MC 2 atelokrem – więcej informacji

Atelokrem MC2 to pierwszy krem na świecie łączący
ze sobą trzy przełomowe odkrycia w jednym produkcie:
bazę ciekłokrystaliczną, biomimetykę oraz atelokolagen.

Oleosomowa struktura bazowa kremu jest idealnie zgodna z fizjologią skóry, a biomimetyczne składniki aktywne, dzięki ciekłokrystalicznemu połączeniu emulgator/emolient składników bazowych, działają znacznie skuteczniej niż 
w zwykłych popularnych kremach. Dzięki temu biomimetyczne składnikiaktywne uwalniane są stopniowo w sposób kontrolowany i rozległy  w czasie,

Dzięki temu biomimetyczne składniki aktywne uwalniane są stopniowo w sposób kontrolowany i rozległy w czasie, co minimalizuje efekt niekontrolowanego pobudzenia fibroblastów.  

Dostarczanie nienaturalnej ilości substancji aktywnych w krótkim czasie sprawia, że działają jedynie wprost po aplikacji kremu. Nie jest już konieczne by dostarczać ich naszej skórze kilka razy na dobę, np. używając kremów na dzień i na noc.

„Skóra pod kroplówką” czyli tak jak w odżywianiu organizmu, bazuje na składnikach, które ma w zanadrzu, np. z pożywienia.

Termin biomimetyka pochodzi od greckich słów bios – życie i mimesis – naśladować́, inaczej nazywana jest również̇ bioniką (od bios – życie i onics – studium), biomimiką lub inżynierią bioniczną.

Wpływ biomimetyki wyraźnie widać́ w branży kosmetycznej. Inspiracją do stworzenia surowców biomimetycznych była natura oraz naturalnie występujące procesy i zjawiska.

Poprzez naśladowanie przyrody działają̨ zdecydowanie bardziej efektywnie i bezpiecznie.

• Protelan PCA 40 – sodium PCA 

W warstwie rogowej (stratum corneum) niweluje zmarszczki, odżywia i nawilża. Warstwa rogowa odgrywa kluczową rolę w ochronie bariery skóry, zwłaszcza istotny jest naturalny czynnik nawilżający NMF. 
Biomimetyczne działanie Protelan PCA 40 polega na zachowaniu jako „lamellar promotor”. Zdecydowanie polepsza właściwości nawilżające, 
ponieważ̇ dzięki zastosowaniu oleosomów struktury lamelarne przypominają̨ lipidy występujące w skórze.

Surowce z grupy ColaTM Lipid są to pochodne biomimetyczne naturalnych fosfolipidów o wielokierunkowym działaniu. Poprzez współdziałanie z enzymami zawartymi w skórze człowieka mogą stać się źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, których organizm człowieka 
nie jest w stanie zsyntetyzować, a są mu one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Należy tutaj wymienić kwas linolowy i linolenowy, które wzmacniają i jednocześnie ochraniają barierę skóry oraz łagodzą jej podrażnienia oraz uszkodzenia, ponieważ są podstawowym budulcem błon komórkowych.

Ponadto ColaTM Lipid charakteryzują się wysoką substantywnością, polepszają nawilżenie jednak bez efektu okluzji, zapewniając naturalną wentylację skóry. Wykazują szerokie spektrum działalności przeciwdrobnoustrojowej, dzięki czemu można ograniczyć typowe substancje konserwujące.

Ponadto zapewniają efekt „long-lasting”. Stosowane są jako emulgatory, surfaktanty oraz emolienty, szczególnie polecane zwłaszcza  w preparatach dla dzieci. Znalazły one szerokie zastosowanie w kremach, lotionach, tonikach, szamponach, odżywkach, podkładach, żelach, szminkach oraz w preparatach promieniochronnych

Wykorzystano materiały Comercial Quimica Masso S.A.- ColaTM Lipid Products,

Paulina Michalska 
Trener Produktowy COLWAYJak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.