Twoje komórki „rdzewieją”!
avatar

antyoksydanty przeciw wolnym rodnikom

Antyoksydanty – co to jest?

antyoksydanty przeciw wolnym rodnikomOxygene to z angielskiego tlen. Mówimy więc o anty – tlenie. To jest nam potrzebne do obrony naszych komórek i ich zdrowia.Musimy bronić się przed wolnym tlenem. No tak, ale tlen jest nam potrzebny do życia, więc o co chodzi/ To tlen jest szkodliwy? O co tu chodzi?

Był rok 1954, dr. Denham Harman jako pierwszy przedstawił teorię, że za proces starzenia się i śmierć żywych organizmów odpowiada jeden wspólny proces. Powodowany przez czynniki genetyczne i środowiskowe.

Jak powstają oksydanty – (wolny tlen – wolne rodniki)

Podczas zamiany tlenu w energię ( podczas oddychania, wysiłku fizycznego) powstają efekty uboczne.  Podobnie jak przy spalaniu drewna wytwarza się ciepło, ale także dym jako produkt uboczny, tak przy spalaniu przez organizm tlenu jako produkty uboczne powstają tzw. reaktywne substancje utleniające (ang. Reactive Oxygen Species – ROS). Są to niebezpieczne wolne rodniki – utleniacze, powodujące szkody w naszych komórkach.

To pojedyncze, niezwiązane jednostki tlenu, bardzo aktywne, bardzo agresywne. Jak działają? Jeżeli nie są „sprzątane” codziennie to panoszą się po organizmie i szukają możliwości utleniania czegokolwiek. Cząsteczki tego rodzaju niszczą wszystko dokoła: utleniają białka, kwasy nukleinowe i związki budujące błonę komórkową. Powodują uszkodzenia i spustoszenia, jeśli nie zostaną „oczyszczone” lub zneutralizowane. Efektem ich działalności jest:

  • przyspieszone starzenie się,
  • w tym rozmaite problemy zdrowotne,
  • utrata młodego wyglądu.

Jest wiele potwierdzonych badań naukowych wykazujących, że reakcje wywołane przez wolne rodniki występują w patogenezie określonych chorób. To wolne rodniki niszczą najpierw błony komórkowe, a po jej sforsowaniu dostają się w głąb zdrowej komórki, którą uszkadzają. Z komórki wycieka woda, obumiera, a w miejscu ataku powstają ogniska zapalne z których ” rodzą się” ogromne kłopoty zdrowotne. Wystarczy sięgnąć do literatury, wikipedii, w tym artykule nie mamy na to miejsca.

 

Jak się bronić przed wolnymi rodnikami ?

Powstawanie wolnych rodników jest procesem w 100% normalnym. Zachodzi on jednocześnie z oddychaniem. Jest też wiele innych przyczyn ich powstawania. Nadmierne ćwiczenia, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy. Dla naszego zdrowia nie jest tak ważne jak powstają wolne rodniki, tylko jak się przed nimi bronić. Obrona antyoksydantami to podstawowa czynność prozdrowotna dla każdego.

To tak jakbyśmy nie sprzątali swojego domu latami, efekty są łatwe do przewidzenia. Organizm wytwarza mechanizmy obronne, ale są one dramatycznie niewystarczające. Zła dieta, brak antyoksydantów lub ich niska jakość w pożywieniu pogłębia złe procesy.

 

Jakie antyoksydanty

Polifenole, flawonoidy, glutation, cynk i selen. Najwyższe możliwości antyoksydacyjne mają w/g badań witamina C, witamina E i BETA-KAROTEN. z tych 3 antytutleniaczy na szczególną uwagę zasługuje witamina C.

Nie tylko jest skutecznym odkurzaczem organizmu, ale uczestniczy też w powstawaniu nowych włókien kolagenu, co potęguje jej działanie i zastosowanie na dobry wygląd skóry i zabezpieczenie organizmu od wewnątrz. Zawsze polecać będę tylko dobrą i skuteczną witaminę C – na perfekcyjną skórę i obronę organizmu od wewnątrz.

To najlepsze co możesz zrobić dla swojej skóry i zdrowia już dziś –

Skuteczne antyoksydanty, najwyższa jakość i przyswajalność witamina C-olway  – ZOBACZ

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge