Krem anti- cellulit z kolagenem 200 ml

167.00 

Kategoria:

Opis

Czy dobry krem na cellulit wystarczy?

Cellulit to defekt kosmetyczny skóry, to widoczne zmiany na skórze psujące ogólny efekt estetyki skóry. Pielęgnacja skóry z cellulitem wymaga działań na kilku płaszczyznach. Walka z pomarańczową skórką to nie tylko odpowiednia pielęgnacja skóry, ale konieczność korekty diety i wzmożonej aktywności fizycznej.

 Jak powstaje cellulit?

To co nazywamy cellulitem to różnej wielkości zgrubienia pod naszą skórą. To komórki tłuszczowe będące pozostałością przemiany materii i toksyn, które nie zostały wydalone z organizmu przez zaburzony układ limfatyczny. Cellulit to wynik dysfunkcyjny układu limfatycznego, który nie wydala toksyn i tłuszczu z organizmu, tylko magazynuje w formie twardych, czasami nawet bolesnych zgrubień.

Jakie są przyczyny cellulitu?

  • niedotlenienie organizmu, zła przemiana materii,
  • niewłaściwe odżywiane i siedzący tryb życia,
  • uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne,
  • brak aktywności fizycznej, stres, palenie papierosów.

Dlaczego jednak na cellulit zapadają właściwie tylko kobiety?

Cellulit najczęściej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą. Za występowanie cellulitu właśnie u kobiet odpowiadają głównie hormony żeńskie: estrogeny i progesteron, a dokładniej Ich niewłaściwe proporcje względem siebie (estrogenu jest zbyt dużo).

 Jak radzić sobie z cellulitem?

Problem skóry nazwany cellulitem występuje u około 80% kobiet. Większość z tych kobiet nie może się z nim pogodzić i podejmuje walkę. Cellulit jest też często przyczyną obniżenia samoakceptacji i samooceny. Problem cellulitu urósł więc już niemal do problemu społecznego.

Walka z cellulitem nie jest teoretycznie trudna. Wymaga zastosowań niewielkich zmian stylu życia i żywienia. Są to niewielkie zmiany, które każda z kobiet może wprowadzić na cellulit w dowolnym momencie. Problemem jest konieczne systematyczne i konsekwentne działanie. To są jedyne przyczyny przegranej walki z cellulitem. Brak konsekwencji i systematyczności w działaniu.

 Jaki krem na cellulit użyć?

Walka z cellulitem rozgrywa się na 3 płaszczyznach:

  • aktywności fizycznej, codziennej porcji ćwiczeń na cellulit
  • odpowiedniego odżywiania, zbilansowanej diety niskotłuszczowej
  • używania skutecznych preparatów do pielęgnacji skóry z cellulitem

Aktywność fizyczna nawet najprostsza – codzienne spacery, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, gimnastyka doskonale pobudza układ limfatyczny do działania. Metabolizm jest szybszy, szybciej spalana jest tkanka tłuszczowa, wzmacniają się mięśnie, naczynia krwionośne. Ruch jest niezbędnym czynnikiem w walce z cellulitem.

Cellulit może występować w różnych częściach ciała. Dobrym sposobem aktywności fizycznej na cellulit jest zestaw ćwiczeń, które można stosować codziennie rano i wieczorem w domu.

W zależności od miejsca występowania  cellulitu zalecane są ćwiczenia na różne partie ciała. Inne na brzuch, na ramiona, na pośladki i uda. W tym opracowaniu odsyłamy na specjalnie przygotowana stronę z zestawem ćwiczeń  na cellulit.

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Krem anti- cellulit z kolagenem 200 ml”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge