Sposoby na zmarszczki – który stosujesz?
avatar

http://kolagendlakobiet.pl/kolagen-nazmarszczki

Sposobów na zmarszczki jest tyle ilu producentów kosmetyków, gabinetów kosmetyki estetycznej i kosmetyczek. Każdy ma swój sposób na zmarszczki. Który Ty stosujesz?

 

1. Botoks

Wstrzykujemy botulinę ( jad kiełbasiany) bezpośrednio pod skórę. cienką igłą. Jad paraliżuje nam mięśnie twarzy, które przestają się kurczyć. Twarz z czasem przyjmuje wygląd maski, bo zabieg trzeba powtarzać, by przedłużyć efekt, co 4-6 miesiące.

Efekt – przez 4-6 miesiące utrzymuje się efekt wygładzenia skóry, bo mięśnie twarzy są sparaliżowane. Częste powtarzanie zabiegu prowadzi do efektu maski – twarz staje się nienaturalna. Wystarczy spojrzeć np. na woskowe twarze aktorek, celebrytek dla których gładka skóra to być albo nie być w show-biznesie)

Cena za 1 zabieg – 400 – 1000 zł

Efekty uboczne – siniaki, zaczerwienienia i obrzęki skóry bezpośrednio po zabiegu. Efekty opadających kącików ust, powiek. Po kilku zabiegach mięśnie przestają się kurczyć, wygląd twarzy staje się nienaturalny, jak  z salonu figur woskowych ( „efekt maski”)

2. Lifting

Inwazyjny zabieg chirurgii estetycznej przy użyciu skalpela. Skóra zostaje nacięta w okolicy za uszami i w okolicach szyi. Chirurg naciąga skórę, skóra się wygładza, a jej nadmiar zostaje odcięty.

Efekt – Podniesieniu ulega podbródek i policzki, zmarszczki ulegają wygładzeniu. Chcąc przekonać się o możłiwych efektach wystarczy stanąć przed lustrem i naciągnąć skórę w kierunku uszu. Podobny efekt uzyskamy po liftingu, który utrzymuje się przez 7-10 lat po zabiegu.

Cena za 1 zabieg – 10.000 – 15.000 zł

Efekty uboczne – jak po operacji, obrzęk, zasinienie, krwiaki, w miejscach przecięcia skóry mało widoczne blizny. Efekt zależy też od tego czy będziemy mieli dużo szczęścia i wszystko pójdzie zgodnie z planem. Zdarzają się powikłania, błędy ludzkie – to ryzyko każdej ingerencji noża chirurgicznego zagłębiającego się w nasze ciało.

3. Mikrodembrazja

Bardzo inwazyjny zabieg polegający na ścieraniu naskórka za pomocą obrotowej głowicy. Zabieg podobny do pracy tarczy szlifirskiej na metalu. Zdziera wszystko, łącznie z warstwą lipidową która jest ochroną dla skóry.

Efekt – skóra zostaje mechanicznie wyrównana, zdarty naskórek daje iluzje wyrównanego kolorytu skóry, drobne zmarszczki zostają spłycone ( zdarte)

Cena z a 1 zabieg – 100 zł – wykonuje się od 5 – 7  zabiegów by osiągnąć efekt wyrównujący kolor skóry.

Efekty uboczne – kilkutygodniowe zaczerwienienie skóry, zdarta skóra długo odbudowuje warstwę ochronną, obrzęki, możliwe blizny

4. Kremy przeciwzmarszczkowe działają na powierzchni skóry przez określony czas, nie mają wpływu na zmianę struktury skóry, działają chwilowo, nawilżają skórę przez kilka godzin bez możłiwości przeciwdziałaniu powstawaniu nowych zmarszczek i spłyceniu już istniejących

Cena – od 20 zł nawet do kilkuset złoty, w zależności od ceny użytych składników danego kremu

5. kwas hialuronowy

budzi wiele emocji w kosmetologii, ale znaczenie mają tylko jego formy niskocząsteczkowe, które są komponentem bardzo drogim i w rzeczywistości rzadko spotykanym w formulacjach. Zastosowanie ma wiele innych kwasów, np. kojowy, ferulowy, z grupy AHA, mlekowy, liczne kwasy tłuszczowe.

6. Kolagen Naturalny Colway – 

Naturalny sposób pielęgnacji zmarszczek. Oparty o polski wynalazek: pozyskiwanie kolagenu z rybich skór.

Pełna kuracja trwa 4 miesiące. Niezbędna jest lewoskrętna witamina C. Pierwsze efekty widać od pierwszego użycia. Trwały efekt Użytkownicy uzyskują podczas pełnej kuracji. Wymiana całego kolagenu w skórze twarzy trwa 114 dni.

Oczekiwane efekty: skóra rozświetlona, głęboko nawilżona, przebarwienia wyrównane.

Zmarszczki: płytkie wyrównane, głębsze spłycone. Trwały efekt młodej skóry.

Platinum – cena: 227 zł za 50 ml – 4 miesiące pielęgnacji

Natywny – cena 189 zł 50 ml – 4 miesiące kuracji

Kolagen Platinum 50 ml   native

 Zobacz: Platinum        Zobacz: Natywny


Komentarze

Sposoby na zmarszczki – który stosujesz? — 3 komentarze

  1. Mam pytanie dotyczące tego naturalnego kolagenu. Jaki ma on wpływ na zmiany skórne, przebarwienia, czy też trądzik? Neutralny czy poprawia koloryt i stan cery?

  2. Co prawda kuracje nie są zbyt tanie, jednak w mojej opinii warte swojej ceny – efekty są w pełni zadowalająca. Wcześniej nie byłam zbyt przekonana do tego typu kuracji, jednak z czasem moje nastawienie się zmieniło, postanowiłam spróbować i nie żałuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge