Kolagen w kapsułkach

Kolagen w kapsułkach
Kolagen w tabletkach Colvita

Kolagen w kapsułkach Colvita – jak powstaje

Aby powstał kolagen w postaci nie żelowej, płynnej a w postaci stałej proszkowej zastosowano metodę zwaną liofilizacja. To proces „odwadniania” żelu kolagenowego. Liofilizację wykorzystano pierwszy raz do produkcji żywności podczas II wojny. Wojska amerykańskie tak przygotowywały posiłki dla swoich żołnierzy. Colvita podlega tym samym procesom. By powstał liofilizat kolagenu w postaci proszku, żel kolagenowy poddaje się suszeniu sublimacyjnemu w postaci zmrożonej. 

Usuwany jest rozpuszczalnik w obniżonej temperaturze i zmniejszonym ciśnieniu. Zamrożony żel kolagenowy wprowadza się do naczynia próżniowego (zwykle ciśnienie poniżej 10 PA), która jest niezbędna do zapewnienia odpowiedniej szybkości „odwodnienia” rozpuszczalnika. Jest to proces skomplikowany, ale najważniejszym jest to, że COLVITA, a raczej kolagen w ten sposób przygotowany jest w dalszym ciągu „żywym” białkiem, ze wszystkimi swoimi najlepszymi cechami.

Czy kolagen w kapsułkach uzupełni niedobory Twojego kolagenu

Kolagen w kapsułkach. Czy wiesz już jak ważny dla Ciebie jest kolagen. Odpowiada za napięcie Twojej skóry, jest spoiwem sklejającym cały Twój organizm. W formie płynnej występuje w szklistce Twojego oka, jest w kościach, stawach i sercu.

W Twoim organizmie trwa ciągła wymiana kolagenu na nowy. Stary, zużyty obumiera, a w jego miejsce rodzi sie nowy Kolagen. Fibroblasty to nazwa komórek, które bez przerwy wytwarzają to drogocenne białko. Od poziomu kolagenu zależy kondycja Twojego organizmu.

Jak uzupełnić kolagen

To czy masz gęste włosy, czy Twoja skóra jest gładka, czy Twoje stawy i kolana nie skrzypią – zależy w głównej mierze od poziomu Twojego kolagenu.

Oczywiście kolagen powinieneś uzupełnić z codziennych posiłków. Galarety, kurze łapki, golonka, podroby – to tylko niektóre z nich. Niestety, uzupełnianie kolagenu posiłkami codziennymi jest niewystarczające. Nie jemy dość potraw kolagenowych, jemy szybko, niezdrowo, ciagle się spieszymy. Cywilizacja nie sprzyja Twojemu kolagenowi! Więc może kolagen w kapsułkach…

Kolagen w kapsułkach

Jeżeli masz mało kolagenu, Twoja kondycja skóry ma wiele do życzenia. Możesz mieć kłopoty z ostrością widzenia, z mniejszymi lub większymi bólami: pleców, stawów, kolan. To nie tylko brak ruchu, przeciążenia, duży wysiłek powodują ten stan.

Kolagen jest białkiem, który odpowiada za Twoją sprężystość. To włókna, które są bardzo rozciągliwe. Gdy Twój organizm jest młody, zdrowe włókna kolagenu pozwalają na wyczynianie najróżniejszych ewolucji. Jesteś sprężysty, aktywny, czujesz się doskonale.

Niestety, z roku na rok gospodarka kolagenem zwalnia. Średnio rocznie 3% kolagenu masz mniej, później jest tylko gorzej. Potrzebujesz dużo kolagenu, a produkujesz za mało. Pozostaje Ci żywność kolagenowa lub kolagen w kapsułkach. Im wcześniej dowiesz się o tym będzie dla Ciebie lepiej.

Kolagen w kapsułkach możesz przyjmować w każdym wieku. Im prędzej tym dla Ciebie lepiej. Wspomagasz w ten sposób organizm. Dajesz dodatkowe możliwości, tak więc kolagen w kapsułkach, jego codzienna suplementacja ma głęboki sens dla Ciebie i Twojej skóry.

Pozostaje już tylko wybrać odpowiedni produkt, taki który jest w pełni przyswajalny przez Twój organizm, taki który w całości Twój organizm wykorzysta,

ale to już temat na kolejny artykuł,

Bardzo dziękuję Ci, że czytasz nasze artykuły, proszę Cię o pozostawienie Twojego komentarza, masz może swoje doświadczenia z kolagenem w kapsułkach, chętnie wysłucham Twojej opinii,

A jeszcze drobna uwaga:

Kobiety mają gorzej… Skóra kobiet jest dużo cieńsza niż męska. To dlatego „szanse” na pojawienie się zmarszczek są obiektywnie większe. A pamiętaj, że rocznie tracisz 1-2% swojego kolagenu.

Im wcześniej zaczniesz przyjmować kolagen w kapsułkach tym szybciej zauważysz efekty na Twojej skórze. Po kilku tygodniach przyjmowania Twoja skóra stanie się grubsza, jędrniejsza i pzobawiona widocznych zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.