Dlaczego skóra jest w złym stanie

kolagenSą 3 główne przyczyny starzenia się skóry:

  •  wolne rodniki
  • promienie UV
  • niewłaściwe kosmetyki (dla danej skóry)

Starzenie można opisać właściwie jako proces stopniowego ubywania kolagenu z ciała, z naszej skóry, która wraz z utratą kolagenu traci elastyczność i młody wygląd.

Do 25 roku życia kolagen jest produkowany przez organizm w stopniu wystarczającym do naturalnej regeneracji skóry. Do tego wieku stosowanie kolagenu w profilaktyce nie jest konieczne co nie oznacza, że kolagen w ogóle nie służy młodym ludziom.

Wszystkie problemy związane ze skórą mają jedno podłoże. To zła gospodarka i niszczenie kolagenu. Różne są tego przyczyny. W młodym wieku kobiety niszczą swoją skórę nadmiernym opalaniem, częstymi wizytami w solarium.

1. Promienie UV to największy wróg naszego kolagenu

Tempo starzenia się skóry i innych narządów zależy zarówno od informacji zapisanej w genach, jak i zmian wywołanych przez czynniki środowiskowe, zwłaszcza promienie UV (fotostarzenie). Pierwsze objawy starzenia się skóry pojawiają się niepostrzeżenie, lecz konsekwentnie. Przy nadmiernym opalaniu skóra pozbawiona jest możliwości wiązania wody, stąd jej nadmierne wysuszanie.

Cieszmy się urokami słońca, ale pamiętajmy o potrzebach naszej skóry.  To zniszczony kolagen, jego braki w skórze powodują bardzo wysuszoną i pomarszczoną skórę. Najlepszą i najprostszą metodą uzupełniania kolagenu jest jego bezpośrednie dostarczanie z zewnątrz.

2. Wolne rodniki ( pojedyncze jednostki tlenu)

Promienie słoneczne, zanieczyszczenia skóry, chemiczne produkty żywieniowe powodują w tkankach powstawanie bardzo aktywnych cząsteczek chemicznych, tzw. wolnych rodników. Wolne jednostki tlenu prowadzą do uszkodzenia komórek, kolagenu i elastyny. Wolne rodniki przyspieszają starzenie się skóry, narządów w tempie błyskawicznym.

Jedyna metoda powstrzymania tej degradacji jest codzienne dostarczanie antyoksydantów w naszym codziennym jedzeniu. Antyoksydantem jest np. kwas askorbinowy. Jego cząsteczka     ” wyłapuje” wolną jednostkę tlenu, wchodzi z nią w reakcje, neutralizuje jej niszczące działanie i wydala z organizmu. Czyści i zabezpiecza nasze ciało i skórę przed dewastacją.

Witamina C- olway w postaci kapsułek, Flavon w słoiczkach to dostępne „od ręki” skuteczne antyoksydanty, których dostarczanie do organizmu zabezpieczy skórę na cały dzień.

3. Odpowiednie produkty kosmetyczne

Stosowanie w nadmiernej ilości kosmetyków, które nie sprzyjają naszej to kolejne przyczyny złej gospodarki kolagenu. Nie każdy produkt kosmetyczny posiada wystarczającą ilość kolagenu, aby faktycznie odczuć działanie przeciw starzeniowe. Kolagen odpowiada za zatrzymywanie w skórze wody oraz jej elastyczność i sprężystość. Stąd jego doskonałe właściwości nawilżające i przeciwzmarszczkowe.


Komentarze

Dlaczego skóra jest w złym stanie — 2 komentarze

  1. Bardzo duże znaczenie ma też to jakich produktów używamy do twarzy. Skusiłam się kiedyś na zestaw do pilingu twarzy, była to moja najgorsza decyzja. Po tygodniu musiałam odstawić kremy ponieważ moja skóra stała się wysuszona. Polecam domowe sposoby na skutecznienatradzik.pl wszystko naturalne nie muszę martwić się o skórę, teraz jest delikatna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge