Jak przechowywać kolagen

 

UWAGA! Dotyczy to tylko kolagenu PLATINUM, SILVER i GRAPHITE

 

Nasze pozostałe kolageny: DNA, PURE, GOLD, ATELO nie podlegają rozpadowi pod wpływem wysokich temperatur! Możesz je zabierać nawet na plażę i NIE STRACĄ swoich właściwości!

 

Colway

Jak przechowywać kolagen?

Powinnaś wiedzieć, że kolagen „żyje” w temperaturze 5-26 stopni C. Jeżeli przez 2 godziny przetrzymasz go w temperaturze powyżej 26 st.C straci swoje właściwości. Będziesz mogła już go używać tylko do nawilżania skóry. Stanie się niepełnowartościowy.

Jak to poznasz? Po prostu nasz kosmetyk nie będzie miał formy żelu, a stanie się wodnisty. Z tego powodu należy być ostrożnym, szczególnie latem. Dla poprawy swej urody warto jednak używać kolagenu. Twoja skóra już zawsze będzie inna. Możesz skorzystać z całej linii naszych produktów,  wtedy efekty będą jeszcze lepsze i osiągniesz je szybciej.

Często dostaję pytania, czy kolagen trzeba trzymać w lodówce. Zawsze odpowiadam, nie, nie trzeba. Kolagen traci swoje właściwości przy temperaturze powyżej 26 st.C. Wytrzyma takie przegrzanie maksymalnie do dwóch godzin. W warunkach domowych, nawet podczas gorących dni taka temperatura nie panuje. Tym bardziej, że kolagen jest zabezpieczony fabrycznym opakowaniem ze styropianu.

Możesz więc bez żadnych obaw trzymać kolagen w łazience, na półce lub w szafce. Ważne jest jednak, żeby zawsze chować go po użyciu do styropianowego pudełeczka. Tak na wszelki wypadek.

Latem – pamiętaj więc, żeby uważać na temperatury, szczególnie właśnie latem. W samochodzie, w podróży na wakacje, trzymaj kolagen w podręcznej lodówce. W domu nie trzymaj kolagenu zbyt blisko źródeł emisji ciepła (piec, grzejnik, kominek), ani w promieniach słońca.

Zimą, przy bardzo niskich temperaturach musisz uważać, żeby wytrzymało szkło butelki. Kolagenowi nic się nie stanie, natomiast może pęknąć butelka. Są to bardzo rzadkie przypadki. Występują bardziej przy wysyłce kolagenu niż podczas przechowywania go w domu.

Zatem żeby cieszyć się efektami kuracji dbaj o swój kolagen i uważaj, żeby go nie przegrzać. Nie jest to takie trudne. Poświęć mu chwilkę uwagi, a on odwdzięczy Ci się na pewno.

Teraz już wiesz jak przechowywać kolagen.