolagenem w danym preparacie pochodzi ze skór rybich. Każdy inny nie jest czynny biologicznie i nie pomoże usunąć rozstępów. Oczywiście nie ujmujemy znaczenia wszelkim kremom na rozstępy, które zawierają wiele składników pochodzenia roślinnego, często wysokiej jakości, ale powodują one tylko nawilżenie skóry i chwilowe zmiany. Natomiast nie są w stanie naprawić porozrywanych włókien kolagenu.

Pamiętajmy też o stosowaniu roślinnej witaminy C. Codzienna obecność lewoskrętnej witaminy 8 -krotnie zwiększa produkcję kolagenu w skórze. Warto o tym pamiętać.

kolagendlakobiet.plJakie preparaty zastosować?

 • Chcąc osiągnąć trwałe efekty w postaci likwidacji rozstępów należy zastosować kolagen rybi,
 • bezpośrednio na skórę, bądź łykać tabletki z kolagenem rybim 2-4 razy dziennie.
 • Efekty są widoczne już po kilku tygodniach, ale kuracja trwa zwykle około 4 miesięcy. Jest to sprawa bardzo indywidualna, ale pierwsze zmiany widać bardzo szybko!

—————————————————————–

Bezpłatna porada – Pobierz TUTAJ >>>

Cennik – Kolagen Naturalny Cena >>>>

Polski Kolagen z rybich skór jest najskuteczniejszy na rozstępy. 

Masz swoją opinię, chcesz zadać pytanie? – wpisz w komentarzach

Chcesz zamówić oryginalny kolagen  – www.kolagen66400.pl/krem na rozstępy


Komentarze

Krem na rozstępy — 4 komentarze

 1. Czy kobieta, która stara się o dziecko powinna zacząć bardziej dbać o skórę brzucha wcześniej? Czy to może pomóc uchronić się przed rozstępami?

  • Skóra podczas ciąży jest narażona na duże siły naprężające. Włókna kolagenu moga tego nie wytrzymać i ulegną rozerwaniu. Tak powstaną rozstępy. Można profilaktycznie wzmocnić włókna kolagenu jeszcze zanim siły napinające skórę zaczną działać. Wystarczy codziennie stosować kolagen Silver (tutaj jest produkt) wcierając go w skórę brzucha.

   Kolagen Silver ma za zadanie wzmocnienie lub „posklejanie” włókien kolagenu. Nie ma właściwości nawilżających skórę. Dlatego po aplikacji kolagenu na skórę brzucha warto zadbać o jej dobre nawilżenie. Nasza propozycja to Balsam do nawilżania skóry z kolagenem. . Idealnie nadaje się też olej kokosowy, lub oliwka dla Niemowląt. Warto więc zadbać o skórę brzucha jeszcze przed ciążą.

 2. Jestem raczej szczupłą dziewczyną, ale raczej należę do tych wyższych.. Mam ok 173cm wzrozstu i ważę ok 55-56kg. Ostatnio zauważyłam małe rozstępy na pośladkach… Czy w moim wieku da się ich jeszcze pozbyć? Co moge z nimi zrobić? 🙁

  • ogólnie tak na zaś – jak rozstępy są jeszcze czerwone to spokojnie próbuj masażai, peelingami (np. kawowym, możesz sama zrobić) i jakimiś dobrymi, naturalnymi kremami (tutaj np. spoko jest strialys)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge