Kolagen rybi

Czysty kolagen rybi

Skąd bierzemy kolagen rybi?

Kolagen rybi zastosowany w produktach Kolagenu Naturalnego to 20 lat pracy i doświadczeń polskich naukowców. To na Pomorzu powstały pierwsze na świecie produkty, które przenikają naskórek i docierają w okolice skóry właściwej.

Kolagen rybi to żywy, trójspiralny i aktywny produkt zachowujący właściwości jak w żywym organizmie ryby.

Dlaczego kolagen rybi?

Polscy naukowcy przeprowadzając badania nad glonami morskimi w latach 80 tych ubiegłego wieku, przy okazji zbadali kolagen rybi. Pod mikroskopem okazało się, że kolagen rybi jest niemal identyczny jak nasz ludzki!

Łańcuch aminokwasów był identyczny. W okresie 20 lat polscy naukowcy dopracowali technologie utrzymania rybiego kolagenu z zachowaniem aktywności biologicznej i zamknięcia żywego kolagenu w szklanym opakowaniu.

Tylko Polacy potrafią to zrobić. Jako jedyni na świecie. W polskich laboratoriach są produkowane setki i tysiące opakowań kolagenu rybiego.

Bariera termiczna dla produktu wynosi 28 st. C . Po przekroczeniu tej bariery, gdy zostawimy kolagen na słońcu, połączenia łańcucha trójspiralnego ulegają rozerwaniu i żywy dotąd kolagen przechodzi w stan uwodnienia.

Nie ma już właściwości przekraczania barier naskórka i uzupełniania kolagenu, dlatego na produkt trzeba uważać szczególnie latem.

Kolagen rybi jak jest pozyskiwany?

Kolagen jest pozyskiwany ze skór rybich. Materiał do produkcji jest wyjątkowy. Pochodzi ze skór ryb żyjących w specjalnych hodowlach, w okolicach elektrowni, gdzie mają do dyspozycji nieprzebrane żerowiska zdrowych i ekologicznych glonów.

Ryby są odławiane, odzyskiwane są skóry, które w przeciągu 2-3 godzin muszą być mocno zamrożone, bo tylko w głębokiej hibernacji możliwe jest zachowanie biologicznych połączeń trójspiralnych i zachowanie kolagenu rybiego tak jak w żywym organizmie.

Z rybich skór odzyskiwany jest kolagen, który następnie poddawany jest procesom technologicznym, których finałem jest przesiewanie(przelewanie) kolagenu przez sita.

Zabieg ten pozwala na uzyskanie produktu o największej przejrzystości – to Kolagen Naturalny Platinum. Tak pozyskany kolagen rybi  po aplikacji zwiększa ilość kolagenu w ludzkiej skórze.

Więcej: produkty online COLWAY >>> 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge