Nocna pielęgnacja i sen – połączenie idealne!

Sen i nocna pielęgnacja
Połączenie idealne

shutterstock 560166409Z jakiego powodu nie warto zarywać nocy?

To, że sen jest najlepszą inwestycją dla ciała i urody, wiemy od dawna. Największe korporacje na globalnym rynku zalecają pracownikom drzemki w trakcie pracy. Tzw. „nap roomy” to nic nadzwyczajnego nie tylko w Dolinie Krzemowej (mają je Facebook czy Google) lecz także w wielu polskich firmach.

Wystarczy bowiem 15 minut snu, by organizm działał wydajniej. W Chinach prawo do 30-minutowej drzemki gwarantuje… konstytucja.  

Przesypiamy 1/3 naszego życia.

WYKORZYSTAJ TEN CZAS NA PIELĘGNACJĘ!

Dlaczego pielęgnacja nocą jest tak ważna?

Po całym dniu Twoja cera potrzebuje specjalnej troski, najlepszych kosmetyków a przede wszystkim ukojenia i wyciszenia. 
W trakcie snu skóra się zregeneruje, a po przebudzeniu dostrzeżesz to w lustrze. Produkty do pielęgnacji dedykowane na noc różnią się składem od tych na dzień. Koncentracja składników odżywczych jest w nich znacznie wyższa, nie zawierają filtrów UV, często ich konsystencja jest tłustsza.  


Jak to działa?

Skóra najlepiej regeneruje się w nocy. We wczesnych godzinach wieczornych wiązania komórkowe w skórze ulegają rozluźnieniu, tak więc zwiększa się jej przepuszczalność. Co za tym idzie składniki odżywcze intensywniej się wchłaniają i łatwiej przedostają do głębokich warstw naskórka. Proces odnowy nabiera tempa tuż po północy, kiedy uwalniane są hormony wspierające regenerację, wtedy też komórki ulegają podziałom znacznie intensywniej niż za dnia.

Twoja skóra tak naprawdę w dzień śpi, zaś w nocy pracuje…

nhgbfvd

Skóra świetnie ukrwiona oraz elastyczna intensywnie wówczas oddycha i absorbuje składniki aktywne pochodzące z kosmetyków. Chłonie niczym gąbka! W sposób naturalny oczyszcza się z zanieczyszczeń. Produkuje również białka, które ochraniają jądro komórkowe oraz naprawiają uszkodzenia dzięki regeneracji włókien kolagenowych.

W godzinach porannych – organizm powoli „szykuje” się do pobudki. Podziały komórkowe, które zachodziły przez całą noc, zwalniają. Zwiększa się spoistość skóry – a co za tym idzie zmniejsza się jej przepuszczalność. Skóra w ciągu dnia będzie lepiej chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli dodatkowo zadbasz o nią odpowiednio dobraną pielęgnacją, ułatwisz i zintensyfikujesz cały proces odnowy.

Nie bez przyczyny maski na noc stały się hitem. Wszystko zaczęło się od Azjatek, które stosują rytuał pielęgnacyjny polegający na nakładaniu na skórę serum, kremu, a na koniec specjalnej maski, tzw. sleeping mask.

W czym tkwi ich moc? Nawilżają, dotleniają, regenerują i lekko złuszczają. Efekt – gładka i zrelaksowana twarz od samego rana.

Atelomaska na noc COLWAY łączy w sobie:

  • działanie kremu,
  • serum
  • i tradycyjnej maseczki.

Aplikuj ją na skórą oczyszczoną na 20 minut przed pójściem spać. Nie zapomnij o szyi oraz dekolcie! W ten sposób zapobiegniesz efektowi tech neck, czyli zmarszczkom na szyi, jakie powstają na skutek pochylania głowy w czasie użytkowania urządzeń takich jak telefon, tablet czy komputer.

Atelomaska na Noc COLWAY to produkt wielozadaniowy. Jeśli Twoja skóra jest szara, ziemista, pozbawiona blasku, energii oraz pojawiają się na niej oznaki starzenia – jest to kosmetyk dla Ciebie.

Już kilka nocy „przespanych” z Atelomaską przywróci jej utracony młodzieńczy wygląd, jędrność i elastyczność. Ponadto produkt posiada przyjemną, kremową konsystencję, która błyskawicznie się wchłania, nie pozostawiając jednocześnie tłustych śladów na poduszce.

htghb

           •   ProBioBalance® zawiera moduł immunologiczny, glikoproteiny i polisacharydy z aktywnych biologicznie bifidobakterii, rozpuszczony w bioaktywnym składniku na bazie mleka,

     • probiotyki w ProBioBalance®, działając na poziomie komórkowym, przywracają skórze prawidłową mikroflorę i przyczyniają się do odbudowy jej warstwy ochronnej, dając warstwom naskórka możliwość skutecznej regeneracji w trakcie snu,

        • ProBioBalance® przeciwdziała skutkom promieniowania UV – degeneracji kolagenu i elastyny, utrzymując w ten sposób homeostazę macierzy zewnątrzkomórkowej,

         • składniki aktywne występują w wysokich stężeniach, gwarantując znaczną poprawę kondycji skóry,

   • oleosomowa, biomimetyczna baza ciekłokrystaliczna, poprzez stopniowe uwalnianie składników, chroni przed wystąpieniem Efektu Hayflicka (śmierci komórkowej).Składniki Atelomaski na Noc działają w sposób synergiczny z pozostałymi produktami ze Złotej Linii ATELO – COLWAY.

Ciekawostka

Kefir dla skóry? TAK!

Probiotyki zawarte w Atelomasce na Noc zapewniają skórze ochronę przed fotostarzeniem. Badania wykazują ochronny wpływ podawania doustnego szczepu bifidobacterii przed promieniowaniem UVB. W porównaniu z grupą kontrolną, suplementacja znacząco tłumiła zmiany w transepidermalnej utracie wody, nawilżeniu skóry, zagęszczeniu naskórka i osłabieniu uszkodzenia ścisłej struktury połączenia błony podstawnej wywoływanej przez przewlekłe napromieniowanie UVB (czyli zmiany charakterystyczne starzenia skóry), prawdopodobnie poprzez mierzalną redukcję produkcji interleukiny-1-beta w skórze.

Śpij spokojnie. Atelomaska na Noc działa…

… Dobrej nocy!

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.