Sposoby na zmarszczki
kolagen na trądzik różowaty

kolagen Platinum

Zmarszczki powstają na twarzy wraz z upływem lat. Skóra staje się coraz mniej elastyczna. Pierwsze oznaki starzenia się skóry i pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się najczęściej w okolicy oczu.

Skóra staje się coraz bardziej sucha, wymaga ciągłego nawilżania. Pierwsze zmarszczki w okolicy oczu to sygnał, że proces starzenia się skóry jest rozpoczęty i będzie się pogłębiał. Czy są sposoby na zatrzymanie lub spowolnienie tego procesu?

Dlaczego powstają zmarszczki?

Skóra ludzka w 70% zbudowana jest z kolagenu i elastyny. Składnikiem skóry jest też kwas mlekowy i woda. Pojawienie się pierwszych zmarszczek to nic innego jak początki niedoboru kolagenu i elastyny w skórze. Im mniej kolagenu jest w skórze tym większe zmarszczki pojawiają się na twarzy.

Czy nasz organizm produkuje kolagen?
witamina C

Witamina C

Organizm ludzki produkuje kolagen poprzez komórki zwane fibroblastami. Umieszczone one są w naszym organizmie pod skórą i produkują kolagen bez przerwy. Kolagen w skórze podlega bowiem ciągłej wymianie.

Jest zużywany w naszych organach wewnętrznych, w gałce ocznej, włosach, paznokciach i oczywiście skórze. Po ukończeniu 25 lat kolagenu jest w organizmie coraz mniej. Około 3% rocznie i rośnie wraz z wiekiem. Brak kolagenu najbardziej zaczyna być widoczny na ludzkiej twarzy. Występuje w postaci zmarszczek wokół oczu ( kurze łapki)

Do produkcji nowego kolagenu organizm potrzebuje dobrej witaminy C, codzienne wysycenie organizmu jest niezbędne. Bez udziału witaminy C, lewoskrętnej i roślinnej nie powstaną nowe włókna kolagenu

Czy są inne objawy braku kolagenu w organizmie?

Najbardziej widoczny brak kolagenu w organizmie objawia się na ludzkiej twarzy. Nie są to tylko zmarszczki, ale także inne problemy skóry.

 • Trądzik,
 • przebarwienia skóry,
 • wypryski na skórze,
 • piegi,
 • alergie skóry

to wszystko jest pochodną zmniejszającej się ilości kolagenu w naszym organizmie.

Deficyt kolagenu to także:

 • matowe włosy,
 • łupież skóry głowy,
 • nadmierne wypadanie włosów,
 • rozdwajające się i słabe paznokcie,
 • pękająca skóra pięt.

Bardzo odczuwalnym sygnałem na braki kolagenu jest też ból stawów, mięśni. Kolagen jest też głównym składnikiem chrząstek i połączeń stawów. Jego braki powodują bóle, które są związane z brakiem ich smarowania. Za smarowanie stawów jest też odpowiedzialny kolagen.

Jakie są sposoby na zmarszczki?

Kolagen w tabletkach COLVITAMożna stymulować komórki produkcji kolagenu do zwiększenia jego produkcji (działanie zewnętrzne), lub uzupełniać kolagen od wewnątrz organizmu (kolagen w tabletkach). Tylko te działania dają doskonałe rezultaty. Wszystko zależy od jakości kolagenu, który dostarczamy z zewnątrz, lub od wewnątrz ustroju.

Najważniejsza jest zachodząca interakcja na nasze działanie. Tylko produkty pozwalające wyzwolić interakcje komórek produkujących kolagen w organizmie są skuteczne na zmarszczki. Jakość użytego produktu jest więc kluczowa.

Chcąc zachować zdrową skórę, stawy, włosy, paznokcie, pozbyć się bólu stawów musimy uzupełniać nasz wewnętrzny kolagen w postaci suplementów diety (kolagen w tabletkach), lub aplikując go bezpośrednio na skórę.

Najlepiej zacząć uzupełnianie kolagenu po zauważeniu pierwszych oznak jego braku, czyli w okolicach 25-26 roku życia. Oczywiście deficyt kolagenu możemy uzupełniać w każdym wieku, zawsze wpłynie to korzystnie na naszą skórę i ogólny stan naszego organizmu.

Uzupełnić kolagen – to najlepszy sposób na zmarszczki

Komentarze

Sposoby na zmarszczki — 1 komentarz

 1. Pingback: Kolagen, Kolagen Naturalny Colway | Kolagen dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge