Resweratrol, flawonoidy – jak chronić skórę?
avatar

kolagen a suplementacja diety

Co jest ważne w pielęgnacji skóry?

kolagendlakobiet.pl

Najważniejsze słowo w prawidłowej pielęgnacji skóry to suplementacja. To jak wygląda nasza skóra zależy od tego, co ” włożymy” do środka, a nie od tego co nałożymy na zewnątrz skóry.

Dlaczego? Skóra posiada bariery ochronne, których nie jest w stanie pokonać żaden kosmetyk ( nasz polski kolagen jest tu prawdziwym wyjątkiem).

Dlatego chcąc mieć dobry wygląd skóry należy suplementować organizm. I to nie tylko dotyczy skóry. Ogólny stan naszego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia zależy od tego co włożymy do środka.

 • Dlaczego jesteśmy rozdrażnieni i nerwowi? – może brakować magnezu
 • Dlaczego mamy za mało czerwonych krwinek? – a może brakuje chelatowanego żelaza?
 • Osteoperoza? – a co z poziomem magnezu i wapnia?

Nie ma dobrej ochrony skóry bez antyoksydacji

Pierwszą grupą substancji przeciwstarzeniowych stanowią związki chroniące skórę przed wolnymi rodnikami, czyli tzw.antyoksydanty. Mają one zdolność łączenia się z ROS i uniemożliwiają im reakcję ze strukturami komórkowymi. Antyoksydanty można przyjmować doustnie oraz miejscowo.

Są to: witaminy A, C, E, antyoksydanty roślinne np. resweratrol oraz retinolu. Dla ochrony skóry przed starzeniem profilaktyka antyoksydacyjna może być właściwa.

Witamina C stymuluję produkcję kolagenu, przeciwdziała szkodliwym skutkom promieniowania UV na skórę oraz jest ko faktorem reakcji enzymatycznych związanych z produkcją tkani łącznej.

Ponadto wspomaga system immunologiczny, działając przeciwzapalnie, hamuje produkcję cytokin prozapalnych. Wspomaga również cykl przemian witaminy E.

Tokoferole (wit. E) z kolei, chronią przed wolnymi rodnikami lipidy błon komórkowych. Działają przeciwzapalnie i zwiększa wiązanie wilgoci w skórze. Antyoksydanty roślinne, to przede wszystkim flawonoidy, karotenoidy i polifenole.

Hamują działanie tlenu atomowego i aktywnych rodników tlenowych, takich jak aniony nadtlenkowe, rodniki hydroksylowe, rodniki nadtlenkowo-lipidowe i wodoronadtlenki.

Z kolei retinoidy odpowiadają za wychwytywanie i stabilizację reaktywnych form tlenu, chroniąc błony komórkowe komorek. Kwas retinowy ponadto stymuluje fibroblasty, przez co skóra jest bardziej nawilżona, zwiększa się jej grubość i elastyczność. Retinoidy pobudzają tworzenie nowych naczyń w skórze i hamują metaloproteazy macierzy zewnątrzkomórkowej chronią przed promieniowaniem UV.


Komentarze

Resweratrol, flawonoidy – jak chronić skórę? — 2 komentarze

 1. Tajemnica długowieczności! Stres oksydacyjny to główna przyczyna przedwczesnego starzenia.
  To groźny dla zdrowia stan, w którym organizm produkuje nadmiar toksycznych związków – wolnych rodników. Zwiększenie liczby wolnych rodników w ciele jest spowodowane złą dietą, stresem, zanieczyszczeniem środowiska.
  Zatrzymaj czas, zachowaj młodość i pełnię sił.
  Suplement diety Resvitarox zawiera kompleks najsilniejszych i najskuteczniejszych antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. 100 mg resweratrolu + 4 mg astaksantyny + 5 mg likopenu to optymalna dawka antyoksydantów niwelująca działanie wolnych rodników – toksycznych związków odpowiedzialnych za uszkadzanie komórek, a w efekcie przyspieszone , przedwczesne starzenie się organizmu.
  Resvitarox skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników, chroniąc komórki przed zniszczeniem i tym samym przedłużając młodość!
  Resvitarox działa od środka, neutralizując przyczyny, a nie objawy starzenia się organizmu.
  Regularna suplementacja Resvitaroxu zapewnia trwałą i bezpieczną ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników – faktyczną przyczyną przedwczesnego starzenia się. Jedna kapsułka wystarczy aby na dłużej zachować młodość.
  Maksymalna dawka antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge