Na cellulit

Na cellulit

Na cellulit

Jak spojrzeć  na cellulit?

Cellulit to defekt kosmetyczny skóry, to widoczne zmiany na skórze psujące ogólny efekt gładkiej skóry. Pielęgnacja skóry z cellulitem  wymaga działań na kilku płaszczyznach. Walka z pomarańczową skórką to nie tylko odpowiednia pielęgnacja skóry, ale konieczność korekty diety i wzmożonej aktywności fizycznej.

 

Jak powstaje cellulit?

To co nazywamy cellulitem to różnej wielkości zgrubienia pod naszą skórą. To komórki tłuszczowe będące pozostałością przemiany materii i toksyn, które nie zostały wydalone z organizmu przez zaburzony układ limfatyczny. Cellulit to wynik dysfunkcyjny układu limfatycznego, który nie wydala toksyn i tłuszczu z organizmu, tylko magazynuje w formie twardych, czasami nawet bolesnych zgrubień.

 Jakie są przyczyny cellulitu?

 • niedotlenienie organizmu, zła przemiana materii,
 • niewłaściwe odżywiane i siedzący tryb życia,
 • uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne,
 • brak aktywności fizycznej, stres, palenie papierosów. 

 Zobacz jak odżywiać się przy kuracji na cellulit 

Dlaczego jednak na cellulit zapadają właściwie tylko kobiety?

Cellulit najczęściej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą. Za występowanie cellulitu właśnie u kobiet odpowiadają głównie hormony żeńskie: estrogeny i progesteron, a dokładniej Ich niewłaściwe proporcje względem siebie (estrogenu jest zbyt dużo).

Pobierz zestaw ćwiczeń na cellulit 

 Jak radzić sobie z cellulitem?

Problem skóry nazwany cellulitem występuje u około 80% kobiet. Większość z tych kobiet nie może się z nim pogodzić i podejmuje walkę. Cellulit jest też często przyczyną obniżenia samoakceptacji i samooceny. Problem cellulitu urósł więc już niemal do problemu społecznego.

Walka z cellulitem nie jest teoretycznie trudna. Wymaga zastosowań niewielkich zmian stylu życia i żywienia. Są to niewielkie zmiany, które każda z kobiet może wprowadzić na cellulit w dowolnym momencie. Problemem jest konieczne systematyczne i konsekwentne działanie. To są jedyne przyczyny przegranej walki z cellulitem. Brak konsekwencji i systematyczności w działaniu.

 Co robić na cellulit?

Walka z cellulitem rozgrywa się na 3 płaszczyznach:

 • aktywności fizycznej, codziennej porcji ćwiczeń na cellulit
 • odpowiedniego odżywiania, zbilansowanej diety niskotłuszczowej
 • używania skutecznych preparatów do pielęgnacji skóry z cellulitem

 

Aktywność fizyczna nawet najprostsza – codzienne spacery, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, gimnastyka doskonale pobudza układ limfatyczny do działania. Metabolizm jest szybszy, szybciej spalana jest tkanka tłuszczowa, wzmacniają się mięśnie, naczynia krwionośne. Ruch jest niezbędnym czynnikiem w walce z cellulitem.

Cellulit może występować w różnych częściach ciała. Dobrym sposobem aktywności fizycznej na cellulit jest zestaw ćwiczeń, które można stosować codziennie rano i wieczorem w domu.

W zależności od miejsca występowania  cellulitu zalecane są ćwiczenia na różne partie ciała. Inne na brzuch, na ramiona, na pośladki i uda. W tym opracowaniu odsyłamy na specjalnie przygotowana stronę z zestawem ćwiczeń  na cellulit.

Na krótkich filmach pokażemy zestawy ćwiczeń na poszczególne miejsca z cellulitem. Stosując się do ćwiczeń trzeba je wykonywać 2-3 razy dziennie. Te ćwiczenia to jeden z głównych filarów walki z cellulitem. Bez stosowania codziennych ćwiczeń walka z cellulitem będzie niepełna.

na cellulitPobierz zestaw ćwiczeń na cellulit 

(na różne partie ciała, w zależności od miejsca cellulitu)

 

Jaka jest dieta na cellulit?

Drugą płaszczyzną walki z cellulitem jest odpowiednia dieta. To właśnie pozostałości nie strawionego pokarmu i toksyny tworzą grudki pod skórą, które nazywamy cellulitem. Odpowiednio zbilansowana dieta jest niezbędna przy kuracji cellulitowej.

Trudno jest w kilku słowach opisać odpowiednią dietę na cellulit, dlatego w naszym opracowaniu posłużymy się materiałem video. Na stronie prawidłowego odżywiania przy kuracji anticellulitowej przedstawiamy krótkie materiały filmowe na temat zbilansowanej diety niezbędnej przy takiej kuracji

 Pobierz video i przejdź na stronę odżywiania

na cellulitZobacz jak odżywiać się przy kuracji na cellulit 

 

 Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować na cellulit?

 Trzecim filarem w walce z cellulitem jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Skóra z cellulitem wymaga produktów tylko z aktywnymi i naturalnymi składnikami, z których każdy odpowiada za swój zakres pielęgnacji. Odpowiednie nawilżenie, wspomaganie krążenia limfatycznego, wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny.

Ponadto dużą rolę w pielęgnacji skóry z cellulitem odgrywa :

 • codzienna kąpiel, wraz z masażem miejsc skóry z cellulitem,
 • naprzemienne strumienie wody, raz ciepłej raz zimnej pobudza krążenie krwi,
 • dodatkowo masaż szorstką rękawicą miejsc dotkniętych cellulitem powoduje uwalnianie się toksyn z organizmu i jest doskonałym peelingiem,
 • po takiej kąpieli rozgrzana skóra jest gotowa do przyjęcia składników odżywczych i chłonie je przez otwarte pory skóry jak gąbka,
 • doskonałym zabiegiem na uwalnianie toksyn z organizmu jest sauna. Oczywiście dla kobiet, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych i dobrze znoszą saunę.

Zimna kąpiel po saunie doskonale wpływa na ukrwienie skóry i pobudza przepływ limfatyczny.

Po zastosowaniu tych wszystkich zabiegów skóra zawsze wymaga pielęgnacji produktami o dużej skuteczności i zawierające bioaktywne składniki. Dostarczenie skórze odpowiedniej ilości składników ujędrniających skórę, wzmacniających włókna kolagenu i elastyny to ostatni filar na którym budujemy walkę z cellulitem.

Jakie kosmetyki pielęgnacyjne stosować na cellulit?

Jak już wspominaliśmy muszą to być kosmetyki naturalne, o dużej bioaktywności, pobudzające układ limfatyczny, usuwające toksyny i wzmacniające włókna kolagenu i elastyny.

W związku z dużą ilością informacji na temat skutecznych produktów pielęgnacyjnych na cellulit,  wykraczających poza to opracowanie stworzyliśmy osobny rozdział wiedzy do którego odsyłamy poniżej.

na cellulitProdukty kosmetyczne do likwidacji i na cellulit