Ecocleaner

Biologiczny preparat eko-czyszczący w ofercie Colway

W tej recepturze, jaką oferuje Colway stosowany jest bowiem na świecie tylko i wyłącznie w Dreamlinerach i klinikach porodowych !

colaceina.pl

To produkt innowacyjny, wpisujący się w najnowsze trendy i rzeczywiście unikalny.

All-in-one Ecocleaner pozostawia otoczenie naszych dzieci higienicznie czyste.

Uwalnia nas od obaw, związanych z dotykaniem, a nawet smakowaniem przez maluchy różnych powierzchni i przedmiotów. Dzieci mogą bawić się swoimi zabawkami, pić ze swoich kubeczków itd. natychmiast po umyciu ich naszym Ecocleanerem.

Rozważaliśmy wręcz, czy nie włączyć tego produktu do serii Baby Care. Idealnie bowiem do niej pasuje, można myć z jego pomocą otoczenie niemowlaków już od pierwszego dnia ich życia, a okazuje się, że nawet osoby traktujące biologiczne preparaty czyszczące jako drogą fanaberię, często zmieniają radykalnie swój stosunek do nich, gdy w rodzinie pojawia się dziecko.

Nie jest to z pewnością produkt pospolity, co widać już po jego cenie. All-in-one Ecocleaner oferowany przez Colway, to uniwersalny środek czyszczący z gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium). O tej roślinie – znanej też jako Bitter Orange – wiemy w naszej firmie wyjątkowo wiele.

Jako jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy na rynek ekstrahowaną z niej organiczną witaminę C oraz kosmetyki z komórkami macierzystymi, pozyskiwanymi właśnie z Citrus aurantium – rośliny szczególnej, która leczy nie tylko całe gaje pomarańczy jadalnych, ale i nas.

 • Leczy,
 • uszczęśliwia,
 • perfumuje,
 • zdobi,
 • chroni przed zmarszczkami,
 • a teraz okazuje się, że również pozwala łączyć technologię z ekologią,
 • aby bezpiecznie i naturalnie pomagać nam utrzymać czystość w naszym najbliższym otoczeniu.

Uniwersalny Ecocleaner został stworzony na bazie naturalnej substancji rozpuszczającej tłuszcz i skutecznie walczącej z zabrudzeniami, występującej najobficiej w przyrodzie właśnie w skórce pomarańczy gorzkiej – o nazwie D-limonen, która może być substytutem dla większości chemicznych środków czyszczących, znajdujących się w naszych domach.

Formułę biologicznego preparatu firmy Colway oparto na:

 • olejku z pomarańczy i enzymach, zawierających tylko alkaliczne oraz biodegradowalne, powierzchniowo czynne składniki.
 • All-in-one Ecocleaner, to produkt dla nowoczesnego konsumenta, który dba o zdrowie całej rodziny i ogranicza korzystanie z niebezpiecznych i szkodliwych chemikaliów.
 • To uniwersalny płyn czyszczący dla każdego, kto chce mieszkać w czystym i zdrowym wnętrzu! Gotowy do użycia, ekskluzywny, imponujący swoimi atrybutami, wydajny i skuteczny.

Limonen – czysta natura

Składnik czyszczący w tym produkcie, D – limonen – to najbardziej naturalna substancja, jaką można sobie wyobrazić w tej funkcji. Występuje on powszechnie w powietrzu, w obszarach leśnych Europy gdyż uwalniany jest przez wiele roślin, a jego stężenie zależy od temperatury i pory roku. W przemyśle spożywczym używany był już w XIX wieku, kiedy nie słyszano jeszcze nawet o chemicznych polepszaczach, jako dodatek smakowy i aromatyczny do żywności.

W napojach, likierach, lodach, wypiekach, żelach, puddingach i pierwszych gumach do żucia. Z najbardziej znanych jego zastosowań wymienić można choćby: Curacao liquor, szkockie marmolady, czy belgijskie piwo Witbier. Limonen jest bazą dla wielu leków wytwarzanych w Azji, dla naturalnych barwników i repelentów odstraszających owady. Właściwości czyszczące i piorące miazgi z pomarańczy gorzkiej były znane ludzkości od stuleci. Dopiero w XX wieku wyparła je chemia gospodarcza.

Chemia wszechobecna w naszych domach

Rosnąca świadomość potrzeby ochrony środowiska naturalnego oraz izolowania się od wszechobecnej już w naszym życiu chemii wyzwala w coraz szerszych kręgach społeczeństw chęć poszukiwania preparatów i środków czyszczących, które pochodzą z natury, są ekologiczne a zarazem skuteczne. Coraz więcej rodzin wraca do tradycyjnych metod, takich jak: ocet, soda, cytryna i sól kuchenna – mimo że nie zawsze dają nam one efekt, którego oczekujemy.

Wraz z chemią gospodarczą do naszych domów wkroczyły: fosforany i fosfaty, wybielacze chlorowe i amoniakowe, kwasy: butylowy, solny, siarkowy i inne, terpeny, detergenty, rozpuszczalniki, formaldehydy, sulfaty, fhenoxyethanol, SLS-y, różne pochodne ropy naftowej, syntetyczne barwniki i cały szereg innych substancji klasyfikowanych jako SVHC – co oznacza: „substancja wzbudzająca szczególnie duże obawy”, PBT – co oznacza: „substancja trwała, wykazująca zdolność do bioakumulacji i toksyczna” lub vPvB – co oznacza: „substancja bardzo trwała i wykazująca bardzo dużą zdolność do bioakumulacji”.

Czyli po prostu trujących nas, wywołujących alergie i astmę, a obciążających planetę w stopniu, jaki szkodzić będzie jeszcze następnemu pokoleniu.

W naszym Ecocleanerze tych wszystkich związków znajduje się dokładnie 0% !

Dla wielu użytkowników ma to duże znaczenie, gdyż lekarze alarmują, że współcześnie nie mamy praktycznie żadnej wiedzy na temat skutków wywoływanych przez związki chemiczne, w jakie łączą się substancje występujące w różnych produktach chemii gospodarczej stosowanych w naszych domostwach. Tymczasem takich potencjalnie bardzo niebezpiecznych związków z mało szkodliwych osobno chemikaliów – powstaje co najmniej tuzin.

Dobrze udokumentowany został jak dotąd jedynie, bezsporny związek wszechobecnej w naszych domach chemii gospodarczej z stale rosnącą w populacji ilością zachorowań na astmę.

Szczególnie wśród dzieci.

Eko-rodzice – pierwsi klienci

To właśnie jeden z najsilniejszych atrybutów All-in-one Ecocleanera. Czysty dom jest warunkiem prawidłowego rozwoju malucha. Sprzątając z użyciem chemii gospodarczej zwiększamy jednak ryzyko zachorowań dzieci. Chcąc chronić, szkodzimy. Zamyka się koło.

All-in-one Ecocleaner daje rozwiązanie tego dylematu.

To produkt dla ekorodziców,

który bezpiecznie radzi sobie z większością powierzchni wymagających oczyszczenia równie dobrze jak chemia. To produkt innowacyjny, wpisujący się w najnowsze trendy i rzeczywiście unikalny. W tej recepturze, jaką oferuje Colway stosowany jest bowiem na świecie tylko i wyłącznie w Dreamlinerach i klinikach porodowych ! All-in-one Ecocleaner pozostawia otoczenie naszych dzieci higienicznie czyste.

„All-in-one” oznacza: uniwersalny rzeczywiście

Zwolennicy eko-sprzątania mają także inny, niż konsumenci kształtowani przez reklamy, stosunek do uniwersalności wybranych przez siebie cleanerów. Reklamy wmawiają nam, że każdy produkt chemii gospodarczej jest tworem wysoko wyspecjalizowanym, czyli np. płyn do naczyń służy do mycia naczyń i broń Boże do czegoś innego.

Użytkownicy Ecocleanera rozumieją jego zastosowanie „all-in-one” i nie używają go może jako szamponu, ani też w funkcji pasty do zębów, lecz poza tym niemal do wszystkiego rzeczywiście, co chcą oczyścić w sposób skuteczny i ekologiczny. Nie potrzebują do naczyń, luster, elektroniki, armatury, glazury, pokoju dziecinnego i wszystkiego, co wodoodporne, a zatłuszczone lub brudne – kilku osobnych płynów.

Bo mają swój ekologiczny all-in-one.

Słowo: ekologiczny, znaczy w przypadku tego produktu wyjątkowo wiele

Jako stworzony z naturalnych olei i ekstraktów jest oczywiście:

 • nietoksyczny,
 • niepalny,
 • nie wydzielający żadnych oparów,
 • błyskawicznie biodegradowalny,
 • bezpieczny dla warstwy ozonowej,
 • ekologicznych oczyszczalni ścieków,
 • systemów klimatyzacji,
 • pojemników septycznych
 • i nawet konfekcjonowany w ekologiczne opakowania nadające się do recyklingu – czyli ultraprzyjazny nie tylko nam, lecz i środowisku.

Skomponowany ze składników roślinnych, które stosowano, gdy nie było jeszcze chemii gospodarczej, zawiera pożyteczną mikroflorę i fantastyczny aromat organiczny. Jest to również produkt, na który

z sympatią spojrzą weganie.

Związki, dzięki którym Ecocleaner rozpuszcza tłuszcz i brud, to cukrowe tenzydy niejonowe i anionowe środki powierzchniowo czynne również pochodzenia roślinnego.

Ich wytwórca szczyci się tym, iż wielokrotnie uzyskiwał certyfikację Ecocert Greenlife, Ecogarantie (Certisys), EU Ecolabel i Vegan Society.

Tym, że nigdy żaden jego produkt nie był testowany na zwierzętach i nie zawierał składników pochodzenia zwierzęcego, a badania na ewentualną toksyczność wytwarzanych substratów przeprowadza na takich organizmach wodnych jak dafnie i algi.

Przy czym średni współczynnik EC50 po 96 godzinach badania na algach oraz po 48 godzinach dla dafni – wynosi 26 mg/l, co ma być wynikiem laurkowym, wartością jaką otrzymują naturalne surfaktanty najłagodniejsze z łagodnych dla środowiska wodnego.

Co potrafi ?

All-in-one Ecocleaner może być efektywnie stosowany na:

 • wszelkich materiałach wodoodpornych takich jak szkło, metale, ceramiki, laminaty. Także na skórach naturalnych i włóknach o trwałych kolorach, w tym również materiałach zabezpieczonych przed ogniem i plamami.
 • Ma unikalne, niespotykane wśród produktów organicznych właściwości niszczenia tłuszczu. Usuwa ślady zarysowań, plamy po farbie i dymie, tuszu, kredkach, tłuszczu, wosku, odciski brudnych dłoni, a nawet smoły.
 • To znakomity środek czyszczący w naszej kuchni, odpowiedni do czyszczenia mikrofalówek, piekarników, grilli, patelni, płyt grzewczych. Radzi sobie również nieźle ze starymi smarami, olejami i pastami.
 • Czyszczonym powierzchniom ze srebra, miedzi, mosiądzu, chromu, stali nierdzewnej, cyny, aluminium, także złoconym, srebrzonym, platynowanym, niklowanym i oksydowanym nadaje niesamowity blask.

W tej kategorii jest nie do pobicia.

Można go używać do ekranów szklanych, luster, akryli i w całym królestwie łazienek, z glazurą i taflami prysznicowymi. Świetnie się sprawdza we wnętrzu samochodu. Jeszcze lepiej w obszarach przebywania naszych dzieci. Zalecany po rozcieńczeniu do mycia również podłóg w pokojach dziecięcych (z wyjątkiem podłóg z nielakierowanego drewna*).

Jest wysoko ceniony w:

 • wyspecjalizowanych obiektach służby zdrowia,
 • placówkach takich jak: szkoły, domy opieki,
 • żłobki, przedszkola, obiektach takich jak:
 • hotele, pensjonaty, samoloty
 • i wszędzie tam, gdzie chemikalia mogą powodować niepożądane reakcje u ludzi.

Dlaczego jeszcze warto używać All-in-one Ecocleanera?

 • jest wydajny i wygodny w użyciu
 • nie pozostawia zacieków ani smug
 • może być długo przechowywany nie tracąc swoich właściwości
 • jest jednym z najskuteczniejszych biopreparatów czyszczących
 • testowano nie tylko jego pojedyncze składniki, ale też ich współdziałanie
 • to produkt szybkoschnący, nie zostawiający pozostałości
 • nie wywołuje korozji
 • redukuje alergeny i występowanie pleśni
 • ogranicza nieprzyjemne zapachy organiczne
 • biodezynfekuje i biologizuje miejsca aplikacji
 • wypiera chorobotwórczą mikroflorę i hamuje, bądź uniemożliwia jej rozwój
 • miejscach zastosowania daje komfort świeżości
 • pozostawia miłą woń naturalnego olejku pomarańczowego
 • zastąpi wiele stosowanych do tej pory środków chemicznych

Sposób użycia:

To proste!

Rozpyl → poczekaj → zetrzyj!

Możesz aplikować za pomocą spryskiwacza, zanurzyć w nim czyszczoną powierzchnię lub nakładać go w inny, dowolny sposób. Nie wymaga spłukiwania ! Używaj tylko dwóch wysokiej jakości ściereczek, z mikrofibry: jednej do usuwania plam, drugiej do wycierania do sucha.

Ecocleanerem czyści się Dreamlinery, gdzie personel nie ma czasu na podwójne ruchy, a cała przestrzeń musi być umyta sprawnie i dokładnie.

*) Nie zaleca się czyszczenia preparatem nielakierowanego drewna, powierzchni przezroczystych wykonanych z pleksi lub poliwęglanu ze względu na możliwość wystąpienia plam, odbarwień lub matowienia tych materiałów pod wpływem długotrwałego działania zawartych w produkcie związków organicznych.

Kwestia ceny

All-in-one Ecocleaner nie jest produktem tanim. Jest biologicznym preparatem czyszczącym, jedynym na świecie w takiej formule i jakości, jaki dostępny może być w ogóle szerokiej grupie konsumenckiej. Kosztuje tyle, ile kosztują wysokiej jakości produktów eko, w tym szczególnie dedykowane domowemu otoczeniu dzieci i osób, które nie powinny bezpośrednio stykać się z wieloma substancjami uczulającymi i sprzyjającymi rozwijaniu się różnych dolegliwości.

Używanie tego produktu Colway jest wyborem ekologiczności, szczególnej ochrony zdrowia, głównie ochrony dzieci. Jest też wyborem natury w miejsce chemii gospodarczej. Nie zalecamy go po to, by nabywca zaoszczędził, albo zdecydowanie lepiej coś nim doczyścił. Zalecamy go tym, którzy postrzegą zaprezentowane wyżej korzyści. Uważamy jednak, że produkt ten powinien znajdować się w każdym domu. Niechby używany oszczędnie, a nawet tylko w tych miejscach, o które chcemy zadbać wyjątkowo, ale powinien z nami być…

Zasługujemy na taki preparat. Zasługują na niego nasi najbliżsi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge