Nawadnianie i ekologia

shutterstock 131075399

CO TO ZNACZY NAWADNIAĆ CIAŁO?

Ludzkie ciało w dużej części składa się z wody, która  jest niezbędna przy większości procesów zachodzących w naszym organizmie. Od jej ilości zależy nasze samopoczucie, stan zdrowia, a także wygląd.

Procesy fizjologiczne, które  zachodzą w naszym organizmie, powodują  wydalanie wody poprzez nerki, płuca oraz skórę.  Jeśli coś „zużywamy” to powinniśmy to uzupełniać.  Jednak czy robimy to wystarczająco  skutecznie?

Badania donoszą, że Polacy spożywają tej wody za mało, mimo nieograniczonego dostępu do niej.  Powodów zapewne jest wiele,  jednak warto zastanowić się nad tym, co robić by temu zapobiegać. Czy posiadanie przy sobie wody, w każdej codziennej sytuacji, nie zwiększy ilości jej spożywania?  Zdecydowanie częściej sięgamy po coś, co mamy pod ręką.

Temu właśnie ma służyć butelka wielokrotnego użytku.

Marka EQUA pojawiła się w Polsce zupełnie przypadkowo. Pewna młoda osoba, podróżująca po Europie, wzorując się na panujących tam trendach, przywiozła taką butelkę do kraju. Już po kilku dniach używania okazało się, że trudno się bez niej obejść.

EQUA to butelki wielokrotnego użytku, przeznaczone do codziennego korzystania. Zostały zaprojektowane z myślą o ludzkim zdrowiu oraz w trosce o środowisko naturalne. Są absolutną nowością na polskim rynku, zarówno pod względem przeznaczenia jak i  materiału, z którego je wykonano. Nie są to bidony sportowe ani outdoorowe, których używa się sporadycznie, podczas zwiększonego wysiłku fizycznego.

EQUA BPA Free to „miejskie” butelki na co dzień.  Doskonale sprawdzają się w szkole, w pracy, w samochodzie czy w podróży. Niosą ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniają komfort oraz wygodę.

Korzystanie z butelek wielokrotnego użytku  ma również  na celu zminimalizowanie popytu na jednorazowe opakowania do napojów. To najważniejszy  aspekt ekologiczny marki.

bidon z tłem 500x500


O czym powinniśmy wiedzieć, kupując napoje w jednorazowych opakowaniach?

Plastikowe opakowania jednorazowe mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia, a już na pewno są szkodliwe dla środowiska. Tworzywa, z których są produkowane, zawierają  wiele szkodliwych substancji takich jak Bisphenol A,  ftalany, ołów czy kadm. Najbardziej niebezpieczne jest to, iż pod wpływem temperatury lub długotrwałego kontaktu, wszystkie te „szkodliwości” zaczynają przenikać do napojów, a po spożyciu – do naszego organizmu.

Cały czas prowadzone są liczne testy i badania nt. szkodliwości  tworzyw sztucznych. Istnieje też wiele spekulacji. Temat ten pozostaje wciąż kontrowersyjny, ponieważ efekty działania szkodliwych substancji nie są widoczne natychmiast. Czy warto jednak narażać swoje zdrowie czekając na ostateczny wynik?

Do tego dochodzi wspomniany wcześniej aspekt ekologiczny. Produkcja wody butelkowanej powoduje regularną emisję toksyn do atmosfery. Samo tylko wytwarzanie opakowań i transport do sklepów, pochłania ogromne ilości energii oraz paliwa, generując przy tym olbrzymie koszty, które ponosi nabywca końcowy.

Lekarstwem dla przyrody powinien być recykling ale niestety  tak nie jest. Jedynie 20% plastikowych odpadów podlega ponownemu przetworzeniu. Reszta poczeka na rozkład kilkaset lat, zalegając nie tylko na wysypiskach.

Czy na pewno tego chcemy dla naszego środowiska?

Wystarczy zmienić  swoje nawyki. Jedną butelką wielokrotnego użytku można zastąpić od kilkuset do kilku tysięcy butelek jednorazowych, w myśl zasady 3R. REDUCE, REUSE, RECYCLE.

Co wyróżnia butelki EQUA BPA free?

Wykonane są z opatentowanego koopoliestru o nazwie Eatman Tritan, do produkcji którego wykorzystywane są wyłącznie składniki pochodzenia organicznego. Nie zawiera zatem Bisphenolu A, ftalanów ani innych substancji mających wpływ na nasze zdrowie.

Materiał ten jest odporny na działanie zarówno mechaniczne jak i termiczne (do 100 o C). Nie wchodzi w reakcję z płynami, nie przejmuje zapachów i nie ulega zabarwieniu. Nie matowieje podczas wielokrotnego mycia w zmywarce oraz całkowicie nadaje się do ponownego przetworzenia.

Trzyczęściowa budowa butelki umożliwia utrzymanie jej w doskonałej czystości. Jest idealnie przeźroczysta, co pozwala kontrolować stan wnętrza butelki. Zakrętka jest zaprojektowana z myślą o łatwym i w 100% szczelnym zamknięciu, a konstrukcja gwintu uniemożliwia jej złe zakręcenie.

Butelki Equa zostały stworzone  „DLA  TWOJEGO  ZDROWIA  I  BOGACTWA  NATURY”.

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.