Kolagen Naturalny to 3 kosmetyki

Dostaliśmy ostatnio wiele pytań odnośnie różnicy pomiędzy Kolagenem Naturalnym Platinum, Silver i Graphite. Z pytań tych wynikała obawa czy wszystkie rodzaje Kolagenu Naturalnego mają te same właściwości, który z nich jest lepszy?.

 

Wszystkie rodzaje Kolagenu Naturalnego mają te same właściwości transdermalne, tzn. każdy z rodzajów Kolagenu Naturalnego penetruje warstwy naskórka, oczywiście nie sam Kolagen przenika prze naskórek ,a produkty jego rozpadu, które powstają w wyniku zetknięcia się Kolagenu z temperaturą naszego ciała tzn. aminokwasy i peptydy, które to docierają w okolice fibroblastów.

Fibroblasty to komórki produkujące kolagen ustrojowy. Poprzez penetrację aminokwasów i peptydów fibroblasty są pobudzone do produkcji większej ilości Kolagenu. Większa ilość kolagenu ustrojowego w naszym organizmie to gładsza skóra, zanikają rozstępy, cellulit ,jaśnieją blizny, skóra jest nawilżona i staje się zdrowsza. To w takim wielkim uproszczeniu  zasada działania Kolagenu Naturalnego na nasz organizm.

Poszczególne rodzaje Kolagenu Naturalnego różnią się natomiast stopniem zapigmentowania. Różnią się więc też barwą ,stąd ich różna nazwa.

Każdy z rodzajów Kolagenu Naturalnego jest przeznaczony do używania na inne partie ciała, dlatego nie istnieje pojęcie lepszy lub gorszy Kolagen. Każdy ma te same właściwości, tylko każdy z nich jest przeznaczony do pielęgnacji innych partii naszego ciała.

1. Platinum – twarz, szyja, dekolt

2. Silver – całe ciał ( rozstępy, cellulit)

3. Graphite – włosy, dłonie, paznokcie. Stawy i kolana.


Komentarze

Kolagen Naturalny to 3 kosmetyki — 1 komentarz

  1. Zawsze miałam problem z rozpoznaniem różnic pomiędzy kolagenami. Wpis okazał się bardzo pomocny i teraz już wszystko chyba jest dla mnie jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge