Czy bóle stawów i kolan opanujesz bez proszków
avatar

Bolące stawy i kolana wprowadzają dużą dysfunkcje w codziennym życiu. Uniemożliwiają często normalne funkcjonowanie.

Jakie są przyczyny dysfunkcji?

Główki kości są pokryte chrząstka szklistą i błoną stawową. Chrząstka szklista jest mocno utwardzona i odporna na ścieranie. Kości łączą się w miejscu zwanym łożyskiem, gdzie wytwarzana jest tzw. maź smarująca, odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie łożyska kości tak by nie ocierały one o siebie i się nie niszczyły.

Chrząstka szklista jest bardzo twarda i ma możliwości remineralizacji tzn. odbudowy jej powierzchni. W półprzezroczystej, mleczno-lśniącej istocie międzykomórkowej znajdują się liczne grupy chondrocytów, a między nimi – włókna kolagenowe, ułożone najczęściej nieregularnie. Brak lub niedobór mazi smarującej prowadzi do ocierania się powierzchni kości, dochodzi do ścierania się główek kości i powstaje nieprzyjemne uczucie bólu.

Jakie są cechy wspólne dysfunkcji ?

Obniżenie produkcji kolagenu przez organizm, choroby, które niszczą główki kości, brak minerałów w organizmie prowadzą do dysfunkcii ich pracy. Dotyczy to stawów kolanowych, łokci, bioder, kości. Brak minerałów dostarczanych do organizmu jest rekompensowany poprzez wybieranie potrzebnych do życia minerałów m.innymi wapnia, magnezu z kości. Powstają braki w kościach, niszczeniu ulega chrząstka szklista ochraniająca główki kości. Maż smarująca łożysko kości to głównie kolagen. Jego niedobory mogą powodować coraz mniejszy poślizg i smarowanie.

Jakie są możliwości uniknięcia dysfunkcji stawów?

Profilaktycznie jest to codzienne uzupełnianie brakujących minerałów i kolagenu. Tylko wystarczająca ilość minerałów kostnych i kolagenu pozwoli na utrzymanie stawów i kości bez dysfunkcji. Szczególnie narażeni są ludzie aktywni, Osoby starsze, uprawiające czynnie sport, Wtedy zapotrzebowanie organizmu na kolagen się zwiększa, bo przy wysiłku fizycznym kolagen zużywa się w większej ilości i zaczyna go brakować.

 

Z kolei im człowiek starszy, tym produkcja kolagenu przez nasz organizm zmniejsza się. Średnio o 3% rocznie, ale z wiekiem ten ubytek i brak kolagenu jest coraz większy. Stąd zmarszczki, suchość skóry, dolegliwości dysfunkcyjne narządów ruchu, sztywnienie mięśni, deformacja powięzi, osłabienie tkanki łącznej, ścięgien i przyczepów mięśniowych.

Warto więc zainteresować się dietą bogatą w kolagen i minerały. Codzienne spożywanie odpowiedniej ilości naturalnego kolagenu, minerałów i witamin. Takie podejście do codziennej diety wydłuży sprawność naszych stawów i uchroni nas przed bolesną dysfunkcją. Wygodną formą uzupełniania kolagenu, witamin i minerałów jest suplementacja diety odpowiednimi preparatami.

Kapsułki z kolagenem naturalnym, naturalnymi minerałami i witaminami są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Pamiętajmy tylko o sprawdzaniu składu suplementów i kupujmy kolagen w tabletkach, suplementy i minerały u sprawdzonych i zaufanych dostawców produktów wysokiej jakości.

pasek reklamowy

colvita

Kolagen w tabletkach Colvita 60

witamina_c-olway

Lewoskrętna witamina C-olway

kolagen-naturalny-graphi_254

Kolagen Graphite kolana, stawy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge