Kolagen na zmarszczki

kolagen na trądzik różowatyCzy kolagen jest na zmarszczki?

Zmarszczki powstają na twarzy wraz z upływem lat. Skóra staje się coraz mniej elastyczna. Pierwsze oznaki starzenia się skóry i pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się najczęściej w okolicy oczu.

Skóra staje się coraz bardziej sucha, wymaga ciągłego nawilżania. Pierwsze zmarszczki w okolicy oczu to sygnał, że proces starzenia się skóry jest rozpoczęty i będzie się pogłębiał. Czy są sposoby na zatrzymanie lub spowolnienie tego procesu?

Dlaczego powstają zmarszczki?                                  

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, musimy wiedzieć jak zbudowana jest skóra ludzka i dlaczego ulega starzeniu. Skóra ludzka w 70% zbudowana jest z kolagenu i elastyny. Składnikiem skóry jest też kwas mlekowy i woda.

Pojawienie się pierwszych zmarszczek to nic innego jak początki niedoboru kolagenu i elastyny w skórze. Im mniej kolagenu jest w skórze tym większe zmarszczki pojawiają się na twarzy. Kolagen na zmarszczki jest więc naturalnym uzupełnieniem braków kolagenu w skórze twarzy.

Czy nasz organizm produkuje kolagen?

Organizm ludzki produkuje kolagen poprzez komórki zwane fibroblastami. Umieszczone one są w naszym organizmie pod skórą i produkują kolagen bez przerwy. Kolagen w skórze podlega bowiem ciągłej wymianie. Jest zużywany w naszych organach wewnętrznych, w gałce ocznej, włosach, paznokciach i oczywiście skórze.

Naukowcy obliczyli, że granicą wieku do którego kolagen jest produkowany przez organizm w wystarczającej ilości to wiek 25 lat. Po ukończeniu 25 lat kolagenu jest w organizmie coraz mniej. Brak kolagenu najbardziej zaczyna być widoczny na ludzkiej twarzy. Występuje w postaci zmarszczek skóry.

Czy są inne objawy braku kolagenu w organizmie?

Najbardziej widoczny brak kolagenu w organizmie objawia się na ludzkiej twarzy. Nie są to tylko zmarszczki, ale także inne problemy skóry. Trądzik, przebarwienia skóry, wypryski na skórze, piegi, alergie skóry to wszystko jest pochodną zmniejszającej się ilości kolagenu w naszym organizmie.

Deficyt kolagenu to także:

  • matowe włosy,
  • łupież skóry głowy,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • rozdwajające się i słabe paznokcie,
  • pękająca skóra pięt.

Bardzo odczuwalnym sygnałem na braki kolagenu jest też ból stawów, mięśni. Kolagen jest też głównym składnikiem chrząstek i połączeń stawów.

Jego braki powodują bóle, które są związane z brakiem ich smarowania. Za smarowanie stawów jest też odpowiedzialny kolagen.

Czy można uzupełnić kolagen?

Chcąc zachować zdrową skórę, stawy, włosy, paznokcie, pozbyć się bólu stawów musimy uzupełniać nasz wewnętrzny kolagen w postaci suplementów diety (kolagen w tabletkach), lub aplikując go bezpośrednio na skórę.

Najlepiej zacząć uzupełnianie kolagenu po zauważeniu pierwszych oznak jego braku, czyli w okolicach 25-26 roku życia. Oczywiście deficyt kolagenu możemy uzupełniać w każdym wieku, zawsze wpłynie to korzystnie na naszą skórę i ogólny stan naszego organizmu.

  Kupon Rabatowy – Zobacz

Kolagen Naturalny Platinum to naturalny preparat, to idealny kolagen na zmarszczki.

Komentowanie zamknięte.