Kolagen na piersi

Jak kolagen wpływa na piersi?

Kolagen to białko, które odpowiada za sprężystość i jędrność skóry na piersiach. Występuje w skórze w postaci włókien, które tworzą podporę skóry i naciągają ją. Kolagenu w skórze człowieka jest 70% więc głównie to białko odpowiada za dobry stan naszej skóry na piersiach.

Dlaczego moja skóra na piersiach wiotczeje?

Skóra na piersiach traci jędrność, gdyż po 25 roku życia organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Jeżeli kolagenu jest coraz mniej włókna kolagenowe są coraz słabsze i zaczynają tracić swoją sprężystość. Ponadto nagłe zmiany wielkości piersi na skutek zwiększenia wagi w krótkim czasie, lub podczas ciąży powodują gwałtowne rozciąganie włókien kolagenowych.

Włókna kolagenowe ulegają rozerwaniu i cała dotychczasowa konstrukcja podtrzymująca piersi, które były jędrne, ulega deformacji. Piersi stają się pomarszczone, zaczynają być zwiotczałe. Ponadto dodatkowym problemem stają się rozstępy na piersiach, które są właśnie skutkiem nagłego porozrywania włókien kolagenowych znajdujących się w skórze.

Jak można powstrzymać proces wiotczenia piersi? 

Wykluczając ingerencje chirurga plastycznego, jedyną słuszną metodą poprawy stanu skóry na piersiach jest zwiększenie ilości kolagenu w skórze na piersiach i zlikwidowanie porozrywania włókien kolagenowych.

Jak mogę zwiększyć ilość kolagenu?

Są dwie metody na zwiększenie kolagenu w organizmie.

1) Smarowanie skóry na piersiach kolagenem ze skór rybich. Preparat ten jest w formie żelu,

którym smarujemy piersi na wilgotną skórę i czekamy, aż kolagen się wchłonie. Po 10 minutach smarujemy piersi kremem wyszczuplającym. Zabieg ten stosujemy dwa razy dziennie, najlepiej po kąpieli. Pory skóry są wtedy szeroko otwarte i kolagen wchłania się błyskawicznie. Po około miesiącu takich zabiegów nastąpi wyraźna poprawa stanu jędrności skóry na piersiach.

Nie wolno dopuszczać, żeby rozstępy na piersiach osiągnęły kolor perłowy, bo wtedy są to już blizny skóry i stosowanie kolagenu nic już nie pomoże. Możemy zlikwidować lub zmniejszyć rozstępy, które maja kolor różowy, fioletowy lub czerwony.

Dodatkowo pamiętajmy o masażach piersi, które powodują ich lepsze ukrwienie i nie dopuszczajmy do gwałtownych zmian wagi. Przy kuracji kolagenem niezbędna jest witamina C.  Jest ona odpowiedzialna za syntezę kolagenu i musi być przyjmowana codziennie doustnie.

2)  Kolagen w tabletkach to suplement diety, który dostarcza organizmowi dodatkowego kolagenu od wewnątrz. Wystarczy 2 tabletki kolagenu dziennie i stan skóry na piersiach znacznie się poprawi. Oczywiście jeżeli użyjemy oryginalnego kolagenu, a nie podróbek z żelatyny lub hydrolizatu kolagenu bydlęcego. Najlepszy kolagen jest produkowany ze skór ryb, jest on najlepszy dlatego, że prawie nie różni się od naszego ludzkiego w swoim składzie.

Kolagen przychodzi też z pomocą przy pielęgnacji biustu i dekoltu Paniom w ciąży. Podczas ciąży piersi rosną i pęcznieją. Większy i jędrniejszy biust nie oznacza, ze można pominąć go podczas codziennej pielęgnacji, gdyż zaniedbanie skóry piersi i dekoltu skutkuje jej zwiotczeniem po zakończeniu okresu karmienia.

Codziennie pod prysznicem polewaj dekolt naprzemiennie strumieniem ciepłej i zimnej wody. Dwa razy dziennie smaruj preparatem do biustu dla kobiet w ciąży, najlepiej ze składnikami przeciwdziałającymi rozstępom. Pielęgnując piersi, omijaj okolice brodawek, tak by nie pobudzić wydzielania oksytocyny odpowiedzialnej za akcje porodową.

Zastosowanie Kolagenu Naturalnego Silver to naturalna metoda na pielęgnację piersi.


Komentarze

Kolagen na piersi — 4 komentarze

  1. Masaż jak najbardziej, chociaż moim zdaniem najlepiej połączyć masaż z wklepywaniem kremu np. frashe 🙂 Wtedy efekty będą murowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge