Kolagen na stawy i bolące kolana?

Co na stawy?

Bolące stawy i kolana wprowadzają dużą dysfunkcje w codziennym życiu. Uniemożliwiają często normalne funkcjonowanie.

Jakie są przyczyny dysfunkcji?

Co Na Stawy?

Główki kości są pokryte chrząstką szklistą i błoną stawową. Chrząstka szklista jest mocno utwardzona i odporna na ścieranie. Kości łączą się w miejscu zwanym łożyskiem, gdzie wytwarzana jest tzw. maź smarująca, odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie łożyska kości tak by nie ocierały one o siebie i się nie niszczyły.

Chrząstka szklista jest bardzo twarda i ma możliwości remineralizacji tzn. odbudowy jej powierzchni. W półprzezroczystej, mleczno-lśniącej istocie międzykomórkowej znajdują się liczne grupy chondrocytów, a między nimi – włókna kolagenowe, ułożone najczęściej nieregularnie. Brak lub niedobór mazi smarującej prowadzi do ocierania się powierzchni kości, dochodzi do ścierania się główek kości i powstaje nieprzyjemne uczucie bólu.

Jakie są cechy wspólne dysfunkcji ?

1.Obniżenie produkcji kolagenu przez organizm,

2. choroby, które niszczą główki kości,

3. brak minerałów w organizmie prowadzą do dysfunkcii ich pracy.

Dotyczy to stawów kolanowych, łokci, bioder, kości. Brak minerałów dostarczanych do organizmu jest rekompensowany poprzez wybieranie potrzebnych do życia minerałów m.innymi wapnia, magnezu z kości. Powstają braki w kościach, niszczeniu ulega chrząstka szklista ochraniająca główki kości. Maż smarująca łożysko kości to głównie kolagen. Jego niedobory mogą powodować coraz mniejszy poślizg i smarowanie.

Jakie są możliwości uniknięcia dysfunkcji stawów?

Profilaktycznie jest to codzienne uzupełnianie brakujących minerałów i kolagenu. Tylko wystarczająca ilość minerałów kostnych i kolagenu pozwoli na utrzymanie stawów i kości bez dysfunkcji. Szczególnie narażeni są ludzie bardzo aktywni fizycznie, Osoby starsze, po kontuzjach, chorobach, z dysfunkcją genetyczną stawów.

Wtedy zapotrzebowanie organizmu na kolagen się zwiększa, bo przy wysiłku fizycznym kolagen zużywa się w większej ilości i zaczyna go brakować. Z kolei im człowiek starszy, tym produkcja kolagenu przez nasz organizm zmniejsza się. Średnio o 3% rocznie, ale z wiekiem ten ubytek i brak kolagenu jest coraz większy.

Stąd zmarszczki,

suchość skóry,

dolegliwości dysfunkcyjne narządów ruchu,

sztywnienie mięśni,

deformacja powięzi,

osłabienie tkanki łącznej, ścięgien i przyczepów mięśniowych.

Warto więc zainteresować się dietą bogatą w kolagen i minerały. Codzienne spożywanie odpowiedniej ilości naturalnego kolagenu, minerałów i witamin. Takie podejście do codziennej diety wydłuży sprawność naszych stawów i uchroni nas przed bolesną dysfunkcją. Wygodną formą uzupełniania kolagenu, witamin i minerałów jest suplementacja diety odpowiednimi preparatami.

Kapsułki z kolagenem naturalnym, naturalnymi minerałami i witaminami są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Pamiętajmy tylko o sprawdzaniu składu suplementów i kupujmy kolagen w tabletkach, suplementy i minerały u sprawdzonych i zaufanych dostawców produktów wysokiej jakości.

Więcej artykułów tematycznych:

  1. Kolagen w tabletkach >>>
  2. Kolagen w jedzeniu >>>
  3. Kolagen na stawy >>>
pasek reklamowy
colvita
Kolagen w tabletkach Colvita 60
witamina_c-olway
Lewoskrętna witamina C-olway
kolagen-naturalny-graphi_254
Kolagen Graphite kolana, stawy

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiesz jak skutecznie stosować kolagen? Porozmawiaj z naszym Konsultantem: Twój kontakt
Hello. Add your message here.