Atelokolagen Colway

atelokolagen ColwayATELOKOLAGEN

Atelokolagen jest to kolagen rozpuszczony przez proteazę, jednakże zachowuje właściwości fizyczne naturalnego, nierozpuszczonego kolagenu. Ponadto atelokolagen wykazuje dodatkowe, wzmocnione działania, nie pojawiające się w przypadku naturalnej substancji.

Kolagen znany jest ze swoich bardzo niskich właściwości antygenowych (bądź reaktywności, oznacza to np. to, że wywołuje tylko niewielką odpowiedź immunologiczną), ponieważ większa część cząsteczki kolagenu skomponowana jest z sekwencji G-X-Y aminokwasów, która nie różni się wybitnie nawet u przedstawicieli różnych gatunków świata zwierząt. Uważa się, że za obecność nawet niewielkich właściwości antygenowych kolagenu odpowiadają telopeptydy umieszczone na końcach cząsteczek kolagenu, które nie zawierają sekwencji G-X-Y. Z racji, że atelokolagen pozbawiony jest telopeptydów, antygenowość jego jest jeszcze niższa niż kolagenu.

Poza niską antygenowością, atelokolagen jest uzyskiwany w bardzo czystej postaci. Wiąże się to zatelokolagen2-300x300 zastosowaniem proteazy, która użyta podczas ekstrakcji kolagenu, odłącza inne białkowe zanieczyszczenia.

Atelokolagen może być otrzymywany w różnych konfiguracjach. Jego właściwością jest to, że jest rozpuszczalny, a w formie ciekłej może być przekształcany w szeroki wachlarz innych kształtów. Poprzez wysuszenie roztworu, można pozyskiwać atelokolagen w postaci filmu, na drodze liofilizacji można osiągnąć strukturę podobną do gąbki, a konfiguracje sznuropodobne są możliwe do uzyskania dzięki ekstruzji (wytłaczaniu). Możliwe jest także otrzymanie proszków, granulek, czy żeli. W związku z tym, możliwe jest uzyskanie takiej postaci atelokolagenu, aby dostosować konfigurację do odpowiedniego zastosowania, w celu uzyskania najlepszych efektów.

tworzenie atelokolagenu

W listopadzie 2015 rokuw Colway, a tym samym na www.kolagen66400.pl pojawił się nowy produkt – niesamowity i unikalny. Atelokolagen, bo o nim mowa, to dość podobny znanemu nam hydratowi (Kolagen Naturalny) zbiór molekuł kolagenowych ekstrahowanych także ze skór rybich, lecz inną metodą.

Medycyna zna go już od 30 lat, jednak dopiero niedawno trafił pod lupę polskich biochemików, którzy uczynili z niego świetnie rokujący kosmetyk.

Jest idealnie czysty biologicznie, transparentny, w 100 % hipoalergiczny, doskonale wpisuje się w futurystyczne trendy kosmetologiczne, jako klinicznie zbadany in vivo, całkowicie bezpieczny nośnik informacji genetycznej. Jego odporność termiczną zbliżono już do 40 st. C. Umożliwia regulowanie jego „żelowości”, emulguje się nawet z koloidami metali szlachetnych.

Ale to, co mnie osobiście zainteresowało to jego niskie właściwości antygenowe – wywołuje bardzo małą odpowiedź immunologiczną organizmu (czyli organizm nie widzi wielkiego zagrożenia ze strony atelokolagenu).

Już dotychczasowe kolageny Colway taką odpowiedź wywoływały niewielką, w porównaniu do tysięcy kosmetyków z drogerii. W atelokolagenie jednak, dzięki usunięciu telopeptydów obecnych w białkach kolagenowych i odpowiedzialnych za jego immunogenność, odpowiedź immunologiczna organizmu jest niemal zerowa!