Co na zmarszczki?

kolagen dla kobietJak zlikwidować zmarszczki?

Przesuszona skóra, słaby kolagen i elastyna to główne przyczyny zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu. Sucha skóra jest bardzo podatna na zmarszczki. Postarza twarz o 10 lat. Sucha skóra ma szary kolor, wygląda na zmęczoną i postarzałą. Jeżeli chcesz dobrze wyglądać nie możesz mieć przesuszonej skóry.

Najpoważniejszym błędem w pielęgnacji suchej skóry jest myślenie, że nic się z tym nie zrobi. Korzystasz z przypadkowych kremów nawilżających i jakoś jest. Takie działanie powoduje pogarszanie stanu skóry. Pomaga na jakiś czas. Likwidujesz skutki, a nie zajmujesz się przyczynami zmarszczek.

Cały problem suchej skóry nie leży na zewnątrz tylko wewnątrz organizmu.

Co na zmarszczki (co zrobić by lepiej wyglądać?)

Jak wygładzić zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu? Każda z Pań zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź jest banalna.
Nie możesz dopuszczać do przesuszania skóry! To nie woda decyduje o nawilżeniu skóry. Jest bardzo ważna w funkcjonowaniu całego organizmu, ale nie ma bezpośredniego wpływu na nawilżenie skóry i likwidację zmarszczek.

Krótka kuracja na zmarszczki ( suchą skórę)

1. zwróć uwagę czym myjesz codziennie twarz, wyrzuć mydła, obojętnie czy mają w nazwie eko, naturalne itd.
Wszystkie mydła są odczynu zasadowego. Skóra jest kwaśna. Myjąc twarz mydłem ( odczyn zasadowy) neutralizujesz kwasowy odczyn skóry (PH). Skutek jest taki, że pozbawiasz skóry sebum ( warstwy ochronnej).
Skóra pozbawiona warstwy ochronnej wciąga przez cały dzień wszystkie zanieczyszczenia i bardzo się wysusza.

2. Pamiętaj! woda z sieci zawiera tony chloru. Chlor bardzo niszczy sebum skóry. Chlor to wróg Twojej skóry. Trudno oczywiście wyeliminować mycie twarzy wodą z sieci, ale zwróć na to uwagę. Może znajdziesz na to radę? Może woda mineralna do mycia? Pomyśl o tym,

3. większość kosmetyków, szamponów, żeli do mycia zawiera składnik z grupy SLS. Używane są one do czyszczenia maszyn przemysłowych, świetnie zbierają tłuszcz, brud i zanieczyszczenia. Świetnie się pienią. Ktoś pomyślał i wykorzystał SLS do kosmetyków, jest bardzo tani w produkcji, dlatego doskonale nadaje się do wszystkich produktów. Można wyprodukować szampon, odżywkę do włosów, żel który świetnie myje, pieni się i kosztuje grosze. Człowiek jednak to nie metalowa konstrukcja, nie podlegająca reakcjom.

Poczytaj skład każdego swojego produktu do mycia, wszędzie jest SLS? i to na pierwszych miejscach w zestawieniu składników? To znaczy, że jest go najwięcej. To może być przyczyna zmarszczek i przesuszonej skóry. Poszukaj do mycia twarzy produktów bez SLS-ów.

4. przyczyna suchej skóry nie leży na zewnątrz, a wewnątrz organizmu. Są proste sposoby na szybkie doprowadzenie suchej skóry do odpowiedniego wyglądu. Trzeba działać jednak przede wszystkim od wewnątrz organizmu.

Co więc trzeba zrobić? Jaki jest sposób na suchą skórę? Niedrogi i skuteczny?

Jeżeli zainteresował Cię ten temat napisz swój komentarz poniżej. Problem suchej skóry można rozwiązać stosunkowo szybko i niedrogo. Jeżeli masz ten problem, chcesz wiedzieć więcej wpisz swój komentarz poniżej, co o tym myślisz?


Komentarze

Co na zmarszczki? — 2 komentarze

  1. Na zmarszczki najlepsza joga twarzy plus odpowiednio dobrany krem. Ja po długich poszukiwaniach „tego jedynego” trafiłam na kremy La Milu oparte na naturalnych składnikach i nie mam zamiaru ich oddać.Efekty rewelacyjne!

  2. Na pewno nie warto isc w plastyke 🙂 Tyle naturalnych metod ze trzeba korzystac z mniej inwazyjnych rozwiązań. U mnie pomogło picie kolagenu DH, moja kolezanka z kolei twierdzi, ze poprawila jej sie skora po rzuceniu palenia papierosow a inna, ze lepiej wyglada przechodzac na weganizm 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge