Kolagen na blizny – zastosuj w razie potrzeby

Kolagen naturalny – na jakie blizny aplikować

Kolagen na blizny jest tym sposobem, który umożliwia osiągnąć efekty wygojonej skóry, po zabiegach operacyjnych – blizny pooperacyjne (masektomia, wyrostek, cesarskie cięcie), uszkodzenia mechaniczne skóry – blizny po skaleczeniach, przecięciach skóry ostrym narzędziem, blizny oparzeniowe – kolagen na blizny powstałe po oparzeniach słonecznych, poparzeniach gorącą cieczą.

I tutaj drobna uwaga. Jeżeli jesteś świadkiem oparzenia skóry – np. dziecko wylało na siebie wrzątek, poparzyłaś się rozgrzaną patelnią w kuchni lub inny taki nagły wypadek z oparzeniem skóry – jeżeli masz go pod ręką, użyj natychmiast kolagen. Na poparzone miejsce nakładaj kolagenu ile się da. Zobaczysz jak skóra chłonie kolagen, w jak szybkim tempie kolagen znika w miejscu oparzenia. Po takim działaniu nie powinno być większych znaków nie mówiąc o bliznach. To jest najlepszy przykład jak działa kolagen na blizny

Kolagen na starą bliznę – jak zadziała

 • Stara blizna to znak na skórze w formie paska, czerwonych plam, o nierównomiernych brzegach,
 • starej blizny nie usuniesz bez chirurga, ale można ją zmniejszyć i spłycić, by stała się bardzo mało widoczna,
 • to jak wygląda dzisiaj blizna zależy od tego jak powstała. Czy było to cięcie chirurga, poparzenie, rana szarpana, pogryzienie przez psa, blizny po trądziku,
 • nie ważne jak powstała blizna, ważne jest jak ją spłycić, unieszkodliwić, schować,
 • blizna zawsze szpeci ciało, przeszkadza, drażni,

Który kolagen użyć na blizny

Kolagen Naturalny Silver jest właśnie tym sprawdzonym kosmetykiem na blizny. (na forach internetowych jest dużo historii osób po użyciu Kolagenu naturalnego Silver).

 • po trądziku,
 • po operacjach chirurgicznych,
 • po cesarskim cieciu,
 • po oparzeniach,
 • po mechanicznym uszkodzeniu skóry,
 • po ranach ciętych.Przenika warstwy naskórka i uzupełnia kolagen od zewnątrz. Wystarczy, że 2 x dziennie posmarujesz miejsca z blizną kolagenem i rozpocznie się proces zmiękczania skóry.

kolagen na blizny
kolagen na bliznyPo poparzeniu nie ma śladu. Tak działa Kolagen Naturalny Silver, gdy użyjemy go bezpośrednio po zdarzeniu. Uzupełnia natychmiast brakujący „wypalony” kolagen i nie ma śladu po oparzeniach. Na starsze blizny nakładamy kolagen, który przenika naskórek i ” wchodzi” w uszkodzoną skórę. Skóra jak dostanie większe ilości kolagenu zacznie być bardziej miękka.


Szczególnie ważne są brzegi blizny. To od zmiękczania brzegów blizny rozpoczyna się proces unieszkodliwienia blizny. Jak nierówne brzegi zaczną się zmiękczać, blizna zacznie też zanikać i blednąć. Wymaga to trochę czasu, ale efekty są trwałe i blizna zanika. Jeżeli zastosujemy Kolagen Naturalny Silver na stare blizny spłyci je na pewno i wybieli.

Co to jest blizna

Blizna (łac. cicatrix) powstająca w procesie gojenia to tkanka łączna, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką ziarninującą (porastającą), z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Blizna powstaje w miejscu zranienia lub innego uszkodzenia skóry. Typ blizny zależy od różnych czynników. Wyróżnia się kilka typów blizn.


W jaki sposób usunąć blizny?

Jest wiele sposobów usuwania blizn. Skutek leczenia uwarunkowany jest przez wiele czynników takich jak rodzaj rany, jej rozmiar, głębokość, część ciała, na której powstała oraz okres, jaki dzieli jej zaistnienie od rozpoczęcia leczenia. Przez około rok, kiedy blizna dojrzewa, można próbować wpływać na jej przyszły wygląd.

Fibroblasty czyli komórki produkujące kolagen w skórze pobudzone poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz, powodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie wygładzone. Stosowane są też techniki chirurgiczne. Operacja plastyczna polega zazwyczaj na wycięciu blizny i wszyciu w to miejsce przeszczepu skóry w celu uzyskania gładkiej, równej blizny, kosmetycznie lepszej od poprzedniej. Nowoczesną metodą leczenia blizn jest stosowanie ekspanderów, czyli rozciągaczy tkankowych, dzięki którym można uzyskać pewien nadmiar zdrowej skóry potrzebny do przemieszczenia w miejsce blizny. Dość szeroko stosuje się opatrunki z żelu silikonowego. Leczenie blizn polega też na masażu i uciskaniu opuszką palca kilkakrotnie w ciągu dnia. 

Kolagen Naturalny działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu. Skuteczne działanie można zauważyć przy różnego rodzaju bliznach, nawet trudnych do leczenia, jak blizny pooparzeniowe.

Na blizny twarzy i dekoltu, jako kolagen na blizny zalecamy Kolagen PLATINUM. Do blizn w innych miejscach ciała zalecamy Kolagen SILVER.

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.