Co chce Ci powiedzieć Twoje ciało

Suplementy Colway
supelementy colway

Co chce Ci powiedzieć Twoje ciało

Ciała nie oszukasz. Organizm w naturalny sposób broni się przed chorobami i brakiem witamin. Gdy jednak samodzielnie nie daje rady – wysyła rozmaite sygnały świadczące o tym, że dzieje się coś złego.

Pojawiają się wówczas zmiany na skórze oraz w codziennym funkcjonowaniu, które trudno jest przeoczyć. Warto nie bagatelizować sygnałów, jakie wysyła do nas ciało. Gdy w porę zareagujemy, powrót do formy nie będzie trudny. 

Niedobór witaminy B

Afty to bolesne owrzodzenia na błonie śluzowej warg, jamy ustnej bądź języka – ich obecność może mieć różne przyczyny, m.in. niedobór witaminy B12. Jeśli pojawiają się częściej niż raz do roku warto wybrać się do lekarza celem wykonania badań.

Pękające kąciki ust mogą świadczyć o niedoborze kwasu foliowego albo witaminy B2. Mogą też sugerować niewłaściwą gospodarkę wodną organizmu – odwodnienie. Radzimy wówczas dostarczać organizmowi więcej mięsa oraz produktów nabiałowych.

Czerwona, przetłuszczająca się skóra twarzy to również efekt niedoboru witamin B2 i B6, cynku lub niezbędnych kwasów tłuszczowych. Można zmniejszyć ten problem poprzez jedzenie większej ilości ryb, drobiu, nabiału i owoców morza.

www_axanta_box.png

Ciągłe zmęczenie, osłabienie, problemy z koncentracją pojawiają się, gdy niedosypiasz, za dużo pracujesz, jesteś przemęczony/a, prowadzisz stresujący tryb życia. Jeśli dbasz o siebie, a mimo to wciąż czujesz się słabo, Twój organizm może się domagać magnezu albo witamin: C, E, B1 lub B2.

Nieprawidłowe wyniki morfologii – za mało krwinek czerwonych – jest najczęstszym symptomem anemii, braku żelaza lub witaminy B12. Wymaga to zmian w diecie – należy dostarczyć organizmowi żelaza (wątróbka) bądź zażywać odpowiednie preparaty, najlepiej w parze z naturalną witaminą C, która poprawia jego wchłanianie.

Brak witaminy C

Jeden z objawów niedoboru witaminy C to obniżenie nastroju i depresja. Do pozostałych symptomów jej braku należą:

  • Zapalenie dziąseł
  • Problem z gojeniem się ran
  • Tendencje do powstawania siniaków
  • Krwawiące dziąsła
  • Krwawienia z nosa
  • Wysokie ciśnienie krwi

Najlepszym źródłem witaminy C są cytrusy (cytryny, pomarańcze, grejpfruty), a także truskawki, maliny, czarna porzeczka. Oprócz tego witaminę C można znaleźć w kapuście, ziemniakach i papryce. 

www witaminac

Co Ci daje witamina C

Ochronę antyrodnikową – jest niezwykle silnym antyutleniaczem. Uchroni Cię przed infekcjami, przeziębieniem, starzeniem się, astmą, a nawet nowotworami czy chorobami serca.

Niezadowalające efekty działania kolagenu w żelu

Witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu. Na praktycznie każdym z etapów produkcji kolagenu, od pojedynczego aminokwasu do utworzenia całego łańcucha białka, swoistym katalizatorem jest witamina C. Badania wykazały, że witamina C może zwiększyć produkcję kolagenu nawet ośmiokrotnie.

Niedobór witaminy D

www coldeka box

Jeśli często zapadasz na infekcje przeziębieniowe oraz masz tendencje do urazów kości – być może w Twoim organizmie brakuje witaminy D. Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Szacuje się, że w Polsce około 70 % osób ma niedobór tej witaminy. Witamina D może być przechowywana w komórkach tłuszczowych przez wiele tygodni. Jednak w naszej szerokości geograficznej zimy są tak długie, że zapas witaminy D w organizmie kończy się, zanim ludzie znów mają możliwość codziennego wystawiania się na promieniowanie słońca. Trzy miesiące ekspozycji na słońce w ciągu roku  – to zdecydowanie za mała dawka, by zaopatrzyć organizm w tę „słoneczną” witaminę. Dlatego warto jest spożywać ryby oraz migdały. 

Witamina D ochroni Cię przed procesem starzenia, osteoporozą oraz infekcjami. Pomaga nie tylko w procesie wchłaniania wapnia, ale także wzmacnia zęby czy kości.

Niedobór witaminy D może powodować ból, osłabienie mięśni a nawet zaburzenia poznawcze.

Jak pokazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Newcastle, odpowiedni poziom witaminy D może zapobiegać bólom występującym po wysiłku fizycznym i pomagać mięśniom szybciej się zregenerować.

Suplementacja witaminą D jest szczególnie polecana:

  • Dzieciom poniżej drugiego roku życia
  • Ciemnowłosym dzieciom powyżej drugiego roku życia
  • Dzieciom, które rzadko wychodzą na zewnątrz
  • Dzieciom, które nie spożywają ryb
  • Kobietom w ciąży, które nie spożywają posiłków bogatych w witaminę D
  • Starszym osobom, które nie spędzają zbyt wiele czasu na dworze

Niedobór witaminy E

Witamina E to jeden z ważniejszych przeciwutleniaczy w naszych komórkach. Przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty, odgrywają istotną rolę w zapobieganiu niektórym chorobom, głównie nowotworom. Witamina E oprócz swojej roli ochronnej, zapewnia także prawidłowe funkcjonowanie naczyń i erytrocytów.

Źródeł tej drogocennej witaminy jest wiele:

  • Mleko
  • Jaja
  • Masło
  • Oleje roślinne
  • Orzechy, migdały

Witamina E powszechnie występuje w produktach spożywczych, tak więc rzadko obserwuje się jej niedobór. Najbardziej narażoną grupą na awitaminozę są palacze, ponieważ witamina E ulega rozpadowi wskutek palenia tytoniu. Palacze odczuwają wówczas rozdrażnienie, ból w mięśniach czy spadek koncentracji. Wzmożony rozpad erytrocytów może doprowadzić do anemii.

Inne objawy niedoboru witaminy E to:

  • Gorsze gojenie się ran
  • Szybsze starzenie się skóry
  • Pogorszenie widzenia
www colvita 60 box

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak prawidłowo nakładac kolagen? Zobacz Tutaj >
Hello. Add your message here.