Jak się pozbyć trądziku

 Jak pozbyć się trądziku?

Jak się pozbyć trądzikuOdpowiedź na to pytanie jest ważna dla dużej populacji kobiet i mężczyzn. To defekt urody, który wprowadza chaos w życie szczególnie młodych ludzi. Uniemożliwia spotkania, wyjścia, zawieranie nowych znajomości. Jest barierą kontaktów z innymi, źródłem kompleksów i frustracji.

Dotyka osób w różnym wieku. Kobiet i mężczyzn.

Przyczyny łojotoku, zapchanych porów skóry, siedliska bakterii, które zamieniają zatkaną skórę w czerwoną krostę, występującą na całej twarzy, a także plecach, klatce piersiowej, na całym ciele, są złożone.

Nie można powiedzieć, że przyczyną trądziku jest to i to i należy zrobić to i to by się go szybko pozbyć. To bardziej złożony problem skóry. Pierwsze co powinniśmy zrobić to wzmocnić kolagen. To kolagen i jego kondycja decyduje o wyglądzie skóry. Włókna kolagenu i elastyny odpowiadają nie tylko za napięcie skóry, ale też za jej nawilżenie i zewnętrzny wygląd.

O wszystkich problemach skóry decyduje jakość i poziom kolagenu ustrojowego w skórze.To włókna kolagenu i ich kondycja zawsze decydują o wyglądzie skóry. Utrzymanie kolagenu na wysokim poziomie w organizmie to podstawowa zasada radzenia sobie z każdym problemem skóry – również z trądzikiem.

Co jeszcze wpływa na powstanie trądziku?

Trądzik występuje w różnym nasileniu, w różnych obszarach twarzy i ciała. Jego nieleczona postać może prowadzić do stałych deformacji i zmian na skórze (blizny potrądzikowe).

jak pozbyć sie trądziku

Przyczyna jest zawsze taka sama. To pozatykane pory skóry, które gromadzą nadmiar łoju, który to z kolei jest doskonałą pożywką dla bakterii, które z kolei prowadzą do powstawania ognisk zapalnych skóry. Skutkiem tych ognisk zapalnych jest czerwona krosta na ciele, często z widocznymi ropniami.

Bezpłatna Konsultacja Trądzikowa – Pobierz

Poważną przyczyną trądziku są także toksyny zalegające nasze jelita. Nie wydalone z organizmu złogi i zanieczyszczenia poprzez krew docierają w rejony skóry sprzyjają bakteriom i zwiększają obszar ognisk zapalnych tworzących czerwone krosty na całym ciele (np. stosowanie kolagenu w tabletkach wzmacnia i reguluje metabolizm, przyczynia się do oczyszczenia organizmu i wydalania z niego zalegających toksyn).

To jest cały mechanizm powstawania ognisk zapalnych skóry. Wzmocnienie kolagenu to wzmocnienie kondycji skóry i przygotowanie fundamentów do pozbycia się trądziku .

jak się pozbyć tradziku

Są oczywiście również inne powody trądziku. Zmiany hormonalne, sposób odżywiania, codzienna higiena ciała, sposób spędzania wolnego czasu, umiejętność relaksu i wypoczynku.

Codzienne zaburzenie pracy organizmu przez nieumiejętne posługiwanie się nim i stosowanie rozwiązań zwiększających występowanie ognisk zapalnych skóry, które prowadzą do nasilania się objawów trądziku.

Poza koniecznością wzmocnienie kolagenu należy wprowadzić codzienne czynności, które pomagają w walce z trądzikiem, aż do jego całkowitego wyeliminowania.

Osoby z trądzikiem muszą natychmiast wprowadzić zmiany w obszarach:

  • codzienna higiena osobista,
  • gospodarka hormonalna (np. antykoncepcja u kobiet, sterydy u mężczyzn),
  • sposób odżywiania, codzienne jedzenie,
  • zmiana nawyków (opalanie, papierosy, alkohol),
  • relaks i wypoczynek

jak się pozbyć trądziku

W którymś z tych obszarów są konieczne radykalne zmiany. To wpłynie na powolne eliminowanie poszczególnych przyczyn trądziku, poprawy wyglądu skóry, związanej z tym motywacji i kolejnych działań, aż do uzyskania gładkiej i zdrowej skóry.

Podstawą jest wzmocnienie kolagenu, wysycenie organizmu witaminą C i poprawa kondycji włókien odpowiedzialnych za wygląd skóry, włókien kolagenowych i elastyny.

Walka z trądzikiem wymaga konsekwencji i determinacji. Trzeba wygrać z samym sobą, ze swoimi przyzwyczajeniami i nawykami. To jest w tym najtrudniejsze, bo sam trądzik jest stosunkowo łatwy do opanowania. Wymaga jednak zdecydowanych działań i zmian nawyków.

Każdy z tych obszarów wymaga jednak szerszego i osobnego omówienia, oraz wskazania właściwych rozwiązań.

Jak pozbyć się trądziku? trzeba zmienić swoje nawyki, to wszystko.

 


Komentarze

Jak się pozbyć trądziku — 2 komentarze

  1. Pingback: Kolagen na trądzik, kolagen, | Kolagen dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge