Kolagen na rozstępy

Kolagen to składnik naszej skóry w 70%. Wraz z elastyną tworzą mocną sieć pod skórą, która utrzymuje ją w odpowiednim napięciu. Dopóki kolagenu i elastyny w naszej skórze jest dostatecznie dużo, skóra jest naprężona i jędrna.

Kolagen na rozstępy musisz zastosować wtedy, gdy nagle, w sposób niekontrolowany włókna podpierające Twoją skórę ulegają gwałtownemu rozerwaniu. Przyczyn może być kilka:

  • stosowanie diety i efekt jojo,
  • nagłe przybieranie na wadze, nadwaga,
  • nagły przyrost masy ciała (brzucha) podczas ciąży,
  • zmiany hormonalne w wieku dojrzewania,
  • przyrost masy mięśniowej w wyniku ćwiczeń siłowych

Pojawiają się na ciele znienawidzone paski w kolorze różowym, czerwonym, czasem fioletowym. Najważniejszy w zwalczaniu rozstępów jest czas. Nie możesz zwlekać z pielęgnacją, gdyż z czasem paski porozrywanych włókien kolagenu i elastyny nabierają koloru białego i perłowego, a wtedy jest już za późno.

Jak można zapobiec rozstępom?

Bardzo ważna jest profilaktyka i świadomość przyczyn powstawania rozstępów. Warto używać preparatów, które właściwie nawilżą nie tylko twarz, ale i całe ciało. Często stosowanym sposobem jest smarowanie zachowawcze skóry brzucha różnymi olejkami, które rozmiękczają skórę, która staje się bardziej elastyczna.

Co zrobić, gdy już są?

Bardzo skuteczną metodą jest użycie odpowiedniego preparatu z zawartością kolagenu, kremu który „naprawi” porozrywane włókna i spowoduje przyrost produkcji większych ilości własnego kolagenu.

Jakich spodziewać się rezultatów?

Rozstępy nie są łatwe do pielęgnacji, dlatego wymagają czasu i dobrego kremu. Stosując kolagen z rybich skór co najmniej 2 razy dziennie, najlepiej zaraz po kąpieli, gdy nasza skóra jest rozgrzana, możemy się spodziewać pierwszych widocznych efektów po upływie 1 miesiąca.

Rozstępy zaczynają się spłycać, proces regeneracji jest po miesiącu stosowania kolagenu na rozstępy bardzo widoczny. Z czasem brzegi rozstępów są coraz płytsze, aż w końcu zanikają. Pielęgnacja musi się odbywać systematycznie i konsekwentnie. Codziennie, najmniej dwa razy.

Kolagen po wtarciu w skórę musi się wchłonąć, potrzebuje na to około 20-30 minut. Po tym czasie miejsca rozstępów koniecznie trzeba nasmarować dobrym preparatem nawilżającym.

Kolagen na rozstępy ma za zadanie uzupełnienie i naprawę włókien kolagenowych skóry, a po jego użyciu trzeba skórę nasmarować naturalnym balsamem nawilżającym z aktywnymi składnikami.

Jak stosować kolagen na rozstępy?

Kolagen Naturalny Silver stosujemy do pielęgnacji całego ciała, na pośladki, na biust, brzuch. Szczególnie zalecany na zwalczanie rozstępów. Wystarczy zastosowanie tego rodzaju kolagenu dwa razy dziennie, dobrze po kąpieli.

Przygotowanie skóry – umycie szorstką rękawicą, ruchami kolistymi, co pobudzi krążenie, rozszerzy naczynia, pory skóry i przygotuje ją do lepszego wchłonięcia nałożonego kolagenu.

Na wilgotną skórę należy nałożyć żel kolagenowy Silver, rozprowadzić i pozostawić do wchłonięcia.W przypadku stosowania na rozstępy, żel należy wmasowywać w miejsce z rozstępami.

Należy wykonywać zdecydowane ruchy koliste przez czas 2-3 minuty, aż do pełnego wmasowania kolagenu w rozstępy. Po wmasowaniu kolagenu wystąpi uczucie napięcia skóry co oznacza, że należy wmasować balsam nawilżający dostosowany do typu skóry lub inny preparat, w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać.

Mowa tu o balsamach ujędrniających, antycellulitowych, na rozszerzone naczynia, przeciwko rozstępom. Balsam oferowany przez COLWAY to Serum Wyszczuplające.

Pamiętać należy o wykonaniu peelingu całego ciała raz w tygodniu, by złuszczyć nadmiar zrogowaciałego naskórka i uzyskać lepszą wchłanialność kolagenu.

Podczas aplikacji należy pamiętać o kierunku wmasowywania żelu Silver:

w pośladki, biust i brzuch wmasowuje się ruchami okrężnymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara, nogi i ręce od części dalszej ku bliższej – w kierunku serca, zgodnie z przebiegiem mięśni.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge