Krem z kolagenem 40+

Krem z kolagenem 40+

Zanikanie funkcji hormonów i obniżenie ilości kolagenu w organizmie prowadzi do starzenia się skóry, nie tylko twarzy. Proces ten choć nieodwracalny można powstrzymać, a już na pewno odłożyć  w czasie jego skutki. To tak jak gdybyśmy dostali kredyt na młodszy wygląd skóry. Biegu czasu i procesów starzenia się organizmu nie powstrzymamy, nie mamy na nie wpływu. Jednak na to jaka będzie jakość naszego życia i wygląd naszej skóry mamy wpływ ogromny.

Przede wszystkim skóra dojrzała wymaga odpowiednich kremów. Złą wiadomością może być tutaj fakt, że kremy do skóry dojrzałej są droższe. Jednak pozytywnym zjawiskiem jest to, ze wyższa cena kryje też wysokiej jakości składniki, często bioaktywne, oddziałujące w sposób aktywny na odbudowę komórek skóry.

Krem musi mieć wartości odżywcze i regenerujące. Te odżywcze używamy na noc, gdyż właśnie w nocy, gdy nasz organizm śpi, nasza skóra przeżywa okres intensywnej pracy.

O cyklach pracy skóry piszemy TUTAJ …

Krem na dzień ma być regenerujący, chroniący naszą skórę przed czynnikami zewnętrznymi (zabrudzenia). Ma chronić warstwę lipidową skóry odpowiedzialną za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia.

Najlepiej jest dostarczać skórze kolagen, który pokonując warstwy naskórka, regeneruje kolagen wewnętrzny skóry i odbudowuje kolagen skóry. Kolagen to podstawowe białko z którego jesteśmy zbudowani i czy nam się to podoba czy nie, to właśnie kondycja włókien kolagenu odpowiada za stan i kondycje naszej skóry. To na poprawie kondycji naszego kolagenu musimy skupić całą uwagę, by zatrzymać upływający czas i wyglądać dużo młodziej niż wskazuje na to nasz wiek biologiczny.

Są Osoby, które potrafią wyglądać młodziej o nawet 10 lat. To własnie Osoby, które zadbały i dbają nadal o swój kolagen. Nie ma innej drogi.

Dobry krem musi zawiera hydrolizowany kolagen i wysokiej jakości składniki odżywcze. Witaminy C, E, A, aloes, noni, matrixyl, oleje ryżowe, oleje z ogórecznika.

Bardzo ważnym elementem jest też zażywanie witaminy C, która odpowiada za syntezę kolagenu i zachowanie odpowiedniego nawilżenia skóry przez całą dobę. Role doskonałego nawilżenia spełnia olej lniany, tłoczony na zimno. Zawiera kwasy omega-3 i omega-6 jest doskonałym środkiem nawilżającym skórę, gdyż właśnie oleje wielonienasycone są odpowiedzialne w naturze za nawilżenie naszej skóry. Codzienna porcja dobrego oleju lnianego na czczo rano doskonale nawilży naszą skórę.

Co najważniejsze jest to proces trwały.

Te 3 elementy:

  • krem z kolagenem, na dzień i na noc, 
  • witamina C, 
  • olej lniany

stosowane codziennie pozwolą na zatrzymanie czasu. Rezultaty odnowy skóry dojrzałej są już widoczne przez inne Osoby po 2-3 miesiącach stosowania

Podstawą jest jednak dobry krem z kolagenem 40+, dla skóry dojrzałej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge