Colamid – witamina D3 K2 MK7

Jak radzą sobie ludy pólnocy w przetrwaniu trudnych warunków życia? Czy życie na Syberii jest proste? Dlaczego warto obejrzeć ten film? Może dlatego, że bolą Cię plecy, nie możesz unieść rąk bez bólu? A może masz sztywne stawy? bolą Cie barki, może nie poruszasz się bez  bólu, może jesteś aktywny fizycznie, albo ciężko pracujesz fizycznie? Chcesz być sprawny jak najdłużej?  

Od Alaski po fiordy norweskie i Islandię, od niepamiętnych czasów ludy Północy nie wyrzucały ości zjadanych ryb. Dokładnie je mielili i dodawali do jedzenia. Na Syberii czyni się tak po dziś dzień. Sproszkowane ości ryb, przede wszystkim rzecznych, podobnie jak w innych częściach świata mielone skorupki jaj, czy inne pozornie nie jadalne elementy zwierzęce – ratowały już zapewne tysiące lat temu zdrowie Homo sapiens, który w taki sposób suplementował się w minerały, mikro- i makroelementy, aminokwasy i witaminy.

Tak radzili sobie Eskimosi, Ewenkowie, Czukcze, Wikingowie spędzający miesiące na wyprawach wojennych i podróżnicy eksplorujący miejsca, w których pokarm możliwy do zdobycia był bardzo ubogi. Kanadyjskie i rosyjskie badania potwierdzają efektywność takiej suplementacji na dużych grupach społecznych.

Obejrzyj video:

 

Sproszkowane ości północnych ryb słodkowodnych, nie kumulują żadnych toksyn (jak np. niektóre ryby oceaniczne mórz strefy umiarkowanej), stanowią prawdziwą skarbnicę substancji niezwykle potrzebnych do życia człowiekowi.

Poliaminokwasów, oligo- i polipeptydów, ale przede wszystkim 19 aminokwasów budulcowych dla kolagenu tworzącego tkankę kostną, a więc innego typu, niż fibroblastowy. Także aminokwasów egzogennych. Glikozaminoglikanów i wszystkich praktycznie elementów, jakie powinien zawierać dobry kompleks mineralny.

W naszym suplemencie znajduje się surowiec o najlepszych certyfikatach czystości mikrobiologicznej oraz standaryzacji unijnej. Wyłączność dla Colway. Specjaliści od suplementacji uznali tę kompozycję natury za niemal doskonałą.

Jedyne substancje, jakie zasugerowano dodać do formulacji, to dwie witaminy.

Witamina D3 pozyskana z lanoliny

ColamiD Colway

(wchłanialnośc o 70% w porównaniu z jej roślinną formą), wspomaga absorpcję wapnia i fosforu – minerałów szczególnie wartościowych, spośród skumulowanych w oścu rybim.

Deficyt witaminy D w organizmie ludzkim staje się problemem światowym – już prawie połowa mieszkańców Ziemi cierpi na jej niedobór, co może prowadzić do szeregu komplikacji, między innymi do zaburzeń rozwoju komórek. Suplementacja witaminą D zapewnia prawidłowy stan kości, szczególnie u dzieci. Zwiększa stabilność układu od

pornościowego i obniża ryzyko chorób infekcyjnych oraz cukrzycy.

 

Witamina K2, pomocna w metabolizmie do zapewnienia funkcji białek wiążących i transportujących wapń: składnika kości – osteokalcyny i białek MGP obecnych w tkankach naczyń krwionośnych. Wapń osadza się w naczyniach krwionośnych powodując ich zwapnienie, a jednocześnie jego niedobór w kościach, co prowadzi np. do osteoporozy.

To zjawisko nazwano „paradoksem wapnia”. Witamina K2 w postaci MK-7 jest produktem naturalnym, wyizolowanym z przefermentowanych nasion soi natto. Charakteryzuje ją doskonała wchłanialność.

COLAMID z witaminą D3 i witaminą K ColamiD – to unikalny w skali światowej naturalny kompleks aminokwasowo-mineralnowitaminowy. ColamiD dostarcza ustrojowi wysoce biodostępnych minerałów, makro i mikro elementów. Zawiera m.in. doskonale przyswajalny wapń i fosfor o najwyższej jakości.

 

COLAMID PEŁNY  OPIS.pdf    >>>

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge