Masło SHEA – niezwykłe właściwości

MasłoShea jest aromatycznym tłuszczem otrzymywanym z nasion drzewa Karite, które występuje naturalnie na obszarze suchej afrykańskiej sawanny, od Senegalu po Etiopię. Drzewo zaczyna owocować dopiero po 30-40 latach. W związku z tym jest bardzo mało plantacji. Zazwyczaj masło Shea pozyskuje się z dzikich roślin.

Szeroko stosowane w Afryce, nie tylko jako tłuszcz jadalny. Jest używane bez domieszek jako maść przeciw rozstępom oraz w pielęgnacji skóry niemowląt. Do masażu bolących mięśni, podrażnień skóry. Masło jest też naturalną odżywką do włosów suchych, łamliwych, rozdwajających się. 

Bardzo dobrze nawilża i natłuszcza skórę. Jest bogate w ważne substancje odżywcze witaminy i inne fitoskładniki o właściwościach terapeutycznych. Duży wpływ na właściwości masła mają pochodne kwasu cynamonowego.

Związki te działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie a nawet zapobiegają rozwojowi nowotworów. Szczególnie wysoka zawartość witamin A, E i F powoduje, że dostarcza ono skórze niezbędnych składników potrzebnych do zachowania gładkości, jędrności i zdrowego promiennego kolorytu. Stosowanie masła Shea przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych. Nie alergizuje.

Jest idealnie tolerowane przez każdy rodzaj skóry, ponieważ kombinacja kwasów tłuszczowych w nim zawartych przypomina skład warstwy rogowej naskórka. 

Zawiera ono w swym składzie następujące substancje aktywne: 
• Kwasy tłuszczowe nasycone, takie jak: 
kwas palmitynowy (2-6%) i stearynowy ( 35-45%). 
• Kwasy tłuszczowe nienasycone,takie jak: 
kwas oleinowy (40-50%) i linolowy (4-10%). 
• Polifenole,takie jak: 
kwas galusowy, gallataniny, kwercetyne, kwas trans cynamonowy. 

Dzięki swoim właściwościom zyskuje na popularności w kosmetologii. Używa się go jako składnik do produkcji kremów, balsamów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, szamponów i żeli myjących.

MasłoShea jest składnikiem 2 produktów COLWAY:

 

Zaufaj wynikom badań aplikacyjnych i zastosuj ten niezwykły produkt, który pozwoli Ci zadbać skórę całego ciała.

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.