Kolagen na skórę
avatar

# Kolagen, a skóra dojrzała.

Wraz z upływem czasu skóra podlega zmianom zachodzącym w całym organizmie. Są to zmiany fizjologiczne związane z upływającymi latami.

Dlaczego do trzydziestki nie musimy zbytnio przejmować się zmianami widocznymi na naszej skórze? Bo nasz organizm produkuje tyle kolagenu, że jest to wystarczająca ilość by zaspokoić wszystkie jego potrzeby.

 

Nie zapominajmy, że kolagen to nie tylko skóra. Wymianie podlega kolagen zawarty w narządach wewnętrznych, kościach, stawach. Gałka oczna to niemal 100% kolagenu. Dlaczego zaczynamy mieć problemy ze wzrokiem? Bo nasz kolagen ulega degradacji.

 

Zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki, przebarwienia skóry. Brak odpowiedniego nawilżenia, skóra wysuszona to następny objaw upływającego czasu. Zaburzona gospodarka kolagenowa to pierwsza przyczyna. Po czterdziestce zaczynają się problemy z hormonami. Te doskonale funkcjonują do czterdziestki. Potem ich poziom ulega znacznemu obniżeniu. Dotyczy to głównie estrogenu.

Jaki to ma związek z kolagenem?

http://kolagendlakobiet.pl/kolagen-nazmarszczkiMniejszy poziom żeńskich hormonów powoduje zanikanie i degrada

 

cję włókien kolagenowych i elastyny, które tworzą siateczkę podpierającą skórę właściwą. Ich sprężystość napina skórę tak mocno, że żadna zmarszczka nie jest widoczna.

Jednak, gdy zaczynają następować procesy degradacji kolagenu i elastyny, włókna te zaczynają tracić swoją elastyczność i misterna podpora zaczyna nam się rozciągać. Drobne załamania i fałdki skóry objawiają się jako pierwsze zmarszczki, najczęściej wokół oczu, gdzie skóra jest najcieńsza i nie zawiera tkanki tłuszczowej.

Zmniejszeniu ulegają komórki odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zasoby związków, które utrzymują właściwe nawilżenie skóry też się kurczą. Kwas hialuronowy w mniejszych ilościach nie jest zdolny do wiązania odpowiedniej ilości cząsteczek wody,  zmniejszenie ilości lipidów obniża jakość właściwego nawilżenia. Te wszystkie procesy prowadzą przede wszystkim do degradacji kolagenu. Skóra traci zdolność do właściwej odbudowy, obniża się gęstość i

sprężystość skóry.

 

Darmowa Konsultacja – pobierz TUTAJ

# Jak ratować kolagen?

Tak naprawdę jest kilka podstawowych zasad, które mogą opóźnić w czasie degradacje kolagenu i zatrzymać zegar biologiczny naszej skóry. Stosując te zasady możemy „oszukać” czas. Światowa kosmetologia poczyniła w ostatnich dwóch dekadach ogromne postępy w tym zakresie. Powstało ogromne zapotrzebowanie na produkty anty-starzeniowe.

Wzrost zamożności społeczeństw powoduje potrzebę zaspokajania dobrego wyglądu i utrzymywania doskonałej kondycji i jakości życia jak najdłużej. Nie liczy się już tylko długość życia, ale głównie jego jakość.

Każdy z nas chciałby dożyć sędziwego wieku, ale w dobrej kondycji i z odpowiednim do swojego wieku młodym wyglądem. Suplementacja diety, preparaty anty-starzeniowe to nowe kierunki dla badań naukowych. W laboratoriach na całym świecie trwa walka o wynalezienie jak najbardziej skutecznych produktów przeciw starzeniowych.

Cały wysiłek biochemików i naukowców jest ukierunkowany na stworzenie eliksiru młodości. Wszyscy oni zdają sobie doskonale sprawę, że badania te muszą być związane z ochroną degradacji kolagenu. Kolagen jest bowiem podstawowym białkiem, to białko z którego zbudowany jest nasz cały organizm.

Kluczem do utrzymania doskonałej jakości życia do późnych lat jest utrzymanie kolagenu człowieka w jak najlepszej formie. Podstawowym pytaniem dla biochemików stało się więc to, czy jest możliwe zwiększenie produkcji ludzkiego kolagenu, a nie tylko czekanie, aż się zdegraduje i zaczną nękać nas związane z tym dolegliwości.

Główne z nich to słaby wzrok, bolące stawy i kolana, strzykanie kości, słabe włosy, zmarszczki, sucha skóra. Wszystkie wysiłki biochemików skupiały się więc wokół dostarczenia organizmowi większej ilości kolagenu. Dobrze wiedzą, że po dostarczeniu odpowiedniej jakości białka, organizm sam przetransportuje je w miejsca w których jest jego niedobór.

Im więcej dostarczymy dobrze przyswajalnego białka tym większymi zasobami kolagenu będzie dysponował nasz organizm transportując go w miejsca najbardziej go potrzebujące. Tak działa w dużym uproszczeniu cały mechanizm wymiany kolagenu.

Dramatyczne jest jednak to, że obecnie z pożywienia jakim dysponuje współczesny człowiek może on pozyskać maksymalnie 30% białka. Maksymalnie! teza ta jest poparta wieloma badaniami naukowymi.

Więc rodzi się pytanie:

Jak organizm może zapewnić swoje odpowiednie funkcjonowanie bez swojego podstawowego budulca jakim jest to białko? Białko będące związkiem aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego ustroju, które umownie nazywamy kolagenem (z greckiego: klej, spoiwo).

To poziom tego białka w naszym ustroju decyduje o jakości naszego życia.

Największe osiągnięcia w tej dziedzinie mają polscy biochemicy, którzy już w latach 80-tych ubiegłego wieku prowadzili badania nad ludzkim kolagenem.

Ponad 30 letnia praca polskiej nauki zaowocowała stworzeniem białka idealnie uzupełniającego niedobory kolagenu. Powstała pierwsza kapsułka młodości z bioaktywnym
kolagenem. To osiągnięcie zawdzięczamy polskiej nauce.

Podstawowe zasady utrzymania dobrej kondycji organizmu i wyglądu skóry:

1. uzupełnianie białka (kolagenu), przyjmowanie kapsułek z przyswajalnym kolagenem
2. codzienna dawka roślinnej witaminy C. Witamina C uczestniczy w biosyntezie kolagenu i bez nasycenia organizmu tą witaminą żadna kuracja anty starzeniową nie przyniesie efektu,

3. nawilżenie skóry – doskonałym jest przyjmowanie codziennie olejów tłoczonych na zimno, najlepiej z lnu lub z oliwek.

Po pewnym czasie skóra zmagazynuje odpowiednią ilość wielonienasyconych składników i płaszcz liposomowy skóry odpowiedzialny za nawilżenie poprawi swoja kondycję. To pożywienie, które dostarczamy organizmowi odpowiada za wygląd skóry i jakość naszego życia.

Kolagen to jego podstawowy składnik.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge