Colaceum – prosto z Natury!

Colaceum bez logo
yjgtfvbColaceum
 to wielofunkcyjny wosk do skóry, włosów i paznokci o szerokim zastosowaniu pielęgnacyjnym. Jego skład tworzą substancje o wyjątkowo korzystnym działaniu, stosowane przez setki lat w ziołolecznictwie. Tradycje sięgania po nie są bardzo długie. 

Nazwy roślin takich, jak nagietek, rokitnik, cytryniec, czy rozmaryn – jeszcze dla wielu z nas są znajome. Ale gdybyśmy zapytali o masłosza, lub ostryż – byłoby już trudniej. Dobroczynne właściwości konopi, czy wosku pszczelego zostały już prawie zapomniane. Materiał ten pomaga zrozumieć, z jakiej filozofii wywodzi się nasze najnowsze panaceum na wiele problemów.

Domyślicie się z jego lektury, dlaczego  nazwaliśmy je właśnie tak: Colaceum.


 

Wielu spośród Was jeszcze mgliście pamięta lub przynajmniej słyszało, że ich babcie miały w przydomowym ogródku prawdziwą aptekę.

bvcxzx
colaceum

W leczeniu chorób i dolegliwości nasi przodkowie od tysięcy lat korzystali z dobrodziejstw natury: naparów, nalewek, wywarów, okładów i maści… Przygotowywali je z leczniczych roślin, a receptury przekazywali z pokolenia na pokolenie. 

Dzisiaj niestety niewiele już osób posiada tę cenną wiedzę. Aczkolwiek… 

… leki ziołowe i inne rośliny lecznicze zaczynają przeżywać swój renesans 

 
· trędownik bulwiasty pomoże Ci na bóle pleców – trudne do zniesienia i będące często przyczyną nieobecności w pracy, 


· ginkgo biloba i żeńszeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) poprawi funkcjonowanie Twoich neuronów,

 
· babka lancetowata to naturalny sposób na astmę, 


· melisa poprawi jakość flory bakteryjnej w zespole jelita drażliwego. Kilka jedynie przykładów: 

· Pozłotka kalifornijska (Eschscholzia californica) znakomicie pomaga na spokojny sen. Od 6 do 10 g suszonej pozłotki zaparzaj w 0,5 l wody. Pij 3 razy dziennie, jeśli miewasz lęki. Możesz ją stosować przed snem w przypadku bezsenności. 
· Dziurawiec jest równie skuteczny jako antydepresant jak lekarstwa syntetyczne. Jest często stosowany, ale kto tak naprawdę wie o wszystkich jego interakcjach z innymi lekami? Liście karczocha pobudzają czynności wątroby oraz wydzielanie żółci, co ułatwia trawienie tłuszczów. 
· Ortosyfon groniasty tradycyjnie zaleca się w Indiach jako środek na kamicę nerkową. Jest również zalecany osobom podatnym na dolegliwości dróg moczowych (takie jak zapalenie pęcherza moczowego). 
· Na tzw. ciężkie nogi oraz na puchnięcie nóg pij napar z mniszka lekarskiego lub z bzu czarnego, ponieważ mają one działanie drenujące i wzmagające diurezę. 
· Nostrzyk i oczar będą skutecznie walczyć z żylakami i niewydolnością żylną. 
· Hakorośl (Harpagophytum), zwana czarcim pazurem, to roślina pochodząca z południowej Afryki spożywana przez rdzenną ludność, aby uśmierzać bóle, zwłaszcza bóle porodowe. Jest również skuteczna w przypadku bólów stawowych, lędźwiowych czy wywołanych zapaleniem ścięgien. 
· Jeśli działanie hakorośli okaże się niewystarczające, wzmocnisz je, zażywając kadzidłowiec (Boswellia carterii) oraz liścieczarnej porzeczki (Ribes nigrum). 


Przy stosowaniu roślin leczniczych ważne jest też, aby umieć rozróżnić te występujące w naturze od tych, które sprzedaje się w aptece. Trzeba wiedzieć, gdzie znajdować rośliny lecznicze, kiedy je zrywać, jak przechowywać, jakie są przeciwskazania do ich przyjmowania i w jakie interakcje wchodzą z lekami. 

Nauczmy się od nowa przygotowywać swoje własne lekarstwa 

Ucząc się tego odkryjesz, jak łatwo jest wyhodować we własnym ogródku rośliny od zawsze uprawiane przez naszych przodków, ale także te niedawno dopiero odkryte w ziołolecznictwie. 

Dowiesz się, jak można uprawiać wybrane rośliny, wykorzystywane do celów leczniczych w innych kulturach: w medycynie chińskiej, amazońskiej, rośliny tybetańskie czy ajurwedyjskie (medycyna indyjska). A nawet, jeśli nie masz ogródka, przekonasz się, że w zwykłej doniczce na parapecie lub na balkonie możliwa jest uprawa całej naturalnej apteki ratunkowej. 

I nie musisz być fachowym ogrodnikiem – dostępne już są liczne, niezbędne informacje o uprawianiu roślin leczniczych tak, aby rosły one zdrowo i miały odpowiednią jakość. Gdy poznasz wiedzę o roślinach, jakość Twojego życia poprawić się może ogromnie. 

Każdego dnia będziesz mógł cieszyć oko tym, jak rosną na Twoim balkonie lub w ogrodzie. Zwykły spacer stanie się pasjonującą przygodą, jeśli zaczniesz rozpoznawać gatunki roślin oraz ich praktyczne zastosowanie: 

· Kozłek lekarski, męczennica (passiflora) i szafran poprawiają sen. 
· Gryfonia i dziurawiec podnoszą nastrój, a zmniejszają smutki. 
· Różeniec górski pomaga radzić sobie ze stresem. 
· Bakopa drobnolistna (Bacopa monnieri) poprawia pamięć… 

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.