Rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży – jak pielęgnować?

Kolagen na rozstępy w ciąży

Kolagen na rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży powstają na skutek gwałtownego rozciągania się skóry brzucha. Pod wpływem działania naturalnej siły rozerwaniu ulegają włókna kolagenu i elastyny. Skóra nasza w 70% składa się z kolagenu, który jest w pewnym stopniu podatny na rozciąganie, ale rozciąganie skóry brzucha podczas ciąży jest tak intensywne i gwałtowne, że włókna rozrywają się i pojawiają się na skórze tzw. rozstępy w ciąży.

Rozstępy w ciąży – jak zapobiegać?

We wczesnym etapie ciąży można zacząć profilaktycznie zapobiegać powstawaniu rozstępów. W miejsca najbardziej narażone na porozrywanie włókien kolagenowych, czyli generalnie na powierzchni skóry brzucha zaczynamy intensywnie wsmarowywać odpowiedni krem na rozstępy w ciąży. Dzięki takim działaniom profilaktycznym skóra brzucha stanie się bardziej elastyczna, a włókna kolagenowe nabiorą większej odporności na rozciąganie i porozrywanie.

Opinia Konsumentek.

(…) preparaty zapobiegające rozstępom kupisz w każdej aptece. Ja osobiście polecam krem na rozstępy – kolagen naturalny Silver  firmy Colway, jest fantastyczny. Do tego masaż brzuszka rękawicą do kąpieli i zapewniam cię, że nie pojawią się żadne rozstępy;) Ach, jeszcze jedna ważna sprawa! Dzięki temu kolagenowi, skóra na brzuchu bardzo szybko wróciła do stanu przed ciążą. Naprawdę polecam. “

Pozdrawiam Dorota Jastrzębie Zdrój.
(…) (…) Na rozstepy nic poza tym kolaganem mi nie pomagało. Kilkunastocentymetrowe rozstepy naprawde znikaja !!! juz po paru dniach widac efekty na skorze, nie ma lepszego srodka niz ten na roztepy po ciazy , wszelkie masci, zele i kremy moga sie schowac.” Kinia
Jak stosować krem na rozstępy z kolagenem?
Krem na rozstępy z kolagenem należy wsmarowywać kolistymi ruchami w skórę brzucha. Najlepiej robić to dwa razy dziennie, po kąpieli. Pory skóry są wtedy otwarte i gotowe na przyjęcie kolagenu. Kolagen Silver to krem, który przenika warstwę naskórka i pobudza komórki produkujące nasz kolagen do zwiększonej produkcji naszego kolagenu ustrojowego. Tym samym włókna kolagenowe są bardziej podatne na rozciąganie.
Jeżeli jednak już rozstępy pojawiły się na skórze, dodatkowa dawka kolagenu spowoduje powolną regenerację włókien kolagenu i zanikanie rozstępów. Oczywiście nic nie stanie się z dnia na dzień. Do pełnej kuracji kremem na rozstępy potrzebujemy 1-2 miesiące codziennych zabiegów kolagenowych na skórę z rozstępami.

Kiedy zacząć stosować krem na rozstępy? 

1. Profilaktycznie, podczas nagłego przybierania na wadze podczas ciąży, podczas przyrostu masy mięśniowej na skutek intensywnych ćwiczeń w siłowni, podczas przybierania na wadze należy zacząć smarować miejsca potencjalnie zagrożone powstawaniem rozstępów kremem Kolagen Silver..

2. Jeżeli rozstępy już są na skórze najważniejszy jest czas. Nie należy zwlekać z kuracją, gdyż powstające rozstępy zaczną się zabliźniać i osiągną kolor perłowy na skórze. Wtedy już nie jesteśmy w stanie ich zlikwidować. Kuracje należy zacząć, gdy rozstępy maja kolor czerwony, różowy lub fioletowy. Nie można czekać.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge