ORACol Colway

 ORACol – kolejny suplement w ofercie COLWAY

Jest to produkt, który w ofercie suplementacyjnej COLWAY powinien znaleźć się dawno, jako że podobnie jak ColDeKa, Colamina, Colvita, czy Witamina C-olway  dla zachowania zdrowia przez organizm.  Krąg konsumencki COLWAY tworzą ludzie o pewnej świadomości zdrowotnej i zdeterminowanych poglądach.

W tym kręgu nie trzeba nikomu tłumaczyć, że organizm nie funkcjonuje dobrze, jeżeli nie jest nasycany pierwszą w hierarchii ważności: witaminą C, ale zaraz po niej witaminami D (z K2), E, A oraz całej grupy witamin B.

Nasz ustrój nie będzie zdrowy, jeśli nie zadbamy o jego tkankę łączną, od której kondycji, czyli jakości kolagenu ustrojowego zaczyna się wszystko.  Nie będzie działał, jeżeli nie dostarczamy mu wszystkich potrzebnych mikro- i makroelementów.  Wreszcie nie będzie nigdy bezpieczny od chorób, jeżeli nie zrobimy wszystkiego co potrafimy, by chronić go przed wolnymi rodnikami!

ORACol  jest kolejnym z grupy suplementów koniecznych, jaki wypełnia ofertę COLWAY.  Antyoksydacja jest bowiem nam niezbędna w współczesnym świecie tak samo, jak podstawowe witaminy i minerały, jak aminokwasy warunkujące procesy kolagenogenezy.

Zadaniem tego produktu ma być dostarczanie naszym komórkom substancji odżywczych, znajdujących się w naturalnych pokarmach,  które zostały wybrane do składu ORAColu nie z klucza dostępności, ani korzystnej ceny, ani „mody dietetycznej”, a wyłącznie na podstawie jednego kryterium:  realnej, obiektywnej i  najwyższej z możliwych  zdolności pochłaniania reaktywnych form tlenu przez przeciwutleniacze zawarte w wybranych suchych esencjach pokarmowych.

Po angielsku: Oxygen Radical Absorbance Capacity. W skrócie ORAC – który można jeszcze inaczej nazywać: pojemnością antyutleniającą lub pojemnością antyoksydacyjną.  Zawsze chodzić będzie o znajdujące się w jadalnych częściach roślinnych, czyli niemożliwe do zabronienia nam również w suplementacji substancje odżywcze, które wyjątkowo intensywnie i skutecznie neutralizują zabójcze dla człowieka reaktywne formy tlenu, krążące w naszym organizmie w towarzystwie niesparowanego elektronu, jaki robi wszystko, by nie pozostawać w postaci singletowej.

Wolne rodniki nie są dla nas zbyt groźne dopóki istnieje równowaga pomiędzy procesami prooksydacyjnymi i antyoksydacyjnymi. Zazwyczaj zresztą nasz organizm całkiem dobrze sobie z nimi radzi, a nawet potrafi je wykorzystać do własnych celów np. do apoptozy (naturalna śmierć komórki), krzepnięcia krwi, czy w procesach aktywacji niektórych enzymów, czynnościach mózgu i w walce z drobnoustrojami.

Jednakże już stosunkowo niewielkie zachwianie równowagi tych procesów powoduje tak zwany stres oksydacyjny, który jeżeli się utrzymuje – powoduje przyspieszone procesy starzeniowe, np. skóry a w sytuacjach krytycznych może prowadzić do rozwoju miażdżycy, chorób mózgu, nowotworowych, osłabienia odporności, cukrzycy i wielu innych stanów patologicznych.

Reakcje tych zabójczych form tlenu z naszym DNA mogą prowadzić prostą drogą do uśmiercania kolejnych komórek naszego ustroju. Nie ma więc rzeczy ważniejszej dla ochrony go przed chorobami, niż profilaktyka antyoksydacyjna, niż dostarczanie mu stale pokarmu o najwyższej możliwej ORAC.

Chociaż nie wolna zupełnie od wad, bo wskazując dość dobrze na  działania przeciwutleniające wyłącznie nadtlenków, mimo iż bezwstydnie naciągana dla celów marketingowych przez liczne kłamstwa reklamowe – metoda ORAC daje jednak najlepszy bodajże obraz co warto włączyć do dobrze zbilansowanej diety lub czym się suplementować, jeżeli nie lubimy pokarmów o wysokim ORAC, bądź nie mamy już dla nich rezerw chociażby kalorycznych w naszym jadłospisie.

Ważnym jest by dotrzeć do obiektywnych, w żaden sposób nie zmanipulowanych (poprzez mieszanie soków, suszów i ekstraktów)  tabel ORAC, tak jak zrobiliśmy to my w COLWAY tworząc ORACol.  Nie redagowaliśmy tabeli „do” naszego produktu, jak niestety czynią to nagminnie firmy z naszego głównie sektora, nie szliśmy na żadne skróty, lecz komponowaliśmy bodaj jako pierwsi w Europie skład suplementu przeciwutleniającego pieczołowicie „pod” najbardziej rzetelną ORAC o ujednoliconych kryteriach, a już dokładnie bardzo rzecz nazywając – komponowaliśmy ORACol „pod” najobiektywniejsze z wspomnianych tabel i „pod” nie mniej ważne, dietetyczne  prekursory naturalnych, ludzkich enzymów, broniących nas m.in. także od wolnych rodników i szczerze mówiąc 100 razy w tym skuteczniejszych, niż najbardziej nawet przeciwrodnikowe, o najwyższym ORAC, substancje odżywcze.

Trzy nasze naturalne dywizje defensywne nazywają się pięknie: dysmutaza nadtlenkowa, katalaza i peroksydaza glutationowa. Wszystkie trzy można wyizolować i … jeść.

Natomiast peroksydazę, jako jedyną z naszych enzymów można realnie wspomagać suplementując się L-cysteiną oraz właściwym izomerycznie glutationem. Glutation sam w sobie jest zresztą  najważniejszym nieenzymatycznym czynnikiem antyoksydacyjnym, jakim dysponuje nasz organizm.

Ten peptyd występuje w każdej jego komórce, szczególnie bogate w jego zasoby są nerki, wątroba i soczewka oka. W sytuacji zagrożenia chorobami zwyrodnieniowymi glutationu  nie spożywa się już jako suplement diety, lecz w znacznie wyższych dawkach jako lek.

W największym skrócie:

  • ORACol jest to pieczołowicie złożony zestaw substancji, które dzięki najwyższej, realnej ORAC, dzięki potwierdzonemu w literaturze działaniu synergicznemu, dzięki dowiedzionemu wpływowi na naturalne procesy antyoksydacyjne zachodzące w organizmie mają właściwości zapobiegania znacznej ilości reakcji naszych komórek  z wolnymi rodnikami.
  • Obok L-cysteiny i glutationu skład ORAColu tworzą najwyższej jakości ekstrakty roślinne o najwyższej ORAC spośród  substancji dopuszczonych obecnie do wytwarzania z nich suplementów diety w Unii Europejskiej.

 

Kompozycja ta nieznacznie tylko (i na korzyść) odbiega od składów suplementów antyoksydacyjnych o największym popycie na rynku amerykańskim. Zyskała ona entuzjastyczne recenzje naszych autorytetów naukowych: prof. Siergieja A.Batieczki i dr.hab Marka Jędryczki.

Obszerną literaturę dowodzącą tak poszczególnego, jak i synergicznego działania składników ORAColu zebrała Olimpia Baranowska i firma IOC, która jest dla nas podwykonawcą tego produktu.

Rośliny wytworzyły inny niż zwierzęta obronny system do paraliżowania działań wolnych rodników. Wiemy na przykład, że występujące w nich flawonoidy mają niesamowitą zdolność neutralizacji reaktywnych form tlenu. Zdolność tę potrafimy już dziś zbadać i dokładnie określić jej potencjał.

Wartość liczbowa obrazująca ten potencjał to ORAC – pojemność antyoksydacyjna. Spożywając produkty o wysokim ORAC, wspomagamy organizm w walce ze stresem oksydacyjnym wtedy, gdy zdolność neutralizacji wolnych rodników poprzez reakcję redox glutationu wewnątrz komórek, jest niewystarczająca, gdy nie ma równowagi między ilością dostarczanych wolnych rodników a ilością glutationu w organizmie, gdy glutationu jest po prostu (co ma miejsce zazwyczaj) zbyt mało.

Obok substancji odżywczych tworzących elitę pokarmów-przeciwutleniaczy, dostarczamy w kapsułce substancję, bez której procesy antyoksydacyjne na poziomie komórki w ogóle nie zachodzą! Dostarczamy glutation. Oraz główny jego budulec– lewoskrętną cysteinę.

 

SKŁAD ORAColu
SUROWIEC Skład 1 kapsułki [mg]
Suchy ekstrakt z jagody acai (25% kwas fenolowy, 1% antocyjaniny) 30
Suchy ekstrakt z owocu aceroli 4:1 20
Suchy ekstrakt z owocu arbuza (1000 ppm likopenu) 20
Suchy ekstrakt z czerwonego buraka 4:1 20
Suchy ekstrakt z owocu granatu (40% kwas elagowy) 10
Suchy ekstrakt z owocu maliny (40% kwas elagowy, 0,7% antocyjaniny) 10
Suchy ekstrakt z jagody goji      (20% polisacharydów) 10
Suchy ekstrakt z pietruszki 10:1 10
Suchy ekstrakt z żurawiny 20:1 10
Suchy ekstrakt z owocu jabłka 4:1 10
Suchy ekstrakt ze szpinaku 4:1 10
Suchy ekstrakt z jarmużu 2% luteiny 10
Suchy ekstrakt z żeń – szenia 4:1 5
Ekstrakt 4:1 z owoców gorzkiego melona Momordica charantia 30
Ekstrakt  z czosnku 4:1 20
Ekstrakt z kory cynamonowca cejlońskiego 4:1 10
Ekstrakt 4:1 z sorgo Sorghum Moench) 10
Ekstrakt 4:1 z oregano 10
Kakao holenderskie GT 78 10/12% 10
Ekstrakt 4:1 z liści bazylii 10
Ekstrakt 4:1 z kminu rzymskiego (Cuminum cyminum L) 10
Ekstrakt 4:1 z Curry 10
Ekstrakt 4:1 z owocu guanabana (flaszowiec miękkociernisty) 50
Ekstrakt 4:1 z kurkumy Curcuma longa 20
Ekstrakt z owocu borówki 25% antocyjanów 10
L-cysteina 5mg (L-cysteina HCl * H20) 7,25
L-glutation 15
Sole magnezowe kwasów tłuszczowych 16,75

 

 

ORACol – Opis rozszerzony

Kompozycja ekstraktów z warzyw, owoców i przypraw wyselekcjonowana spośród tych, które charakteryzują się najwyższym indeksem ORAC (pojemności antyoksydacyjnej), uzupełniona glutationem i jego prekursorem, l-cysteiną – substancjami wspomagającymi jeden z najsilniejszych w przyrodzie mechanizmów obrony żywych organizmów przed oksydacją: peroksydazę glutationową.

Preparat nie zawiera barwników, konserwantów ani domieszek sztucznych witamin. Wypełniają go naturalne składniki, niezbędne do skutecznej ochrony organizmu przed wolnymi rodnikami, które sieją spustoszenie w każdej komórce ciała, jaką napotkają na swej drodze.

Ostatnie badania naukowe wskazują jednoznacznie, że pierwszą przyczyną wszelkich chorób przewlekłych są właśnie wolne rodniki. Medycyna konwencjonalna nie radzi sobie zupełnie z większością przypadłości przewlekłych. Farmaceutyki łagodzą przebieg tych chorób, jednak nie potrafią ich leczyć. Potrafi zaś to często natura i nasz własny organizm, jeśli zachowana w nim zostaje (lub przywrócona) równowaga, a ilość dostarczanych do komórek naszego ciała wolnych rodników (np. poprzez stres, intoksykację, używki, zanieczyszczone środowisko, promieniowanie UV i wiele innych) nie jest większa niż zdolność wytwarzania glutationu przez organizm człowieka.

To glutation właśnie jest naszą naturalną bronią przeciw agresji wolnych rodników. Jednakże reaktywnych form tlenu jest w otaczającym nas bezpośrednio środowisku coraz więcej. Widzimy to chociażby po rosnących lawinowo statystykach zapadalności na choroby, jakie jeszcze sto lat temu nie były tak powszechne. Tym samym coraz bardziej wątpliwym się zdaje, by nasze organizmy radziły sobie z głównymi przyczynami ich powstawania same. Naturalne mechanizmy obronne:

  • dysmutaza nadtlenkowa,
  • katalaza i
  • peroksydaza glutationowa

wymagają w miarę postępu „cywilizacji” coraz większego wsparcia w postaci szczególnie wnikliwego wyboru pożywienia, bądź dobrej suplementacji.

 

owoce LQ

Zadbaliśmy w COLWAY jako jedni z pierwszych nie tylko więc o to, by dostarczyć w suplemencie diety jakim jest ORACol – produkty o najwyższym indeksie ORAC (w postaci suchych ekstraktów, które mają nieporównywalnie większą pojemność antyoksydacyjną niż soki, dżemy czy owoce same w sobie), ale kierując się zasadą holistyczną medycyny, traktując organizm jako całość, a nie zbiór oddzielnych organów, postaraliśmy o to, by ORACol wspierał również nasz naturalny mechanizm antyoksydacyjny – peroksydazę glutationową.