Kolagen na blizny

Czy kolagen pomaga na blizny?

Czy kolagen na blizny to dobre rozwiązanie?

Blizny powstają na skutek gwałtownego zdarzenia, które powoduje przerwanie spójności skóry. Organizm wysyła w to miejsce zwiększone ilości obronnego kolagenu, który ma doprowadzić do szybkiego zasklepienia powstałej rany.

Rana jest niebezpieczna dla funkcjonowania całego organizmu. Pamiętajmy, że skóra ma funkcję głównie ochronną. Ma chronić organizm przed przenikaniem do wnętrza zanieczyszczeń, bakterii, broni organizm przed infekcjami. Powstała rana musi być więc jak najszybciej zasklepiona. Taki mechanizm obronny organizmu zadziała po jej powstaniu.

Następuje proces gojenia, rana zmienia kolory , aż przybiera kolor perłowy. Powstaje zasklepienie skóry w postaci blizny. Kolagen obronny na blizny wykonał swoje zadanie i rana została unieszkodliwiona. Problemem od strony estetyki skóry jest jednak to, że powstała blizna jest pozbawiona meszków włosów, jej powierzchnia jest zwykle lśniąca i bardzo widoczna.

Czy można blizny zlikwidować?

Co stosować na rany pooperacyjne, po operacji wyrostka, po operacji przepukliny, rana po cesarskim cięciu? Im szybciej zastosujemy wspierający gojenie kolagen tym lepiej. Jest wtedy największa możliwość ” sklejenia” rany dodatkowym kolagenem. 

Może być tak, że rana będzie wygojona niemal całkowicie. Szybkie zastosowanie kolagenu rybiego wspomaga proces zasklepiania i „sklejania” przerwanych włókien kolagenu.

Świeże rany należy niezwłocznie zacząć wypełniać kolagenem, by szybko przywrócić skórze dobry wygląd. To najlepszy czas by uratować jak najlepszy wygląd zagojonej rany.

Kolagen Silver w naturalny sposób wspomaga prawidłowe zespolenie poprzerywanych włókien.

Dlaczego? Skóra otrzymuje dodatkowe dawki naturalnego kolagenu, który natychmiast wykorzysta do zagojenia rany. Dodatkowy kolagen pozwoli na uzyskanie minimalnych ubytków. Jak skóra ma z czego budować nowy kolagen to wykorzysta dodatkowe jego dawki.

Dla wspomagania procesu powstawania młodych włókien kolagenu niezbędny jest naturalny kwas askorbinowy. Powszechnie nazywany witaminą C. Przy gojeniu ran organizm potrzebuje mocno podwyższone jej dawki.

Witamina C ośmiokrotnie zwiększa budowę nowych włókien kolagenu. Tak natura chciała.

Kolagen Colway Silver nie zawiera grama chemicznych dodatków i ulepszaczy.

Tylko 4 naturalne składniki. Kolagen, elastyna, kwas mlekowy i woda.

„Stare” i zasklepiałe blizny spłycić i bardziej upodobnić do otaczającej je skóry.

Czas naszej reakcji jest tu niezmiernie istotny.

 

kolagen naturalny silver na rozstępy

 

Jak powstaje blizna?

Powstanie rany to nic innego jak gwałtowne rozerwanie włókien kolagenu, (którego w skórze jest około 70%) i elastyny. To własnie kolagen odpowiada za naturalny wygląd i napięcie skóry. Przerwanie jego spójności w skórze tworzy nieprzyjemny znak na naszej skórze.

Blizny w kształcie pręgi mają Mamy po cesarskim cięciu, ludzie po operacjach chirurgicznych. Jeszcze bardziej szpecące są blizny oparzeniowe lub blizny po ranach tzw. szarpanych. Występują na większej powierzchni ciała, są głębsze i bardziej widoczne, gdyż są niejednorodne. Potrafią też nienaturalnie naciągnąć brzegi skóry, tworząc miejsca swędzące i potrafią też sprawiać ból

Znany jest przypadek Dziecka, które uległo oparzeniu rozlanym gorącym płynem. Jego Mama zachowała niebywała przytomność umysłu i przypomniała sobie o preparacie kolagenowym, którego używała do walki z rozstępami. Na poparzoną skórę, przy okropnym krzyku Dziecka nakładała na ranę dawkę za dawką swój kolagen.

Bardzo zdziwiła się jak świeża rana oparzeniowa chłonie nakładany kolagen bez końca. Finał był taki, że po dotarciu z Dzieckiem do lekarza okazało się, że rana jest, ale w miejscu gdzie w całym tym zamieszaniu kolagen nie dotarł…

Po prostu nie podwinęła bluzeczki Dziecka do końca i pod ubraniem zostały ślady oparzeń. Miejsca poparzone, gdzie nakładała kolagen były zaczerwienione, ale bez oznak oparzenia.

Ta Pani nie mogła w to uwierzyć, ale taka była prawda. To autentyczna historia.

Zastosowanie kolagenu na świeżo poparzoną skórę daje natychmiastowe rezultaty. Ten przykład świadczy o znaczeniu jakie ma czas w likwidacji blizn. Im szybciej zadziałamy tym mamy większe szanse na zmniejszenie rozmiarów blizny.

Jedyną skuteczna metodą jest zawsze dostarczenie skórze dużych ilości kolagenu. Musi to być kolagen aktywny o podobnym składzie jak ten organiczny. Kolagen aktywny przenika przez warstwy naskórka i pobudza fibroblasty (komórki produkujące ludzki kolagen) do zwiększonej pracy. Tak „uzupełniony” kolagen w skórze spłyca i wybiela blizny.

Zobacz: jak zmniejszyć starą bliznę

Czy kolagen działa też na stare blizny?

Wspominaliśmy już, że starych blizn nie można zlikwidować. Natomiast aktywny kolagen nakładany na blizny powoduje:

  • zmiękczanie brzegów blizny,
  • spłyca bliznę i upodabnia do wyglądu skóry zdrowej,
  • Ślad zawsze zostanie, ale blizna będzie dużo mniej widoczna.

Zobacz: jak zmniejszyć starą bliznę?

Jak długo stosować kolagen na blizny?

To bardzo indywidualna sprawa. Kuracja może trwać kilka tygodni i miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu, rozległości i rodzaju blizny, wieku. W trakcie kuracji sami podejmiemy decyzje czy blizna jest już na tyle spłycona, że możemy przestać dostarczać aktywny kolagen na blizny.

Masz pytanie, chcesz napisać swoją opinie – wpisz w komentarzu,

Darmowa porada na blizny – Pobierz TUTAJ

Chcesz zamówić kolagen na blizny – www.kolagen66400.pl/na blizny


Komentarze

Kolagen na blizny — 3 komentarze

  1. Witam.pytanie:czy mozna stosować kolagen platinium na tak zwane rany otwarte na nogach.Teraz stosowana maść z kolagenem daje bardzo powolne rezultaty.Pomyslalam wiec o moim prawdziwym kolagenie.Mial ktos takie doświadczenie ?dziekuje bardzo.pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge