Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?Brak pracy to główny problem wielu ludzi. Jak znaleźć pracę? To najczęściej zadawane pytanie w dzisiejszych czasach.

1. Zmień swoje podejście –

Najpierw zastanów się: jak myślisz – dlaczego nie możesz znaleźć pracy? Kto lub co jest temu winne? Czy myślisz tak:  to wina ” złego kraju” , ” trzeba wyjechać by dostać pracę „, „wszędzie tylko układy”, ” trzeba mieć plecy, by dostać pracę” itd.

Jeżeli tak myślisz, to tu tkwi Twój problem. W podejściu do otaczającej rzeczywistości. W Twoim stosunku do świata zewnętrznego. Zobacz: nie wystarczy tylko wysyłać CV i … czekać. Samo nic się nie zdarzy. To Twoje przekonanie mówi Ci: po co to wysyłać i tak nikt nie odpowie, musisz zmienić swoje podejście, inaczej nic się nie zmieni.

2. Jak szukać pracy?

W poprzednich dekadach było inaczej. Praca czekała na chętnych, ludzie wybrzydzali, ba były nawet tzw. nakazy pracy dla uchylających się od podjęcia zatrudnienia. Tak naprawdę nikt od Ciebie za dużo nie wymagał. Każdy przesiedział swoje 8 godzin, jechał do domu i już. Nie musiałeś się martwić, że trzeba chodzić, szukać, prosić. Praca była na każdym kroku. Tego świata już nie ma. Zmienił się system, zmienił się świat. Dzisiaj sam musisz o siebie zadbać. Szukanie winnych braku pracy u innych nie ma sensu. To Ty jesteś odpowiedzialny za to by znaleźć pracę. Nikt tego za Ciebie nie zrobi. Co więc masz zrobić?

Zanim zaczniesz szukać pracy – zmień swoje myślenie. Zadaj sobie sam pytanie? Czy ja tak naprawdę chcę pracować? Czy tylko szukam wymówek? Jeżeli szczerze chcesz pracować to musisz coś zrobić. Nie możesz siedzieć i czekać. Musisz zmienić swoje myślenie.

3. Od czego zacząć ?

Musisz być aktywny. Nie możesz siedzieć i czekać. Musisz być wśród ludzi, zmienić swój sposób myślenia na pozytywny, na to, że w końcu się uda. Trzeba inwestować w swój rozwój. Szkolenia, podnoszenie kwalifikacji, kursy zawodowe to dobra droga. Poszukaj możliwości skorzystania z darmowych kursów i szkoleń. Jeżeli myślisz pozytywnie , rozwijasz się, jesteś aktywnym uczestnikiem, zdobywasz przewagę. Przewagę nad Osobami tkwiącymi w tym niewytłumaczalnym marazmie dnia codziennego. Musisz wziąć sprawy w swoje ręce. 

Tak postępując masz tą przewagę, że zaczniesz z czasem dostrzegać dużo więcej możliwości. Uwierz, że na rynku pracy jest sporo możliwości pracy z bezpłatnymi szkoleniami pozwalającymi na przekwalifikowanie się, zmiany profilu umiejętności. Musisz być aktywny, otwarty na zmiany.

Znane są mi Osoby, które korzystają z darmowych, dostępnych narzędzi w Internecie, które pracują, zarabiają i praktycznie nie muszą wychodzić z domu. Rewolucja informatyczna, która trwa daje takie możliwości. Musisz zmienić swoje nastawienie, otworzyć się na nowe czasy. Musisz zacząć zmiany od samego siebie.

4. Najbardziej poszukiwana umiejętność na rynku

Ktoś mądry powiedział te słowa” Naucz się sprzedawać, a nigdy nie zaznasz niedostatku”  Wszyscy, ale to wszyscy poszukują dobrych sprzedawców. W każdej branży. Dlaczego? Bo każdy właściciel, pracodawca wie, że żeby mógł coś kupić to najpierw musi coś sprzedać. Dobry i skuteczny zespół sprzedażowy to największy skarb w każdej firmie. Oczywiście możesz te umiejętności wykorzystywać tylko dla siebie, prowadząc samodzielną działalność.

Naucz się sprzedawać , a już nigdy nie będziesz musiał szukać pracy. Oczywiście warunki pracy i płacy są różne, ale średnia wychodzi na plus. Osoba wycofana, nieaktywna, nawet nie przegląda takich ogłoszeń. Optymista zastanowi się, czy ma cechy potrzebne do tego, żeby spróbować pracy w tej branży.

To chęć powrotu na rynek pracy determinuje jego działania. Związane jest  to ze zmianami. Nie czeka na idealną ofertę, jest otwarty na nowe rozwiązania.

 4. Jak stać się optymistą?

To naprawdę długi proces, ale trzeba go zacząć od siebie. Od zmiany swojego myślenia. Zacząć dostrzegać pozytywne rzeczy wokół. Rozejrzeć się dokoła. Być bardziej otwartym na ludzi. Pomagać bezinteresownie innym. To bardzo wzmacnia odbudowanie poczucia własnej wartości.

Jest tylko jeden warunek: naprawdę trzeba chcieć tych zmian w myśleniu i podejściu do życia. Trzeba uwierzyć w to, że można, że potrzeba włożyć wysiłek w swój rozwój, zrobić to dla siebie, dla lepszego życia. Musimy rozprawić się sami ze sobą na poziomie własnych przekonań.

Chcesz zwiększyć swoje dochody? zapraszam do współpracy – TUTAJ


Komentarze

Jak znaleźć pracę? — 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge